Na výškovém balónu byly nalezeny řasy mimozemského původu

6
715

Britský astrobiolog Chandra Wickramasinghe potvrdil existenci mimozemského života. Na původně sterilním výzkumném stratosférickém balónu byly totiž nalezeny řasy, které pocházejí z vesmíru. Hypotéza o panspermii je tak podle něj stále aktuální. Panspermie předpokládá, že život byl na Zemi přinesen z vesmíru mikroorganismy, které v podobě spór putují kosmickým prostorem a v příznivých podmínkách se pokoušejí uchytit.

Je tak zřejmé, že nejen my sami jsme mimozemského původu, ale že celý vesmír je plný života. „Biologické entity tohoto druhu nebyly ve stratosféře dosud zjištěny,“ řekl Wickramasinghe. „Jestliže neexistuje žádný mechanismus, jakým by se mohly dostat do stratosféry ze Země, pak je zjevné, že ze stratosféry přicházejí na Zemi.“

Zdroj: Medical Daily

  • Captain

    Ještě si počkat, jestli to napíše a potvrdí nějaký věrohodný zdroj…

  • crossroads

    Postupne nás k tomu naši ,,vedci,, pripravujú…pripomína mi to myšlienku, ako keď sa dvojčatá v brušku bavia o živote po pôrode…ani jedno si nevie predstaviť život ,,tam vonku,,…a predsa je to pre nás realita. Len s tým rozdielom, že si to oni v ten okamih nevedia vysvetliť…Možno aj naša planéta je jedno vajíčko, ktoré čakalo na oplodnenie.. :)