Nadšenec chce postavit funkční vesmírnou loď USS Enterprise

6
1462

Fanoušek seriálu Star Trek, který se představuje jako Dan, chce postavit funkční loď USS Enterprise. Nadšenec pracuje jako inženýr a věří, že plavidlo dokončí během dvaceti let. Jeho Enterprise bude používat jaderný pohon a na Měsíc doletí za tři dny, na Mars pak za tři měsíce.

Členové posádky budou mít k dispozici komfortní obytné prostory. Umělou gravitaci zajistí rotační sekce, takže cestování bude velmi pohodlné.  Nebude samozřejmě chybět ani kapitánský můstek. Každou část lodi plánuje Dan do nejmenšího detailu: od vnitřních spojů přes rotační sekci až po vnější štít. Samozřejmě ve srovnání s klasickou Enterprise tu nějaké rozdíly jsou. Kapitán Kirk a jeho posádka zkoumali vesmír někdy v roce 2250, takže měli mnohem víc technických vychytávek, než bude Dan schopen dodat – například warp pohon pro cestování nadsvětelnou rychlostí nebo teleportační zařízení.

Každopádně půjde o věrnou kopii původní lodi, jinak také známé jako NCC-1701. A co je nejdůležitější: z technického hlediska je její stavba proveditelná.

Zdroj: DailyMail

 • vizirek

  a Sheldon bude kapitanem…

 • DM

  Byl bych radši kdyby postavil Normandy.

 • A financovat mu to bude jako kdo? :D to si nejspíš dělal srandu a někdo se toho chytil

  • Ligos

   Financovat to budou skalní fanoušci Star Treku. Když (např. v TV) člověk vidí, za co jsou lidé ochotni utratit prahy (např. Spokovo ucho – kus gumy, který měl herec při natáčení, apod…) Když se složí, budou mít na loď :)

 • Ligos

  Tak jestli takovou plně funkční loď postaví do dvaceti let, tak se hlásím jako pomocná síla do lodního baru… :D

 • Daniel

  No to jo :D