Jak se žárlivý Buzz Aldrin pomstil Neilu Armstrongovi

34
942
Podle této velmi populární teorie bylo přistání Apolla 11 na Měsíci jednou velkou mystifikací v režii vlády USA.

První muž na Měsíci Neil Armstrong zemřel 25. srpna 2012. Všichni máme v paměti kamerový záznam jeho sestupu na Měsíc, ale položili jste si někdy otázku, proč neexistuje téměř žádná jeho fotografie z měsíčního povrchu? Buď je na nich jen jako silueta, nebo je vidět zezadu či z boku. Na všech kvalitních snímcích je naopak zachycen Buzz Aldrin, dokonce i slavná stopa v měsíčním prachu je jeho.

Na tomto snímku je Buzz Aldrin.

Oba astronauté sestoupili na měsíční povrch s fotoaparáty. Nedostatek Armstrongových snímků ale nezpůsobila technická závada, nýbrž obyčejná lidská žárlivost. Aldrin nedokázal přenést přes srdce, že na Měsíc sestoupí jako druhý a tiše se Armstrongovi pomstil – záměrně fotografoval všechno jiné, jen ne svého kolegu. Informoval o tom bývalý pracovník NASA Richard Underwood, který vedl fotografické kurzy pro astronauty. „Neil byl vybrán k sestupu jako první a Buzze to strašně štvalo,“ řekl Underwood. „Když jsme si pak prohlíželi fotky, které oba přivezli z Měsíce, byli jsme v šoku: Aldrin nepořídil téměř jediný Armstrongův snímek.“

Takhle zachytil Aldrin Armstronga.
I stopa patří Aldrinovi.

Zdroj: Le Monde

 • Olda Brkoslav

  To jsou zase kecy… To nebyl výlet na Kokořín, aby si tam fotili selfíčka. Ale oceňuju, že článek alespoň netvrdí obvyklé hovadiny, jako že Aldrin někam schválně zašantročil film, nebo že neexistuje vůbec žádná fotka Armstronga z povrchu Měsíce. Aldrin prostě fotil geologické podrobnosti místa přistání, jak měl v programu.

 • fil

  proč je stín u první fotky, kde je vyfocen Buzz,napravo..tedy za nim .. a u tý vlaky nalevo…jakto že od tý doby když tam byl Armstrong tam nikdo nebyl až do ted??..divný ne..

  • Tom

   protože to co ty považuješ za stín vlajky není stín vlajky. Tak proto.

 • Visitor

  Taky je udivující čistý nenarušený povrch Mesíce pod mohutnou tryskou motoru přistávacího modulu Eagle, měl by snad být sežehnut žhavými plyny během manévru, ne ?

  • Tom

   PROČ?

  • kamaka

   Ne, stopy po plynech z té jak píšeš mohutné trysky by mohly být nanejvýš hodně stranou od místa přistání. Protože jestli to nevíš tak lunární modul dosedal na povrch s už vypnutým motorem.

 • Visitor

  Jediná fotka velitele Neila Armstronga na Měsíci se zrcadlí v hledí přilby Buzze Aldrina když ho Neil fotografoval, taky 4 přistávací vzpěry a část výsadkového modulu Eagle.

  • Olda Brkoslav

   Stará fáma, kterou šířil v dobré víře i Karel Pacner ve své knize Tajný závod o Měsíc. Neil je i na fotce uvedené u tohoto pofidérního článku. (fotka AS11-40-5886)

 • Muerte

  Víte co by mě zajímalo….Kde je na té fotce hned té první stín vlajky? :-D hm zajímavý

  • Tom

   Stín vlajky je v pořádku. Je tam kde má být…. :-))

   • Muerte

    fakt, no já nevím ale všechno ostatní má dlouhé stíny a myslím si že to co je pod vlajkou není stín vlajky a nebo nevím no

    • Tom

     Ano, to co je pod vlajkou není stín vlajky, je to stín předmětu co je na obrázku 2. Stín vlajky je mimo záběr, takže naprosto v pořádku :-))

     • Han

      ano stín toho objektu to je ale jak jsi prosím Tě přišel na to že stín vlajky je mimo záběr a tedy v pořádku?? když už bych přistoupil na to že stín vlajky je mimo záběr což podle výšky bude asi hloupost že,tak kde je stín té tyčky?? rozum mi říká že by měl být vedle Aldrina stejně jako jeho je za ním ale třeba mi to vysvětlíš,díky

      • Muerte

       Přesně o tomhle mluvím ;-) prostě tam není. A je to vůbec všechno divně nasvícené. Pomalu bych se i přikláněl k tomu, že ty fotografie ani nejsou z Měsíce. Na obr. 2 je tam sice stín který by mohl být stín vlajky ale na druhou stranu když se podívám na stín modulu kam směřuje a kam směřuje stín který je u vlajky tak se mi to nezdá v pořádku.

       • Tom

        Ty jsi brepta. Co je divně nasvicene? Ten stin tam je. U obou snimku.

        • Muerte

         Já tu pravdu unesu :-D pojď do mě jinak mi to nedá spát :-D

         • Tom

          Těch fotek je více, prakticky to fotil Buzz jako panorama zleva do prava až k modulu s Neilem. Na těch ostatních fotkách je jasně vidět stín vlajky. Když se to spojí dohromady dává to úplně jiný smysl, než je prezentováno konspiračními teoriemi. Proto také konspirační teoretici omílají pořád dokola jedny a ty samé fotky. Protože kdyby ukázali i ty ostatní, jasně by se sami znemožnili.

          • bob

           posli odkaz na to panorama prosimte..

          • Tom

           odkaz není, panorama jsem z těch asi 16 fotek vytvořil sám, já vím že se to některým lidem příčí, ale chce to holt navštěvovat stránky NASA a ne jen konspirační stránky pak to dopadá jak jsem popsal výše. Oni ty konspirační teoretici také pustí jen co se jim hodí. A co se nehodí zatají. Hledejte info sami, nečekejte až vám informace někdo naservíruje…..

          • Han

           no tak to si ze mě děláš snad srandu ne? nejdřív se zeptáš jestli to vysvětlení uneseme a potom nic nevysvětlíš?? tak asi jsem to teda špatně pochopil ale čekal jsem že příjde to vysvětlení….jednoduchá otázka-kde je stín tyčky na prvním obrázku?? čekám jednoduchou odpověď…díky

          • Muerte

           Ale jo vysvětlil. Prostě to vypadá, že tam není ale pokud se to spojí do panoramatické fotky tak tam je :-D teda jestli jsem to dobře pochopil

          • Tom

           Ano vlajka začíná zhruba tam kde končí snímek.

          • kamaka

           Díky Tome za vyšerpávající výklad. Chtěl bych také přispět s trochou do mlýna. Já už jsem tady v článku souvisejícím s úmrtím Neila Armstronga uvedl snímek, který z oběžné dráhy Měsíce pořídila sonda Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) v HD rolišení. Jedná se o zatím nejdokonalejší snímkování z oběžné dráhy. Je na něm zřetelně vidět spodní část Lunárního modulu Apolla 11, která sloužila jako startovací plošina při návratu z Měsíce, přístroje z experimentů jako koutový laserový odražeč (LRRR) a přístroj na měření seismické aktivity (PSEP), dále „zapomenutá“ Aldrinova kamera a co je podstatné, jsou zanechané stopy v prachu od vycházek astronautů jednak od LM do místa umístění přístrojů, tak i „neplánovaná“ vycházka Armstronga ke kráteru v pravo od Lunárního modulu. Samozřejmě existují i obdobné snímky míst přistání zbývajících expedic mise Apollo. Z mého pohledu je tento snímek natolik přesvědčivý, že je až s podivem, že se najdou lidé, kteří dokáží zpochybnit jeden z největších technických úspěchů v historii lidstva.

          • Tom

           Pěkný záběr, mám ještě jeden pro ty neustále tvrdící troubelýny, že je fotka zmanipulovaná, Záběr jak fotí Neil Buzze při salutování u vlajky. Má ještě někdo pochybnost, že tam snad není stín vlajky. nebo že ho snad nevidí? :-)))

          • Muerte

           No jo to už je jiná :-D já jsem nikdy nechtěl nic zpochybňovat jen jsem tam prostě ten stín neviděl tak jsem se zeptal aneb jak se říká líná huba holé neštěstí ;-)

          • Tom

           Nevytvářej tady napětí joooo? :-)) Přesně jsem napsal kde vlajka je, dokonce kde najdeš originální snímky ve vysokým rozlišení, šel jsem tak daleko, že jsem popsal co se snímky máš udělat.
           Teď Ti zbývají dvě věci.
           Buď mi budeš věřit. NEBO. Uděláš to co já a vytvoříš si panorama sám. Klidně se na mě zlob, ale takovýmhle přístupem ze mě nic jiného nevyrazíš. Všechny informace jsou veřejně dostupné. Ten stín je nad Aldrinovou nohou. Vem kurzor myši zajeď s nim, až na pravou stranu konec šipky dej na stín levé nohy Aldrina a šipka Ti ukáže stín tyčky.

      • Tom

       Kdyz to vysvetlim uneses pravdu?

      • Olda Brkoslav

       Podívej se na obrázek ve velkém rozlišení (snimky AS11-40-5874 nebo AS11-40-5875, skoro identické)
       https://www.hq.nasa.gov/alsj/a11/AS11-40-5875HR.jpg
       Stín tyčky je u tyčky samotné schovaný za terénní vlnou, vidět je až za Aldrinem, podél stínů jeho nohou, vzdálený od stínu jeho pravé nohy asi jako jsou vzdálené stíny jeho nohou od sebe. Stín vlajky je mimo záběr.

  • dawe

   NIc proti ale fakt tam není. Kor když se podívate že jenom nohy astronauta maji aspon 2 metrovou délku stínu tak opravdu tan nikde nevidím dlouhý stín tyče vlajky, který by se takto táhl od vlajky az za pravý konec fokty…

   • Tom

    tak se špatně díváš, protože tam je, a to na obou fotkách

  • n_ergy

   :D dobra otazka :D

 • bob

  zemrel 24.8. ne 25.8. Ivo, oprav si to prosimte..