Nemáte profil na Facebooku? Podle některých odborníků můžete být psychopat

16
1173

Facebook se stal fenoménem po celém světě. Jen k dnešnímu dni ho používá přes 955 miliónů lidí. Někteří psychologové si tak dokonce myslí, že ti co na něm nemají profil, můžou být psychicky labilní.

Německý magazín Der Taggspiegel šel dokonce tak daleko, že poukázal na fakt, že střelec z denverského kina James Holmes i norský masový vrah Anders Breivik neměli účty na sociální síti Facebook. Může to tedy o něčem svědčit?

Podle magazínu Forbes využívá Facebook stále více zaměstnavatelů i personálních agentur k prověření potenciálních zaměstnanců. „Pokud však zjistí, že uchazeč nemá profil na Facebooku, mohou pojmout podezření,“ uvádí magazín Forbes. Tento pohled se však nevztahuje na lidi staršího věku, kteří již byli v dospělém produktivním věku, než se sociální sítě masivně rozšířily.

„Facebook se vlastně stal takovou společenskou normou. Kdo ho nemá, je brán jako podivín,“ uvedl Farhat Manjoo ze serveru slate.com.

Nutno podotknout, že tuto teorii striktně odmítli psychologové z univerzity v Madridu. Podle nich se naopak na Facebooku stále častěji setkáváme s psychopaty i pedofily, kteří díky této síti mohou navázat jednoduše kontakt, než v reálném světě.

Zdroj: dvojklik.cz

 • Arbeit macht frei

  Kdo nemá Xichtbook je tenorista, protože vybočuje z řady a je u něj možnost, že si nenechá masírovat mozek z médií. Kolik vám za tenhle článek zaplatili a kdo?

 • Mend

  Tuhle sračku nehodlám dál číst… FB mám, ale to že někdo nemá profil je absolutní volovina!Na fb nechodím, jelikož mě nezajímají ty pubertální výjevy, jako josu ztracená láska, za to se musí bojovat, on mě nemiluje atp…. Prostě TRAPAS! Podle jiného článku zde nemůžu být psychopat, důvod: Zdravotní sestra or ošetřovatel… Bejsem sociofobik, ikdyž možná trošku jo, ale psycho?! WTF? To že nesnáším sociální sítě, kvůli tomu jak se tam lidé chovají, a jaké mají ty „svě“ starosti, tak to ani náhodou, dík, ne!… Tohle je jen další propagance na facebook!..

 • xxx

  Facebook není špatná věc, jde jen o to jak ho kdo používá. Máte nějakého koníčka, přidejte se do skupiny a diskutujte kolem toho, vyjádřujte své názory, prezentujte svou práci. Také se tam můžete vzdělávat. Na druhou stranu je tam plno lam co to mají jen na blbé „pubertální“ tlachání a hraní nějakých stupidních ville her a otravování života ostatním posíláním pozvánek. Mezi přátely mám i svou pubertální sestřenici, to jsou vzkazy, že by jednoho j*blo, asi jí brzo bloknu :-) , bo tohle vidět denně v přehledu je na palici.

  • Tom

   a to je ten kámen úrazu, vše co na FB dáš napíšeš prezentuješ nafotíš vše co je tvoje, se stává zveřejněním přes FB nevýhradním majetkem FB. a ty jim k tomu dáváš dobrovolně celosvětou licenci. Ta licence trvá i potom co ty věci ze svého profilu stáhneš. viz podmínky užívání FB

 • Prahs

  Facebook účet nemám, a nehodlám to změnit, ať jsem klidně na okraji společnosti, dyť mě to nezabije :)

 • dFt

  no tak podla niektorych odbornikov som podivny psychopat !!!! ;)

 • Týna

  Pokud to trošku rozeberu do detailů, „moderní“ typ seznamování se (kokrétně třeba zrovna na Facebooku) se mi ani trochu nelíbí. A právě nejčastěji mladá generace se nechá zlákat a proflákne na sebe úplně všechno jen proto, aby „zapadli“ a našli si (v uvozovkách) přátele, které nikdy předtím neviděli a znají se vlastně jen z chatu. Ano, mám tam umístěný profil, ale postupem času jsem se prakticky sama od sebe odnaučila ho příliš využívat. Proč sedět hodiny na židli u počítače, oči přilepené na obrazovku a jenom dychtivě čekat, jaký další „kamarád“ napíše? Podle mě naprosto zabitý čas, který se dá využít nějak jinak ;-)

  • Tom

   Ba právě to je ten účel, který světí prostředky. V čem je budoucnost v mládí a co dělá mládí ? NIC. nerozvíjí se. Nic vysedáváním u FB nevytváří. Nepřemýšlí. Opisují názory jeden od druhého, aby jak píšeš, zapadli. I když tak to bylo vlastně vždy i bez FB.

   • Týna

    Je to velká chyba. Přesně tak, vůbec se nerozvíjí. Kde je nějaká originalita, kterou zřejmě pociťují, když si vytvoří novou „profilovku“, ale ve skutečnosti zase okopírují něco, co už udělaly miliony lidí před nimi? Vlastně na Facebooku existují dvě skupiny lidí, které se doplňují, a tím potom vznikají zločiny. Jednu skupinu tvoří naivní dívky, které na sebe prozradí vše od hlavy až ke špičkám bot, a ti další jsou psychopati, kterým tohle přesně vyhovuje pro jejich záměry. A je to tak zbytečný.

 • Toman

  Facebook jsem si smazal před 3 měsíci po 3 letech a od té doby se mi čas strávený na internetu zkrátil nejméně 8x. A nebylo to tím, že by li di koukali do mého soukromí nebo tím, že se z toho dříve nebo později stane závislost, ale tím že už jen to slovo facebook se mi začalo protivit. Zřejmě s tím má co dočinění i hláška „Když se to líbí masám, už to není cool“

 • bob

  panove tak pozor na me, jsem podle odborniku psxchopat:-DD

 • Tom

  a na co je vlastně ten fejzbůk…..četli jste před založením konta jejich podmínky pro používání, podle kterých soudů se řídí soudní spory, jaká máte autorská práva, a proč investoři do fejzbůku nalili přes půlmiliardy dolarů? :-) proto fejzbůk nepoužívám

  • Ehm, chce to dost trpělivosti. Většinou všeobecné podmínky nečtu, ale na FB jsem to udělal.

   Nepřijde mi, že by byl problém v samotném FB, ale v uživatelích a jejich naivnosti. Je to jen o tom, kolik o sobě poskytnete informací + nastavení soukromí je už mnohem lepší, než tomu bylo na začátku. Ale pokud ignoruji všechny základní bezpečnostní pravidla, není to chyba FB, ale uživatele…

   • Tom

    Máš pravdu, že to je v uživatelích, jenže a panové to je konspirace co budu psát, není to uděláno schválně? Neni záměrem aby právě lidi ve své naivitě o sobě informace sdělovali?Proč to neni uděláno obráceně. vše zakázáno a co cchi povolím. pokud něco nechápu nebo zapomenu. tak se to ven nedostane. JIstě neni náhodou ,že chybí odkaz na zrušení účtu. Podle mě je to udělané jako databáze světového mínění. Lidé píší jak se cítí, FB je robot a čte to. Můžou pak znát rozložení myšlení populace. Na vojenských komunikačních prostředcích je napsáno: POZOR NEPŘÍTEL NASLOUCHÁ. FB mi přesně zapadá do systému ECHOLON.

    • Suhlasim ked som si precital clanok napadlo ma hned to ze je clanok ucelovy „kto nema konto na facebooku je psychopat“ a vsetci aby nedaj boze neboli psychopati si rychlo zalozia konto aby ich spolocnost asi casom nevytesnila a o to ide tym co facebook zalozili keby som bol extremne konspiracny poviem ze vznik facebooku iniciovalo vojenske spravodajstvo mozno to bola dohoda viacerych statov a za majitela zvolili trapneho poskoka. Facebook ako najvacsia socialna siet je velmi jednoduchy nastroj na ziskavanie informacii o spolocnosti a jej naladach ako aj moznost jej manipulacie.

 • Anders Breivik mal konto aj na Facebooku aj na Twitteri