Ježíš je mýtus – příběhy o něm se objevily až desítky let po jeho „smrti“

14
1736

Máme tady Velikonoce, tak si řekněme něco Ježíši Kristovi, s jehož ukřižováním jsou spojeny. Americký ateistický autor David Fitzgerald totiž tvrdí, že není jediný důkaz o jeho existenci. Podle něj se v jeho postavě spojuje literární alegorie kombinující staré židovské příběhy s pohanskými legendami. Autor dále uvádí, že je nejvyšší čas přestat věřit tomu, že Kristus byl historickou postavou.

Fitzgerald také poukazuje na rozpory v evangeliích, která sepsali Marek, Matouš a Lukáš, a připomíná, že všechna byla napsána až dlouho po Kristově údajné smrti. „Je tu velký paradox, že Ježíš dokázal dělat všechny ty úžasné věci a přitom se o něm všichni dozvěděli až sto let po jeho smrti,“ uvádí autor. „Spíš to znamená, že neudělal vůbec nic. První evangelium vypadá spíš jako literární alegorie napsaná desítky let po době, kdy se měl Ježíšův příběh odehrávat. Domnívám se, že křesťanství začalo jako jedno z mnoha tajemství víry, která se objevila v době, kdy došlo ke znovuobjevení starých bohů a dávných tradic.“

Vypadá to, že v době, kdy žil Pavel, se konala spousta různých „Večeří Páně“, kterých se účastnili nejrůznější „Mesiášové“, a podle všeho se křesťanům podařilo spojit všechny tyto různorodé příběhy do jediné postavy. David Fitzgerald se domnívá, že v dnešní době bychom se měli rozloučit s myšlenkou, že za vznikem křesťanství stojí právě Ježíš Kristus.

Autorova první kniha „Odhaleno: Deset křesťanských mýtů, které dokazují, že Ježíš nikdy neexistoval“, byla zveřejněna v roce 2010, druhá vyjde letos. Mezi věřícími jistě způsobí pořádný rozruch.

Zdroj: DailyMail

 • Vit Kouba

  Aby vypravěč zaujal posluchače tak si začne vymýšlet něco, co není v realitě možné a tak vznikají příběhy plné fantazie, kterým věříme nejprve jako naivní děti a v dospělosti přicházejí zase politici a reklama co z nás dělá hlupáky. Nejprve vše z více zdrojů do hloubky prověřuj, než začneš zde něčemu slepě věřit, vše je zde globálně mediálně pokryteckým divadlem, a pravda používá mnoho lží, jako kaskadéry v nebezpečných situacích, aby se přirozené čisté pravdě zde nic zlého nestalo. Na papír lze snadno napsat mnoho lží, a jenom čas má dost času na to, aby on tyto svaté lži eliminoval, jako informační a programový odpad. Největší svatou lží je Křesťanská svatá sekta, ve které je literární mesiášská postava Ježíš Kristus, brána jako by to byl skutečný živý člověk, který zde kdysi dávno existoval, a konal zázraky.

  Pokud by zde byl jednou stroj času, a mohli bychom se s ním podívat do minulosti, naší kulturní civilizace, museli bychom od základů přepsat všechny historické informace a programy, věřit lze něčemu, co je historicky staré maximálně 500 let, a to co je už starší více než 500 let, tomu už nelze bohužel už věřit, protože je zde mnoho lží a fantazie. Většina informací z minulosti vychází z toho, co si lidi pamatovali a co předávali svým dětem, gramotnost byla v minulosti velmi vzácná, a běžně i mnoho mocných králů a císařů bylo negramotných, a gramotní byli jenom; písaři, obchodníci, podnikatelé, byrokraté, kněží, atd. Teprve díky vynálezu levného průmyslového papíru a tiskařského lisu (rok 1440), se začala díky mocným a bohatým církvím, rozšiřovat globálně gramotnost i mezi chudé lidi.

 • Anchkaachbachat69

  Ale já se právěže domnívám, že za vznikem křesťanství stojí Ježíš…neboť celé jeho učení bylo o tom ,že aktivoval nejvyšší potenciál vědomí, který je v
  lidské formě možný a církev to zatajila!
  To je jeho odkaz. Tohle nemá nic společného s náboženstvím. Má to do činění s fyzikou a alchymií,magií.
  Pravdivost a síla jeho učení byla logicky církví překroucena. Veškeré jeho učení bylo zvyšování vědomí pomocí posvátné božské sexuality,neboť sexualita je protkána celým prostorem..je to základ.síla celého Jsoucna,Univerza…tvořit,rozmnožovat je pralátkou všeho.Jelikož to církev věděla,musela zákonitě vymyslet a stvořit peklo neboť právě to peklo mělo za úkol sexualitu jako takovou potlačit.Strach byl rozséván do všech koutů světa.Potlačila tím pádem i ten nejvyšší potenciál vědomí,to spojení,sjednocení s Univerzem,Jsoucnem s bytím.

 • PRVNÍ OČITÝ SVĚDEK

  Mimozemštany také odtajnil prezident Carter a Reagan je dokonce měl natočené, před více než 30 lety a nikdo o nich stále neví. To je stejné bylo stejné.Navíc to bylo učení pouze pro židy,nikoliv pro lidi.

 • Anchkaachbachat69

  Přeji všem krásné Velikonoce…:-)

  • 3Bird

   Ahoj. Také přeji Tobě i ostatním krásné velikonoce. Pokud někde neodpovím na tvou reakci, tak nevím co, abys nemyslela, že s tebou nemluvím. Víš hodně zajímavých věcí a možná i ty, které mi nic neříkají. Včera mě hrozně rozesmál Zeus. Už chce osidlovat cizí světy, ale ten svůj osídlit nezvládne. Evidentně kdyby lidé našli druhou Zemi, co myslíš, že by udělali? Koukali by na to jako na materiál, stejně jako na to koukají tady. Tu planetu by zničili.

   Co se týká Ježíše, zase lidé polemizují nad tím jestli existoval, nebo ne. Ježíš je stav mysli. Myslím, že Ježíš žil a byl něco jako šaman. Tedy vidoucí.

   Západní lidé jsou příliš materialističtí a neustále hledají Ježíše jako osobu, poklady ve formě zlata a bohatství atd. aniž by si uvědomili, že ten poklad je moudro a čistota bytí. Pravdou je, že každá civilizace na to měla trochu jiné techniky. Indiáni to dělali tak a budhisti zase tak, ale cíl byl stejný.

   • Anchkaachbachat69

    Ano nejspíš by ji rozebrali do šroubku.
    Nedávno jsem viděla dokument jak v Nairoby těží uran.
    Bylo mi z toho dost smutno…
    Lidé jsou to největší zlo,oni jsou ti démoni..to peklo.

    • 3Bird

     Okamžitě by začali těžit. Všechno. Snad nemyslíš, že hledají na Marsu vodu? Co kdyby tam byla ropa, že? A další nerostné bohatství. Ani amerika není věčná co do surovin a ropy.

     Proč jsou lidé takoví nevím, ale dělá to lidské ego. Tak to má jenom člověk a žádný jiný tvor. Klademe si otázku, proč to člověk dělá. Vypadá to, že nás někdo naklonoval, ale proč by naklonování s mimozemskou bytostí mělo mít destruktivní efekt? Žádné klonování.
     Je to dar. To ego dokáže nemožné. Uvědomuješ si vůbec, co může lidské ego dokázat? Víš jak by lidé mohli žít? Věčně.
     Víš co by mohli vytvořit? A vytvořili !!! Pyramidy v Gíze a prapodivné zdi v Peru. Nic z toho dneska nedokážeme. Staré civilizace jednaly s kamenem, jako kdyby to byl vosk, který váží jako polystyren. Všude. Afrika – Amerika – Asie.

     Člověk může budovat soběstačná města, zahrady, akvadukty a tisíce neuvěřitelných věcí s použitím sil přírody. Místo solárů a Teslovo vynálezů pálime ropu a ničíme si vlastní vduch. Otravujeme si vodu, kterou pak pijeme a devastujeme půdu, kterou potřebujeme na pěstování, abychom mohli jíst.
     Přitom tyhle složky máš na talíři denně. Kuře a brambory – to je fauna a flora. Zivíme se energií jiných zvířat. Tak proč by nebylo možné, to co říká Chobot a šamani, že se ty bytosti živí energií našeho utrpení? Oni jsou z jiného světa a tam se hmota nejí. Tam zase čteš, že greys se potápí do minerálních lázní a tak vlastně jí.

     Dokud neví, že něco tak není, musíme počítat, že je možné vše, protože nevíme vůbec nic.

     Člověk dostal ohromný dar a ten dar lze využít dvěma způsoby. Ničit atomovkama, nebo tvořit. 1 panák denně = ok. 10 panáků denně = ko.

     Proč se to tedy zneužívá nevím. Jo kvůli penězům a zlatu, ale to stejně není odpověd´.
     Každý tady mluví o Hilerovi a genocidě a jak je to špatné, ale na 1000x větší genocidu (vyvraždění amerik) si nikdo už nevzpomene.

     Masakr u Waunded Knee. Přece nebudou běloši psát o největší genocidě světa, když jí spáchali oni.

   • Anchkaachbachat69

    Jinak co se týče toho Ježíše…on měl rozšířené vědomí do takové urovně ,že to co dělal lidé považovali za zázrak.Ovšem zázraky jsou přirozeným vyjádřením vědomí..lidé budou rozšiřovat své vědomí postupně taky a tím pádem budou zázraky častější.Zvyknem si na ně a budem je považovat za přirozenou součást bytí.Celá alchimie je o sjednocení a proto posilujte své extatické stavy vědomí neboť vaše těla jsou jimi vyživována.Magnetická pole vznikají přirozeně doteky.

    • 3Bird

     Víš co je smutný? Že někteří lidé nepustí v autobuse sednout staré lidi a víš proč? Jejich vědomí to nedokáže. Nemají na to sílu. Dokonce se jim to zdá, jako kdyby to byl zázrak jak píšeš.

     Stejně neuneslli Ježíše. To je přesně to co popisují lidé o pekle, že když se tam zmíní o Bohu (dobru) Démoni se kroutí a bolí je to. Oni toho nejsou schopni a mučí je to a bolí.
     Stejně je to s člověkem. Bolí ho dobro, protože toho není shopen a v tom neštěstí kolem sebe kope a rozsévá zlo, protože jen toto tu bolest alespoň trochu uspokojí.

     Kolik dnešních dětí zná rostliny v 10ti letech? Skoro žádné.
     Za to ale mají televize a mobily a to už vede k závisti a zlobě.
     Člověk na západě se prostě rodí do zla a nic jiného nezná.
     Od malička je učí, že kdo má víc peněz, je něco víc.

     Jenže to je iluze.

 • Nobody

  Ano správně,srovnejme si to jak je v článku uvedeno.Hinduismus,Taoismus,Budhismus,křesťanství,Jehova i Judaismus to vše je lež.Aspoň dle toho co nám tím chtěl asi autor naznačit.Netuší že v podstatě ve všech vírách se jedná o to samé pouze uzpůsobené k myšlení lidí v tom či onom kraji.Takže v celku logické,každé náboženství i Islám vychází z Boha (proroka ci jiných).Z přisluhovačú(svatých) atd.Ať tak či onak,autor se chce nejspíš jenom zviditelnit – nic víc.Ano i Bibli psalo více autorů takže pochopit jí je celkem těžké.A že by snílci dali do poředí své fantazie?A nechali tak zfanatizovat zbytek?Já myslím,že spousty věcí je přikrášleno lidmi.Ale základ je pravdivý.Každý z nás dokáže byť jen na chvilku či zlomek vteřiny udělat zázrak :) Jde jen o to jak se na to podíváme.Člověk v komatu smutná věc,ale přece se stane zázrak a člověk se po dlouhe době probudí,jen tak sám od sebe – lékařská věda je v tomto ohledu mnohdy bezmocná.Pád letadla – všichni cestují zahynou vyma 10-ti letého chlapce,který na pár šrámů je zcela zdraví.Podobných případů a záhad je na světě miliony,a nikdo nepřišel na to jak a proč to tak je .)
  Takže,zajímavé tvrzení,pobuřující pro věřící,ale jestli je pravdivé – nevím nevím :)

  • kafy

   Zázrak není nic nadpřirozeného. Jen se občas stává něco neravděpodobného ;-)

  • 3Bird

   Musím říct, že hodně tvých textů se mi líbí. Líbí se mi i to, že věříš ve starou technickou civilizaci kdysi dávno.
   Ano, základ je pravdivý a zbytek je přikrášleno lidmi, kteří si to nedokážou logicky vysvětlit.
   Člověk v komatu : kolik lidí už vstalo z rakve. Ted´ byl článek zrovna na netu, jak se babi probrala před pohřbem. V jiných kulturách se o tom také ví, protože se to stává všude. Jenom naši doktoři, kteří toho moc neví si stanovili jakýsi limit 4 minut.

   Všechny ty doktory postavit do řady a zeptat se jich na vysvětlení svého tvzení, když se osoba probere třeba po třech dnech.
   Nejspíš by mlčeli.

   Pád letadla a přežití : myslím, že existují i náhody.

 • Don Marián Korenčiak

  ooou may gááááááá… D! ä MééééuiQa, to fom fi mohou myfyet. Dif if DDD naypuiyebaeyshi nauod fueta. Ou ueeell :p (aj f tym ich houfim zemiakom f hube ked rofpuauayu) ou MAY GAAAAAAAAA… D :(

 • Maťko

  nehehe 100 ľudí 100 chutí , každý si bude tvrdiť v čo verí