Američané chtěli útočit pomocí uměle vyvolaných tsunami

7
1195

Pokud by se Američanům za 2. světové války nepodařilo dokončit vývoj atomové bomby, kterou si pak s pochybným úspěchem vyzkoušeli v Hirošimě a Nagasaki, stejně by měli po ruce další ničivou zbraň. Podle nedávných zjištění novozélandského spisovatele a filmaře Ray Warua pracovali američtí a novozélandští vědci na zbrani, která přinášela smrt z mořských hlubin.

Od roku 1940 probíhaly v novozélandských vodách tajné pokusy se zbraní, která měla vyvolávat ničivé vlny tsunami. Myšlenka vzešla z amerických hlav, ale jak už bývá u této mocnosti zvykem, nechtělo se jí podobné pokusy podnikat ve vlastních výsostných vodách. Proto dala v podstatě příkaz vládě Nového Zélandu, aby se ujala samotné realizace. Nicméně pro projekt „Lachtan“, jak byly smrtící experimenty krásně nazvány, uvolnila rozsáhlé prostředky na potřebnou technologii.

Během několika měsíců se na otevřeném moři odehrálo na 4000 pokusných výbuchů, s jejichž výsledky byly USA spokojeny.

Pokusy byly podle dostupných informací úspěšné. V roce 1944 dokázali vědci vyvolat vlnu tsunami vysokou až 12 metrů. Naštěstí ale nedošlo k žádné katastrofě. Vzhledem k utajení Lachtana pokusy probíhaly uprostřed oceánu několik desítek kilometrů od pobřeží Austrálie či Nového Zélandu a dalších ostrovů. Tsunami bomba měla být určena nejspíš ke zničení japonského pobřeží, případně menších japonských ostrovů.

Během několika měsíců se na otevřeném moři odehrálo na 4000 pokusných výbuchů, s jejichž výsledky byly USA spokojeny. Nakonec ale dotáhly do konce i vývoj atomové pumy a ta vzhledem k větší ničivé síle zvítězila.

 • Tom

  a tu o pejskovi a kočičce znáte? Ne ? Tak tedy se pohodlně usaďte a čtěte. Byl jednou jeden domeček a v něm žil pejsek s kočičkou. Jednoho dne, bylo to v úterý, se rozhodli…….:-))))

 • FFS

  … a nezkoumali taky za přísnýho utajení bublinky do vodováhy?

  • Tom

   nevíš kde se dají ty bublinky koupit asi tak 3 bych potřeboval….ale nechci naletět tak žádnou made in PRC :-)))

   • FFS

    To se jen tak koupit nedá, to mají ti zlí Američané v Area 51. :) Chrání to před Čínou, protože potom by si mohli i oni vyrobit vodováhy s bublinkami a začít stavět baráky od základů, místo od střechy. :)

 • A nechte mě hádat! … S atomovkou uspěli a ve vývoji týdle zbraně pokračovali.

 • NeASi

  KECI

 • NeAsi

  kravina stejne jako cela tahle stranka, skoda ze ste v tom prosinci u toho vaseho konce sveta nechcipli, teda aspon admini tyhle pofiderni stranky plny hoven