Přísně tajný projekt – Sověti vyvíjeli reálné terminátory

6
2545

Podle některých zdrojů probíhal v někdejším Sovětském svazu v letech 1936 až 1941 přísně tajný projekt s cílem vytvořit supervojáky. Experimentu se mělo údajně zúčastnit asi 300 dobrovolníků ve věku od 14 do 28 let.

Armádní specialisté mladé muže nijak nedopovali ani necpali chemickými preparáty. Do mozku jim měli implantovat zlaté elektrody, které potlačovaly pocity bolesti. Do končetin jim vpravili titanové protézy, které chránily měkké tkáně při kontaktu s minou či granátem. Každé zranění tak znamenalo čistý průstřel a nehrozilo při něm roztříštění kosti či amputace.

Tzv. dobrovolníci, kteří se své mise účastnili samozřejmě nedobrovolně, museli navíc podepsat potvrzení o mlčenlivosti, a kdyby cokoli vyzradili, hrozilo jim zastřelení.  Polovinu účastníků armáda vyslala do vojenských okruhů, ze druhé části zformovala zvláštní výsadkářskou jednotku. Týden před začátkem Velké vlastenecké války (22. 6. 1941) byl tento speciální útvar vyslán do Brestské oblasti (dnes Bělorusko) poblíž hranice s Polskem. Ovšem hned první den byla celá tato jednotka zlikvidována německým dělostřelectvem. Je možné, že Němce o existenci těchto „supervojáků“ informovala s předstihem rozvědka.

Nacisté se zřejmě dostali i ke zbylým ruským „terminátorům“. Američtí spojenci objevili v roce 1945 v Německu tajné lékařské středisko, kde byla naskládána těla ruských vojáků. Místo dlouhých kostí měli ocelové protézy, přičemž jeden z důstojníků měl dokonce kovová žebra. Několik vojáků bylo uměle předěláno na trpaslíky, protože lidé malého vzrůstu se lépe hodili pro práci pilota. Jednak byli méně zranitelní, jednak mohli brát na palubu letadla více paliva a munice.

Každopádně „výroba univerzálních vojáků“ v někdejším SSSR skončila hned v prvních dnech války – téměř všichni zaměstnanci tajného centra byli mobilizováni a zahynuli na frontě.  Není vyloučeno, že se o to postaraly tajné služby, protože Stalin neměl zájem nechávat svědky tohoto druhu naživu. A po válce se od projektu ustoupilo úplně: objevila se atomová bomba, čímž  idea „vojáků – terminátorů“ přestala být aktuální.

Zdroj: Tainy.net

 • Mat

  Titan v roce 41 :D :D :D :D

 • kultak

  Blbost. Uz pri dementni operací slepaku klesá cloveku životnost a je dost pravdepodobny, že bude mít dalsi zdravotní komplikace. Co se asi tak stane lidem, kterym vymeni kosti za kov? A to ani nemluvim o nepochybně extrémní bolestivosti takové procedury a už vubec ne o vysoke úmrtnosti takových pokusnych subjektů. Kolik jich asi umrelo nez z nich ty supervojaky udelali? Ne každý je Wolverine aby něco takového prezil.

  • pupák

   To je pravda, ale cílem bylo vytvořit „supervojáka“ ,životnost by stačila několik let, během nasazení ve válce. Vysoká úmrtnost pokusných objektů bylo asi to poslední, čím by se v SSSR tehdy trápili. Materiálu měli dost.

 • Reakce

  O těchto tajných vývojích se hodně mluvilo i zde u nás údejně něco takového taktéž mělo být a vůbec bych se nedivil kdyby tento výzkum i nadále probíhal a nebo to měl nějaký stát úspěšně uskutečněné a kdyby to tak bylo tak bych dal nevím co za to kdyby jsem se do tohoto projektu mohl zapoji podle mě většina lidí nebyla ani nucena

  • pradaaklam@centrum.cz

   Existuí umělé krvinky s 10X vyšší účinností než lidské. Myslím, že projekt byl obnoven za Studené války a pokračuje dodes, ale kosti nejsou nahrazovány, ale vysuženy churgickou ocelí, jako u těžkých zlomenin. atd. Kdo se věnuje těmto technologiím, ví o tom. USA na tom taky prauje. Levněší jsou ale vojáci (mají nižší nákldy na výrobu).

 • Tomas

  jjj, jeden se fakt povedl a dokonce jeste ted zije – http://cs.wikipedia.org/wiki/Arnold_Schwarzenegger