Na Novém Zélandu vydají mince s hobity

3
571

Za pár dnů se na novozélandských poštách strhne nejspíš pěkné pozdvižení. Přesně 1. listopadu se tam mají začít prodávat mince, na nichž nebudou žádné význačné osobnosti, nýbrž postavy ze slavné Tolkienovy ságy. Nový Zéland, kde se natáčela veleúspěšná filmová verze Pána prstenů, si vybral „tolkienovský“ režisér Peter Jackson i pro napjatě očekávané zpracování knihy Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky.

Dobrodružství obyvatel Středozemě přineslo Novému Zélandu takovou slávu, že pamětní mince s hobitem Bilbo Pytlíkem, kouzelníkem Gandalfem, trpaslíkem Thorinem i dalšími hrdiny jsou dlouho očekávaným artiklem, o který nebudou mít zájem jenom numismatici, ale také tisíce milovníků dnes už legendárních dobrodružných fantasy příběhů.

V numismatické sérii bude mít největší cenu zlatá mince, na které je zpodobněn Gandalf. Představitelé společnosti New Zealand Post jsou připraveni, že je čeká pořádný nápor, ale jsou prý vděční za to, jakou proslulost hobiti jejich domovině přinesli. Mince vycházejí u příležitosti světové premiéry prvního dílu nové hobití trilogie, která je plánována na 28. listopadu. A uskuteční se pochopitelně v novozélandské metropoli Wellingtonu.

 • FFS

  No ještě, aby jim ty mince samy neodešly na túru. Vždy, když vidím něco s Pánem Prstenů, tak se mi asociuje toto:

  http://www.youtube.com/watch?v=AxAEo3CWeq8&noredirect=1 :)

  • ZT

   Človek by si myslel, že sa vyasociujuje kniha, nejaká hra, či aspoň komiks :-). Vypol som to po prvom „fuckin“ :-).
   Rozhodne by ma také mince ako mierneho numizmatika a obdivovateľa a skromného znalca Tolkienovho diela nesmierne potešili a úprimne závidím tým, ktorí ich získajú :-)

   • FFS

    To je samozřejmě tvá věc. Já Smithovo filmy miluju. Hold Horní Uhry jsou známé svým nedostatkem smyslu pro nadsázku a pro humor. :)