Ukrajina školí delfíní zabijáky – mají likvidovat nepřátelské potápěče

4
673

Znepokojivé zprávy se dostaly ven ze školicího střediska ukrajinského námořnictva, které se nachází v Sevastopolu na pobřeží Černého moře. Tamější vojenští odborníci mají podle těchto informací školit speciální delfíní komando, které by mělo likvidovat nepřátelské potápěče. Nebozí podmořští savci údajně procházejí výcvikem, kdy jsou jim na hlavu přidělávány vystřelovací nože a pistole, kterými mají střílet po živých cílech.

Využití delfínů pro vojenské účely není zdaleka nic nového. Jak bývalý Sovětský svaz, tak USA se od konce 2. války věnovaly výzkumům, při nichž využívaly neobyčejných schopností a inteligence, jimiž jsou delfíni proslulí.

Američané trénovali delfíny například jako „vyhledávače min“ a existoval také projekt, kdy byla zvířata školena jako „zabijáci“. Ti atakovali potápěče, kteří prováděli podvodní špionáž v amerických přístavech. Sověti zase učili své delfíny umisťovat miny na nepřátelské lodě. Mezi nimi bylo i několik „parašutistů“, kteří byli jako výsadkáři shazováni do moře z helikoptér a zvládali tak dokonce výsadek s padákem.

[quote]Nebozí podmořští savci údajně procházejí výcvikem, kdy jsou jim na hlavu přidělávány vystřelovací nože a pistole, kterými mají střílet po živých cílech.[/quote]

Výchova delfíních „sniperů“ ale pobouřila i vojenské specialisty, protože ti se shodují v tom, že delfín, který má na hlavě přidělanou jakoukoliv zbraň, je v podstatě odsouzen k jisté smrti. S největší pravděpodobnosti mu totiž tato zbraň poté, co vystřelí, způsobí těžké poranění mozku. Ukrajina tak cvičí vlastně obdobu arabských sebevražedných zabijáků. Ovšem s tím rozdílem, že tito teroristé si o svém nezvratném osudu rozhodnou sami, ale nevinný delfín je do této role vmanipulován člověkem.

Zdroj: wired.com

 • Fenix

  1- kde ma delfin hlavu? zbran pridelana na hlavu je zavadejici pojem
  2- kdyz sniper (clovek) vystreli kulku zabije ho to? dalsi nesmysl
  3- vycvik jednoho delfina nebude jednoducha a ani levna zalezitost proto je blbost si myslet ze bude jen na jedno pouziti mozna az na vyjimky
  4- souhlasim s prispevateli Ski a Toman zvirata maji dusi clovek ji uz ztratil protoze se upsal penezum, mamonu a v nekterych pripadech i posetile domence nejake nadvlady nebo moci a pouzivat zvirata k vojenskym ucelum je barbarske lide kteri to delaji by meli byt hnani k odpovednosti je to hnus

 • Ski

  Ježiš dejte aspoň těm zvířatům klid za vaší zasranou paruskou debilitu nemůžou.

 • FFS

  To bude zase nějaká novinářská delfín (kachna by zde působila poněkud komicky). I když z Ukrajiny a podobných států bych se tomu ani nedivil, kdyby přišly s něčim podobným.

 • Toman

  Lidská krutost nezná hranic