Nová svědectví o rasových experimentech za hitlerovského Německa

8
971

O hrůzných experimentech nacistických lékařů máme dostatečné množství informací. Jejich pokusy byly zpravidla pečlivě dokumentovány a dochovaly se i filmové záznamy. O činnosti zdravotních sester se toho donedávna moc nevědělo. Před časem byly ale objeveny dosud neznámé archivní fotografie, které zachycují temnou stránku jejich práce pro Třetí říši – spolupráci na projektu, jehož cílem bylo vytvoření nových „rasově dokonalých“ dětí.

Při prohlížení snímků se nedá říct, zda sestry pouze plnily příkazy shora, nebo byly přesvědčeny o správnosti svého konání. Tyto fotografie každopádně vypovídají o tom, co se dělo v Polsku v roce 1939 poté, co zemi napadla hitlerovská vojska. Je na nich vidět práce sester v rámci programu Lebensborn (Pramen života).

Díky nově objeveným snímkům se například zjistilo, že sestry své malé svěřence pravidelně ozařovaly ultrafialovou lampou, aby jejich vlasy získaly „správný árijský odstín“.
Díky nově objeveným snímkům se například zjistilo, že sestry své malé svěřence pravidelně ozařovaly ultrafialovou lampou, aby jejich vlasy získaly „správný árijský odstín“.

Cílem tohoto projektu, který zaštiťoval Heinrich Himmler, bylo zalidnění Třetí říše čistokrevnými Árijci. Mohly se ho účastnit rasově čisté matky, které oplodnili vojáci SS.  Jenže těchto dobrovolnic nebylo tolik, jak si nacisté představovali. Unášeli proto i rasově přijatelné děti z okupovaných území do domovů Lebensborn, kde podstupovaly germanizaci. V domovech o ně pečovaly vybrané zdravotní sestry. Děti si později vybírali prověření adoptivní rodiče z řad SS. Tento osud potkal tisíce polských dětí.

Všechny děti, které se dostaly do programu Lebensborn, se okamžitě staly majetkem Třetí říše.
Všechny děti, které se dostaly do programu Lebensborn, se okamžitě staly majetkem Třetí říše.
 • jirikriz

  jakkoliv je to hrůzné je to minulost je na nás jak se z toho poučíme neměli bychom své usudky tvožit na základě minulého zla ale budoucího dobra

 • Oto Brachtel

  To co vidíme na fotkách, je tzv. horské sluníčko, které se používalo i u nás pro děti, které trpěly dlouhodobějším nedostatkem slunečního světla. Člověk potřebuje k životu i UV záření.

 • chargy

  Pravý áriec se pozná tak, že je blonďatý jako Hitler, štíhlý jako Goring, statný jako Goebbels a mužný jako Rohm.

 • jindrich77

  Vsechny ty svine co se na tom podilely bych povesil bud za kozy a nebo koule do pruvanu, prostrilel jim kolena a pomalu je nechal vykrvacet!!!jenze oni jiz neziji.vetsinou…

 • Lumpíí

  tohle je ale volovina. kdyby jim ozařovali vlasy, tak ty děti by za prvé nebylo potřeba svlékat celé a za druhé by ta lampa mířila na vlasy.

 • ockaakohovienka

  a dnes tie svine zase vladnu europe.

  • FFS

   Upřesni.

   • agata

    Nikdy si neslyšel o sousedním státě zvaném NĚMECKO? :-))