Církev neříká pravdu. Existuje důkaz, že Ježíš byl skutečně ženatý

8
1772

Dan Brown ve své Šifře mistra Leonarda nelhal. Ježíš a Máří Magdalena byli manželé, kteří rozhodně nežili v celibátu. Na rozdíl od dramatického děje slavné knihy se v minulých dnech objevila v poklidu a v tichosti na římské konferenci o koptské vzdělanosti profesorka Karen King z Harvardu. A vystoupila s příspěvkem, který mnoha přítomným vyrazil dech.

Karen se v posledních měsících zabývala studiem starého koptského rukopisu ze 4. století, o kterém se hovoří jako o Magdalenině evangeliu. V něm jsou zcela běžně Ježíš a Máří Magdaléna zmiňováni jako o pár, který žil ve společné domácnosti a rozhodně si neodříkal rozkoší milenecké lásky.

Badatelka je přesvědčena o pravosti rukopisu, i když ještě probíhají poslední laboratorní analýzy, které mají její domněnku zcela potvrdit. Samotný text Magdalenina evangelia pochází nejspíš z 1. století, tedy z doby nepříliš vzdálené od Ježíšova ukřižování. Nejdříve byl sepsán v řečtině a pak překládán do dalších jazyků, jako například do již zmiňované koptštiny.

O tom, že vztah mezi Ježíšem a Máří Magdalénou nebyl jen čistě platonický, se hovoří už od Ježíšovy smrti. Jejich současníci ostatně považovali za docela normální, že Máří byla nejspíš nejen Ježíšovou žačkou a stoupenkyní, ale také jeho milenkou a životní partnerkou. Například stoupenci křesťanského gnosticismu se této myšlenky nikdy nebáli a Ježíše považovali za muže z masa a kostí s normálními „chlapskými“ potřebami. Nicméně tradičnímu katolicismu se Ježíš, který si užívá tělesné lásky, „nehodí do krámu“. Vždyť ctnostným životem našeho Spasitele katolická církev vysvětluje povinnost celibátu, ke kterému jsou její kněží dodnes nuceni.

Zdroj: DailyMail

 • Toman

  hhhhh ….. vždy mi naskočí úsměv, když se objeví zpráva podobného ražení… jen do nich, do lhářů…

  • Tom

   nevidím to až tak zle, církev má jednu nezastupitelnou vlastnost. SJEDNOCUJE lid. to je věc v dnešní době naprosto cizí. Lidé nejsou jednotní, a nejsou k tomu ani ochotní.

   • creat

    ale také je štve proti sobě…

    • Tom

     to je až s odstupem času, v té době to byl geniální politický tah. Do dnešní doby nikdo nic lepší na sjednocení lidí pod jednu vlajku nevymyslel. Rozuměj aby spolupracovali a zadarmo.

     • lucius

      ja by som to upresnil, RKC si ešte nechala za vynútenú spoluprácu tvrdo zaplatiť, preto je aj najbohatšou organizáciou v okolitom vesmíre:) Odhadnutý majetok, cca 10 rokov dozadu, 500 bln dolárov

      • Tom

       logicky kdyz delas pro nekoho zadarmo ten druhy na tom vydelava ne? :-)

   • Ski

    hahahaha“!! sjednocuje! tolik lidí co padlo v historii kvůli církvi …mnohem horší a větší masakry než za obě světové války dohromady!!! se vzpamatuj…sjednocuje jen SKUPINY ty okrádá a štve proti sobě ve víře krista aláha bla bla bla

    • Tom

     zřejmě si nepochopil, že nemluvím jen o křesťanství, Mluvím o cirkvi jako takové, není jen křesťanská církev. Záměrně nezmiňuji náboženství, protože to velmi připomíná sektářství. církev je hnutí.
     To ty se vzpamatuj, kdyby obě světové války trvaly 2000 let poměr by byl jistě jinde co se týče zmařených životů. Nebýt ve středověku církve lidstvo by vychcípalo na první rýmu. I tví předci hledali v dobách nouze útočiště nebo pomoc na farách. A nebyla to jen pomoc duševní Jsi typický člověk bez mozku. Co nedokáže mít vlastní názor. Jen opakování populistických věcí, aby byl zajímavý.