Archeologové tvrdí, že objevili pozůstatky Mony Lisy

3
807
Archeologové jsou přesvědčeni, že se jim podařilo nalézt pozůstatky slavné Mony Lisy.

Archeologové jsou přesvědčeni, že se jim podařilo nalézt pozůstatky slavné Mony Lisy. Pod klášterem Svaté Uršuly ve Florencii totiž nalezli kostru, která má patřit Lise Gherardini, jež měla pózovat věhlasnému Leonardu da Vincimu.

Archeologové jsou přesvědčeni, že se jim podařilo nalézt pozůstatky slavné Mony Lisy.

Modelka byla manželkou bohatého obchodníka s hedvábím Francesca del Gioconda. Většina novodobých historiků souhlasí s tvrzením, že dáma zobrazená na obraze Mona Lisa byla Lisa del Giocondo, která se po smrti manžela stala mniškou. Zemřela v klášteře 15. července 1542 ve věku 63 let.

Archeologové začali s vykopávkami v klášteře Svaté Uršuly již minulý rok.

Archeologové začali s vykopávkami v klášteře Svaté Uršuly již minulý rok. Hned po pár dnech objevili první kosterní pozůstatky. Krátce na to nalezli hrobku, kterou považují za místo posledního odpočinku slavné Mony Lisy. Lebku spolu s dalšími fragmenty lidských žeber a obratlů nalezli zhruba metr a půl pod původní klášterní podlahou.

Lebku spolu s dalšími fragmenty lidských žeber a obratlů nalezli zhruba metr a půl pod původní klášterní podlahou.

„Pod klášterem stále objevujeme lidské kosti. Nemůžeme vyloučit, že mezi nimi nejsou kosti patřící Moně Lise,“ uvedl archeolog Silvano Vinceti. Odborníci nyní budou u všech pozůstatků zkoumat DNA a porovnávat ho s DNA z kostí dvou dětí, které se našly vedle údajné hrobky Mony Lisy.

Jestli se tedy skutečně jedná o pozůstatky slavné dámy, si budeme muset ještě chvilku počkat. Pokud to však testy potvrdí, chtěli by vědci zrekonstruovat její tvář a porovnat ji s tváří na obraze.

Zdroj: DailyMail

 • Toman

  nj to jsou jen individualni moralni nazory, nekdo si mysli ze exhumace je naruseni posledniho odpocinku, nekdo že je to uplne normalni protože jsme jen biologické stroje ..priklanim se ke druhe skupine

 • Roman1

  Nevím… Pokud jde o vykopávky dinosaurů, pravěkých lidí, nebo čehokoli co poslouží vědě a pokroku nejsem proti. Ale nevidím důvod proč Móňu Lížu vykopávat..Naopak si myslím, že by ji po smrti mohli už nechat odpočívat :D

  • elderxxx

   Mozno chcu overit ten jej usmev zahadny :))))