V Japonsku vynalezli „psí ocasy“ pro lidi

5
1383

Japonští technici z firmy Neurowear vyvinuli kuriózní doplněk – elektronický ocásek pro lidi. Pokud je člověk v klidu, elektronický „prut“ se ani nehne, jakmile však projeví vzrušení nebo radost, „nová část těla“ se začne vrtět ze strany na stranu stejně jako psům. A díky této „ozdobě“ pak všichni uvidí, jakou má její majitel náladu.

Netradiční doplněk rozpoznává aktivitu lidského mozku a měří také jeho srdeční frekvenci. Přístroj tak dokáže analyzovat náladu svého „pána“ a přes Bluetooth vyšle elektronickému ocásku signál.  Západní novináři byli při prezentaci novinky poněkud skeptičtí a považují ji spíš za kuriozitu, japonští podnikatelé ale tvrdí, že o jejich vynález bude velký zájem. Elektronické ocásky by se měly objevit v prodeji ještě do konce letošního roku.

Firma Neurowear už před rokem představila elektronické uši, které fungují na stejném principu. Vztyčí se, když se jejich majitel na něco soustředí a sklopí se, když relaxuje. Oba doplňky patří do řady Necomimi a mají sloužit jako nový komunikační prostředek, který vylepšuje omezené schopnosti lidského těla.

Zdroj: ABC News

 • Muertes

  na nic, co je komu po mých pocitech :-) ale představa že, to nosí celej národ a hned vím jak na tom kdo je podle ocásku je víc než úsměvná

 • FFS

  Dovedu si živě představit, jak nosím tento ocas v přední části kalhot a pokaždé, když se na ulici otočím za nějakou pěknou holkou, ocas se postaví a začne se vrtět.

 • lucius

  :)) to treba nosiť vpredu, aby bolo tie emócie aj vidieť

 • creat

  :D:D To si dělaj srandu, ne?

 • xxx

  Tak to my tu jsme napřed, díky politikům budeme za nedlouho žrát psí granule. A reagující ocásek mám taky :-) .