Neuvěřitelné, ale stalo se… Slepice porodila živé kuře

4
1118

Na Srí Lance došlo k ojedinělé zoologické události. Slepice nesnesla vejce, ale porodila živé kuře, schopné dalšího života. Neobvyklý porod potvrdila britské BBC veterinární správa provincie Welimada.

Slepičí matka porod nepřežila. Mohla se proto provést její pitva, aby se zjistilo, jak probíhal vývoj kuřecího embrya. Podle veterináře se embryo vytvořilo uvnitř reprodukčního systému slepice a 21 dnů se zde vyvíjelo jako vejce. Nakonec se ale kuře vylíhnulo přímo v lůně a slepici při porodu způsobilo smrtelné trauma.

Místní noviny věnují události poměrně velkou pozornost a na přetřes se v této souvislosti opět dostala otázka, co bylo na světě dřív, zda kuře nebo vejce. Podle novinářů je odpověď nabíledni: Bylo to kuře. Veterináři ale jejich nadšení krotí – i v případě tohoto „zázračného“ kuřete bylo nejdřív vejce.

Zdroj: kp.ru

 • Že by konečně odpověď na otázku zda bylo první vejce nebo slepice? :)

  • Tom

   bůh ví co chudák slepice žrala….

   • Pata

    mozna nahoda,ale mozna prvni priznaky evoluce(nekde sem precetl,ze kdyz se nase soustava blizi ke galaktickemu stredu tak maji vibrace z cerne diry uprostred nasi mlecne drahy vyraznejsi vliv na evolucni vyvoj :) to by bylo uzasne a myslim si,ze to lehce lze potvrdit napr. od 50 let se udajne rodi chytrejsi a chytrejsi deti,to jen tak pro zajimavost ;)

    • Tom

     Jooo? chytřejší? aproto se jí říká strcaná generace. jsou chytřejší a nemají práci, chtějí všechno zdarma a hned atd.
     Evoluce těžko, spíš bych se obával vážné genetické poruchy. Zřejmě jsi nečtl článek celý, to kuře bylo ve vajíčku akorát to vajíčko jaksi slepici z nějakých příčin neopustilo. Já sázím na genetickou poruchu…………