Na Novém Zélandu vychovávají psí řidiče

5
458

Lidé, kteří žijí v idealistických představách, že jejich pes je naprostý génius, si mohou prověřit jeho „dovednosti“ podle vzoru novozélandských ochránců zvířat. Členové tamější společnosti SPCA (Society for the Prevention of Cruelty to Animals) hledali způsob, jak upozornit lidi, kteří nejsou rozenými milovníky zvířat, že například psi jsou vysoce inteligentní bytosti. Ostatně etologové tvrdí, že psí inteligence je srovnatelná s inteligencí tříletých dětí. A jak jinak toto tvrzení doložit než dokázat, že zvířata jsou schopná neuvěřitelných věcí?

A zdá se, že se to „odborníkům“ z Nového Zélandu podařilo. Vybrali tři chytré psí hrdiny a zahájili s nimi několikatýdenní výcvik, jehož výsledkem jsou asi první psí řidiči na světě. Jejich jména jsou Monty, Porter a Ginny a všichni tři jsou kříženci, které spojuje osud týraných zvířat, zachráněných lidmi ze SPCA. Zkušení cvičitelé pro ně sestrojili speciální vozítka s volantem a jednoduchým pákovým systémem, která se Monty a jeho kámoši naučili zručně ovládat. Do silničního provozu je zatím ještě nikdo nežene, ale ze zkušebních jízd na „testovacích okruzích“ v laboratoři a přilehlých venkovních prostorách řídili svá „fára“ jako zkušení mazáci.

 • VeStavuNevim

  úlet…

 • gregor

  Dalsie velke sklamanie na keru **** to sem davate ? koho to zaujima ? … :/ tato stranka neni to co bola velke sklamanie …… mam jednu stranku je nova a perfektna dava tam strasne vela veci o 5 dimenzi potom o 3 dnoch temnot a tak dalsich ludia co to tam davaju to pisu to pisu s rozumom …… nechapem naco sem davate velke ********* … ak by ste chceli tu stranku napiste mi na email kludne vam ju dam :) —– Gergo.szaszfali@gmail.com alebo na hekis55@azet.sk —– :)

  • lll

   vzhledem k tomu, že je to v sekci kuriozity, tak proč ne?

  • Drahy pane, nam to prisla jako zajimava kuriozita a tema na odlehceni. Pokud se Vam nas server nelibi, mam pro Vas skvelou radu – nectete nas a nedavejte si k nam s prominutim trapnou reklamu :-)

  • miskith

   Zrovna tahle zpráva je dobrá. Nevnucujou ti v ní, že psi sou mimozemšťani, co dali botu na Mars a zrcátko na Měsíc. Pokud ale nemáš smysl pro humor, potom chápu, že je pro tebe zpráva velkým zklamáním.