Blízká setkání třetího druhu v Klášterci nad Orlicí

15
2271

Zdá se až neuvěřitelné, že tohle místo slavnému lovci mimozemšťanů Eriku von Dänikenovi uniklo. Možná to bylo i proto, že v době, kdy jeho sláva dosahovala vrcholu, byly Čechy uvězněny za železnou oponou. Jedno je ale jisté, východočeský Klášterec nad Orlicí by musel průkopníka myšlenky komunikace mimozemských civilizací s pozemšťany doslova nadchnout.

Na velmi malém prostoru se tu nachází jedna „podivnost“ vedle druhé. Tou největší jsou obrázky mimozemšťanů na místním kostelíku Nejsvětější Trojice Boží. Byly objeveny při opravě v roce 1955 a je jasné, že tehdejší soudruzi z podobného nálezu zrovna nejásali. Oni z něj ale nejspíš nejásali ani katolíci. Nicméně zvláštní postavičky na kostele přežili několik století a sveřepě se brání jakémukoliv bližšímu poznání: vědci nedokážou zjistit ani to, kdy byly na zeď namalovány. A nad vchodem do kostela je navíc nápis vyvedený zjevně stejnou rukou, psaný neznámým písmem, který se ještě nepodařilo rozluštit.

Kostel je jedinou památkou na klášter, který tu kdysi stál, a který vzal zasvé během husitských válek. Ale ještě před klášterem tu byla významná pohanská svatyně a obětní kámen z ní je „pohřben“ pod základy kostela. A pozor, uvnitř kostela se nachází nápis, který datuje založení církevní stavby do roku 453 n.l. Pokud tomu tak skutečně bylo, jedná se o nejstarší křesťanskou budovu u nás. Historici byli pochopitelně zpočátku velmi skeptičtí a tvrdili, že to není možné, ale při hledání důkazů proti této teorii našli spíše ty, které ji potvrdili. Dnes se uvažuje o tom, že kostel založili v 5. století buď irští mniši, kteří tudy procházeli na sever Evropy, nebo ještě spíše sám sv. Martin, který byl slovanského původu, a liboval si v tom, že na místech pohanských svatyní a obětišť zakládal křesťanské svatostánky.

Zvláštností kostela je malba, která znázorňuje dvě podivné postavy.

Tím výčet kláštereckých anomálií zdaleka nekončí. Okolí malebné obce je místem, kde se velmi často objevují kruhy v obilí, a senzibilové se shodují v tom, že zvláště kolem zmiňovaného kostela je zóna vyzařující silnou energii. Nejsilněji ji lze vnímat, jak doslova »tryská« ze staré kamenné pohanské hlavy, která byla zazděna do hřbitovní zdi. Dávno zapomenut je i léčivý pramen, k němuž chodili lidé pro léčivou vodu z celého kraje.

A ještě jedna „podivnost“ na závěr: Kopci naproti kostelu se říká Čertův kámen a nachází se na něm podivně perforovaný žulový kámen, o němž nemá nikdo ani nejmenší potuchy, kde se vzal v kraji, pro nějž je typickou horninou pískovec.

 • jirka

  no jo ale co kdyz naši bohové jsou mimozemš’tané ? to vás nenapadlo proc vsichni rikaj bůh je na nebesích ? nebo na jiné planetě ? pochybudu ze jsme vzešli z opic ! a podle věřících je rok 2012 kdy vládci nebes přijdou na zemi a navládli pořádek …. co na to říct ?

  • JAN

   Zvláštní.. při příletu lodí 18.12.2012 „na mailu pošlu fotografie.. glaudit.han@seznam“ se také mají vrátit dávní bohové – učitelé z Nebes, jk jim v Egyptě říkali..
   Mám fotografii starých maleb v Egyptě, které jsou staré tisíce let a je na nich zakreslen mimozemšťan… napište si o ně a pošlu vám je…

   Mají to být stavitelé pyramid a hvězdných bran.. Obojí existuje.. Tak proč ne ? Jsou etailně popsaní ve starém proroctví, ze kterého se zatím vše vyplnilo.. naposledy to byla katastrofa v Mexickém zálivu.. předtím 11. září…

 • Venca

  Záleží na úhlu pohledu. Všechno je nějaká symbolika v takových věcech. Ten panďulák nahoře může podle mě klidně představovat člověka. Jak sám název kostela napovídá, poukazuje na 3 sféry člověka. Panďulák má na hlavě 3 šipky směřující nahoru, to může být symbol spojení člověka s jeho božskou podstatou. Naopak ocas, který směřuje dolů, může symbolizovat jeho „čertovskou“ povahu, když se oddálí své přirozenosti. S tím druhým panďulákem je to trošku jiné. Ten má šipky jen 2 a vypadá trošku jinak. Třeba není tak úplně na fyzické úrovni??:-) Každopádně je to zajímavý a sem rád, že něco takového stále stojí. Podle těch informací, je velmi zvláštní hlavně to místo..;-)

  • Pavel

   Ahoj to snad ne ? Památkařinu jsem dělal 6 let a že bych se pozastavoval nad tím že to tam je 300let, třeba. A že to něco takového znamená. Tak bych spíš přerazil toho haranta co to tam voskovkama namaloval.
   pokud chce tady nekdo vidět neustále mimozemštany tak ten je bude vidět kdekoliv..

   • teddy

    Ty seš taky voskovka :))

    • Pavel

     A ty peknej debil

     • Pier

      A ty nemáš smysl pro humor,suchare :-))

 • Pavel

  To už je normálně výsměch tohoto webu. Ten kdo to jsem dává by to měl zabalit.

 • DM

  Byť mám Däkenikenovi knihy rád tohle se mi nezdá. Taky můžu někde nakreslit panďuláky a vydávat je za mimozemšťany.

 • David

  Proč by ty dvě postavy měly být mimozemšťané? Rohy a ocas = čert.

  • František

   přesně :D

  • Deidar1

   Ktovie, či ten čert nie je mimozemšťanka.

  • elderxxx

   Cert na kostole? Nemalo by to tam co hladat rovnako ani mimozemstania nie :)

   • agata

    Podívej se na nějakou fotku Papeže a jeho berlu s Kristem a dále na jeho pokrývku hlavy, myslím tu jež používá při významných obřadech. Nic z toho není oslava Boha ale naopak Ďábla. Chce si to něco počíst a zjistit. Vatikán zkrátka neoslavuje žádného Boha, to je jen zástěrka k ovládání věřících.

    • zodss

     Ani netušiš jak blizko jsi k pravdě….