Kdo postavil Adamův most?

46
2677

Na snímcích pořízených NASA z oběžné dráhy je zřetelně vidět tajemný most mezi Indií a Srí Lankou, zvaný Adamův nebo též Rámův most. Indové tvrdí, že z jeho zakřivení a struktury je zřejmé, že jde o dílo lidských rukou. Unikátní 50 km dlouhá stavba je podle nich stará 1,75 miliónu let a pochází z doby, kdy v oblasti žili první obyvatelé.

K mostu se váže velké množství legend. Křesťané i muslimové tvrdí, že Adam se po vyhnání z ráje dostal na dnešní Srí Lanku a odtud přešel po mostě do Indie. Hinduisté připomínají, že stavbu mostu popisuje i starověký epos Rámájana –  král Ráma ho nechal vybudovat opičí armádou na plovoucích píscích, ale bohové později ukotvili skály do mořského dna, čímž vytvořili řetěz skalnatých mělčin. V této souvislosti připomínají, že staré texty vycházejí ze skutečných událostí a poukazují například na Heinricha Schliemanna, který nalezl starověkou Tróju jen na základě toho, co vyčetl z Homérových eposů. I podle některých indických expertů most dokazuje přítomnost lidí v oblasti již před 1,75 milióny let.

Nicméně většina vědců soudí, že jde o přírodní útvar, konkrétně o řetězec korálových mělčin. Také lidé z NASA tvrdí, že tu rozhodně nemáme žádný důkaz svědčící o lidské přítomnosti dříve než před 350 tisíci lety.

 • Winston64

  Presne, su najdene novodobe predmety v starom uhli, stopa topanky v kameni ci kladivo s poriskom, zkamenelym. Stare zkamenele kolaje od vozidiel na Malte. Zkamenele, alebo v uhli, cize fest stare. Archeologia ziada rukolapne dokazy, vsak prosim, su. Prva technologicka civilizacia urcite nie sme. Uz pred 12000 rokmi tu urcite vyspela civilizacia bola.Postavili Puma Punku, Sacsayhuaman, Pyramidy v Gize,stavby na Malte, Debekli v Turecku. To boli tie Atlantidy. Bolo ich viac,ludstvo pocelom svete bolo vyspele. Lenze sa znicilo, takmer nic po nich nezostalo. Len par zahad, mytov, legiend a odkaz v Biblii, nerobte to tak zle ako my

 • FFS

  Já se třeba po pivu astrálně poněco jinýho.

 • 3Bird

  Já to vidím jako NASA. Žádný most tam nikdy nebyl.

 • Iva

  Co my víme o dávných civilizacích, které zanechaly své nástroje zkamenělé v uhlí apod. Co víme o tom, jak ta pevnina vypadala před miliony let…. Stačí se dívat na Google Earth a je vidět, že třeba Azory jsou jen vrškem pohoří větší pevniny a tak je to i v tomto případě. prostě voda stoupla a zbylo toto.

  • Anchkaachbachat69

   Víme toho hodně a jsme tou civilizací stále ikdyž to zní trošku podivně(minulost je zároveň naše budoucnost)…problém je v tom ,že jsme vlastní vinou ztratili podstatu základních znalostí (například o uchování paměti)a soudíme tohle všechno podle zbylých vnějších podob, které přirozeně vycházejí z naší mysli.
   My víme jak vypadala pevnina před miliony lety,my víme i kde jsme zanechali nástroje zakmenělé v uhlí….

   • Iva

    To si nemyslím. myslím, že jsme už x-tou civilizací v pořadí.

 • Anchkaachbachat69

  no to je přeci jednoduché…křesťané a nebo mimíci! :-)))

  • OKO

   Ahoj Ivet, křesťané to určitě nebyli :-)

   • Anchkaachbachat69

    Ahoj Oko,však je to jen recese….je to tu poslední dobou na prd.
    Články nestojí za nic a ještě ke všemu ten trol,co tu věčně prudí.

    • OKO

     A co náš test? Nedáme to? Nás to s Tomem fakt hodně zajímá. Výsledky ani nemusíme zveřejnit. Fakt jde jen o poznání. Když to selže, tak o nic nejde. Prostě to nevyšlo. Ale co kdyby jo? To by bylo průlomové…

     • Anchkaachbachat69

      Oko věř či ne..byla jsem připravena do toho jít.Ovšem okolnosti,které se kolem toho začaly dít a dějí mě zabrzdily.Nejspíš to tak mělo být abych pochopila, že já to vlastně nepotřebuji a dokazovat něco druhému není v mé vnitřní kompetenci a přesvědčení.
      Nebojím se toho,že bych neuspěla,to vem čert jak se lidově říká…spíš se bojím toho ,že bych právě uspěla a to mě zabrzdilo.Průlomové věci přenechám jiným…já si to chci užívat a dále se sebezdokonalovat.

      Nejsem nástrojem pro něčí „potěchu“rozuměj..je to o tom ,že nebudu někomu pro utvrzování jeho pravdy dělat cvičenou opičku.Tohle je taky jeden z důvodu proč jsem to odmítla ale ten nejhlavnější důvod se týká mého soukromí jak vnitřního(duše) tak vnějšího(hmota)
      Tak se nezlob…doufám že to nijak neovlivnilo naše internetové přátelství..to by mě mrzelo :-)

      • OKO

       Beru to jako uzavřenou kauzu :-)

       • Anchkaachbachat69

        OKO, díky….že si to vzal na vědomí…:-)

      • Iva

       Musím uznat, že zdůvodnění i forma je super.:-)

      • Tom

       Já konstatuji, že to respektuji. Jsou věci, které se nemají nutit. Na druhou stranu, myslím, že byl a vlastně je experiment celkem slušně připravený. Takže kdyby zde byl někdo kdo je NORMÁLNÍ zdůrazňuji NORMÁLNÍ, a navíc se pohybuje v Astrálním světě a byl by ochoten do toho jít asi se může ozvat. Jen si vyhrazujeme právo, že onu jakousi vhodnost posoudíme asi s Okem sami. To znamená, že ne každý kdo tvrdí, že Astrálně cestuje je automatický vhodný.

       • Anchkaachbachat69

        Tome,ano jsou věci ,které se nemají nutit…ovšem ty zrovna teď dáváš najevo jak si nucen zklamaným ba přímo nasraným projevem ukázat….že nemůžeš prokázat svoji pravdu!

        Takže zdůrazňuji chovej se NORMÁLNĚ a začni používat svoje ego na důležitější věci.
        Mimochodem jak chceš posuzovat vhodnost, když toho člověka,kterého bys nalákal do „svých sítí“ neznáš tak dokonale jako on sám?

        A máš pravdu…né každý o sobě může tvrdit že astrálně cestuje!
        Ten kdo opravdu ty zkušenosti má ví o čem mluvím a zlákat by se po dobrém uvážení nenechal,nechají se zlákat jen ti,kteří využívají svoje schopnosti pro materiální podstatu…jsem ráda že jsem se tomu nepoddala neboť ti kteří se tomu poddávají dřív nebo později o ně příjdou.

        • bigbiz

         Zvláštní, Monroe se zlákat nechal a vůbec nic za to nechtěl. Takže jen a pouze další výmluvy.

         • Anchkaachbachat69

          Nemohu za to,že plně nechápeš můj text

        • OKO

         Fakt nechápu, proč se navážíš zrovna do Toma. Jestli mě chceš nasrat, tak jsi na nejlepší cestě. Ty bys měla sklapnout a k tématu se nevracet. To jak jsi z toho vycouvala a způsob tvé obhajoby je prostě jen a jen Tvůj problém. Kdybys nejdříve netvrdila, jak je to v poho a jak není žádný problém to vyzkoušet v praxi, tak by tě teď nikdo nesmažil. S nějakým egem se jdi vycpat, protože zdaleka největší ho máš evidentně ty. Ber to jako chladnou analýzu, nic hodnotícího. Doufám, že je to už uzavřená kauza.

         • Anchkaachbachat69

          Oko,sklapnout?navážet se?co to meleš?…je to jen adekvátní reakce …ale no tak,vždyť jsem přeci nic a nikoho nezavraždila…nebo že by jo?? :-)

          • Iva

           Tvé ego praská ve švech….

         • Iva

          Oko, takto přesně to probíhalo i na Esoteriku. Nesklapne nikdy. Osobní zkušenost. Obešla opakovaně i adminovo bloknutí a rozdává tam rady dnes a denně.

          • Anchkaachbachat69

           Je potřeba objasnit kdo je vinen a kdo zapříčinil moje bloknutí.Já na rozdíl od tebe jsem si toho plně vědoma.

           Já nemůžu za to,že se chováš stále jako ovce a žaluješ,žalujete …a vnímáš,vnímáte moje komentáře jako rady,odprosti,odprostěte se od toho konečně.

           Svoboda projevu je nade vše!pamatuj si to….abys ty a ti další věděli ,že se upírat ve formě kterou dodnes děláte….se rozhodně nesmí.

          • Iva

           Nech si své nevyžádaní rady, nikdo o ně nestojí. A za vše-tady i tam si můžeš ty sama.

         • 3Bird

          Před časem jsem objevil Tomovo vysvětlení, kde psal cosi o šroubu a plechu jako vysvětlení ke zvukům z nebe. Několikrát jsem se ho na to ptal, avšak stále dokola mě posílal do Techmanie, ale k věci se nevyjádřil ani slovem. Nakonec když už neměl argumenty, tak mi začal nadávat.
          Je vcelku jisté, že kdyby to někdo věděl a to klidně i Tom, tak by to nějak popsal, nebo někam člověka navedl. Určitě by nebyl jediný kdo to ví. Jediné co k tomu dokázal říct, že mám jít do Techmanie.

          Ty si s Tomem velký kamarád. Zcela jistě tě záhady a i ty zvuky zajímají. Jistě by si od Toma už znal odpověd´, kdyby to skutečně věděl. Zcela jistě si náš rozhovor četl. Neřekl si vůbec nic a také si se nevšiml, jak se tu do mě Tom naváží, aniž by mě znal a to jen proto, že jsem chtěl vědět jak to je.

          Když tady tedy machroval s tím plechem, tak já jen využil situace a snažil se z něj dostat odpověd´ Jediné co z toho nafoukánka vypadlo bylo, že mám jít do Techmanie. M.j. i v tom článku ho kdosi prosil o vysvětlení, ale Tom nic.

          Lidé jako Tom mě skutečně neohromují. Spíš naopak.

          Ty osobně tady předvádíš přesně to co já s Tomem. Ivet něco napsala a ty to chceš vědět/vidět. Tlačíš tu na ní už po několikáté s testem. Ok Chápu.

          Já jenom, že jsem chtěl to samé po Tomovi ! Srovnejte si to pánové v těch palicích. Ty osobně si mě zde napadl dvakrát. Jednou na začátku, že píšu z jiného nicku a pak ještě jednou si psal, že tě nemám srát.
          K tobě se osobně chovám slušně. Od Toma jsem chtěl znát jen vysvětlení. Nic víc.

          • OKO

           No. Já myslím, že co se ega týká, tak to máme všichni poměrně veliké že? Na tom ale nevidím nic špatného, pokud je jedno ego schopno respektovat to druhé. Samozřejmě ne vždy se to daří (schválně si přečti i své komentáře, je jich požehnaně, kde ostatním naznačuješ, že jsou nevědomé naivky).
           Když si teď zpětně přečtu svou reakci na Ivetin komentář, tak bych ho asi zformuloval trochu jinak. Nicméně ve stejném smyslu, A reagoval bych tak, ať by byl pisatelem kdokoliv.
           Co se zvuků z nebe týká, nevěnoval jsem tomu žádnou pozornost, proto jsem nereagoval. Zde jsem přímo zainteresován, snažili jsme se dát Ivet možnost z toho vybruslit a dál to už nepitvat a ona zareagovala, jak zareagovala, takže proto i já jsem reagoval, jak jsem reagoval. Toť vše.

          • Tom

           Tak to jsi špatně četl, protože jsem tam napostoval všechno. co se dalo. i jak vlnění vzniká jaký má průběh atd. běž do techmanie a drnkej si http://wiki.rvp.cz/Kabinet%2FObrazky%2FFyzika%2FChladniho_obrazce

        • Tom

         asi jsi na jiné vlně. Kromě toho, že tvé rozhodnutí nezúčastnit se respektuji, se Tě dál již můj komentář netýká. Je to výzva pro další, kdo by to chtěl zkusit.

         • Anchkaachbachat69

          Ahoj,no ano…možná by se mě netýkal,kdyby si ho volil jinak a vynechal to slůvko „normální“..protože co je vlastně dneska normální a kdo je vlastně kompetentní tohle říct…je to otázka nad kterou se dá jedině filozoficky přemýšlet a odpovědět.

          • Tom

           Normálního jsem myslel tak, že na test nepozvu třeba očitýho svědka. Prostě normální lidi. Kteří se zajímají o paranormální jevy. Nechci žádný sektářský fanatiky.

         • Anchkaachbachat69

          ani nevíš jak jsem ráda že mé domněnky o rozcupování se nezakládaly na pravdě.
          Jinak jak se máš?

          • OKO

           To snad bylo jasné ne? Proto mne to tak dožralo.

          • Anchkaachbachat69

           Jasné není nic,dokud si to nevysvětlíme.
           Jinak jak se máš?
           Doufám že aspoň ty odpovíš :-)

          • OKO

           Ahoj, proč bych neodpověděl? Mám se tak, že chcípám vedrem, jako asi všichni :-)

          • Anchkaachbachat69

           Zvykej si…jednou tu budem sklízet dvě úrody do roka :-)
           Já se na to soustavně připravuji..

          • 3Bird

           Ne Iveto. Zase pravdu nemáš, protože nevíš nic. Normálně bychom možná sklízeli 2 x do roka, ale my už brzo nebudeme sklízet nic. Zjisti si o tom víc sama. Já ti nic už vysvětlovat nebudu, protože máš svojí hlavu.

          • Tom

           :-D

          • Anchkaachbachat69

           Ne Birde,zase a opět pravdu nemáš a vysvětlovat mi to také nemusíš…a zjisti si o tom něco sám.
           Naopak já bych ti to mohla vysvětlit pokud by si chtěl :-)))

          • 3Bird

           Jsi blbá nána. Nic víc. Už na mě nikdy nereaguj. Nikdy. Už mi s tebou došla trpělivost. Píšeš samé nesmysly, ničemu nerozumíš a jediné co si tady předvedla, že si se ztrapnila jako prase.

           Běž si fotit auru a hledat papírky. Hlavně už na mě nikdy nereaguj, nebo se už hodně naštvu.

          • Anchkaachbachat69

           Nezvládl si je…klasika dnešních lidí,máš se ještě hodně co učit.
           Víš proč si je nezvládl?no protože neumíš argumentovat…:-)))

         • Anchkaachbachat69

          Tome je možné se dostat všude,takže tvoje výrobní tajemství je ve své podstatě k ničemu.
          Ikdyby si lístek schoval kamkoliv našla bych ho.

          • Tom

           asi jsi to nepochopila vůbec nejde o nějaké hraní na schovku, jde o to co je na něm. avšak to už je minulost.

          • Anchkaachbachat69

           Tome,pochopila…jestliže jsem se však nezmínila o slově, které mělo být napsané na lístku…myslela jsem tím to,že si ty podmínky ještě pamatuješ.Ano je to minulost…

          • bigbiz

           A jéje. Ivetě na esoteriku zavřeli chat, tak se musí písmenkově ukájet jedině zde.

      • bigbiz

       Oko: Věř, či ne, ale ve své fantazii jsem byla připravena do toho jít. Ale zabrzdilo mě to, že nic neumím a také strach z odhalení. A co bych vlastně měla druhým dokazovat? Že nic neumím? A kdo by mi pak věřil? Průlomové věci přenechávám jen těm, kteří AC skutečně ovládají. Já vám chci dál jen lhát a dělat z vás blbce. Tak se nezlob, víš, já tady chci dál všem lhát tak mě prosím nech.

       A teď vážně. Musím říct, že jsi se z toho pěkně vykroutila, jen co je pravda. A kdo ti s tím sestavováním tohohle textu pomáhal? Že by Dana? Je mi totiž jasné, že jsi tohle nemohla napsat sama, protože v takovém případě by ten text vypadal trošku jinak.

       • Anchkaachbachat69

        No ano..další „vítěz „se přihlásil…:-))
        Ať tak či onak blahopřeji k tvému silnému projevu tvého ega a naprosto chápu proč “ ti s tímhle rozhodně nikdo nepomáhal “ :-))..šlo ti to totiž samo od sebe,ba přímo ze srdce!:-))
        Tímto považuji věc pro mě za uzavřenou..ten kdo se v tom chce nadále šťourat má prostoru habaděj.