Proč mimozemšťané mlčí?

Pokud se na některé z exoplanet život objeví, nebude mít nejspíš čas rozvinout se do mnohobuněčných forem jako na Zemi, a vyhyne.

116
8817

Vědci z Australské národní univerzity přišli s novou teorií, proč se nám dosud nepodařilo nalézt inteligentní život mimo Zemi. Složité formy života jsou podle nich spíš ojedinělým jevem a nejsou ve vesmíru rozšířené tak, jak se domnívají někteří jejich kolegové. Pokud se na některé z exoplanet život objeví, nebude mít nejspíš čas rozvinout se do mnohobuněčných forem jako na Zemi, a vyhyne. Důvodem je fakt, že drtivá většina planet nedokáže udržet podmínky, které jsou vhodné pro vývoj života.

Výskyt člověka je spojen s miliardami let evoluce. Před čtyřmi miliardami let panovaly na povrchu Venuše, Země i Marsu stejné fyzikálně-chemické podmínky. Zachovat je dokázala ale pouze modrá planeta – na Venuši je dnes extrémní vedro a na Marsu zase chladno. Australští vědci soudí, že zachování příznivých podmínek na exoplanetách může být spojeno s činností živých organismů schopných vytvářet skleníkový jev.

Pokud se lidstvo někdy vypraví na exoplanety, na kterých existoval život, objeví na nich nejspíš pozůstatky jednoduchých, nikoli složitých organismů. „Drtivá většina zkamenělin ve vesmíru bude patřit mrtvým mikrobům a ne mnohobuněčným druhům, jako jsou dinosauři nebo humanoidi, kteří se vyvíjeli v průběhu miliard let,“ řekl jeden z autorů studie Charley Lineweaver.

 • Dr. Novotny

  Signal nemozeme zachytit (a neviem preco to este niknechce nahlas povedat) signal ktory je mozne prijat z vesmiru musi mat silu ako nejaka hviezda a to je strasne silny co clovek nieje schopny vyslat, je to len smietko a to slmietko signalu je este deformovane cestou inymi hviedami a posledna cesta je prienik nasou zemskou gravitaciou a atmosferou . No skratka peniaze co idu na hladanie (SETI) su uuuplne stratene a snad dobre je len to ze maju ludia pracu ktora ich bavi.

 • Professor Wilhelm Boomberg

  Samotný druh Homo Sapiens poskytuje důkaz o vyspělých mimozemských civilizacích Kardašovovy škály stupně II. či vyšší, kteří monitorují tuto planetu již mnoho staletí.. jsme zkrátka druh, který sem nepatří a přišli jsme v období cca před 100-300 tisíci lety, poté, co
  paleolitičtí hominidé, kteří vznikli přirozeným evolučním vývojem, nebyli schopni po dva miliony let a více vyrobit efektivnější nástroje, než ty kamenné či dřevěné, jelikož je vyráběli automaticky, podobně jako si ptáci staví hnízda – žádný progres nebyl možný – bylo to zkrátka dáno geneticky, přirozenou evolucí. Ovšem v období Středního Paleolitu se narodil první jedinec s genovými enhancery (viz.tzv.“Hare-5″ genové sekvence) které umožnily to, že se z druhu, který byl přirozeným komenzálem této planety (jako všechny ostatní druhy) stal druh parazitický a expanzivní, který již planetě vědomě škodí – to je důkaz toho, že sem lidský druh původně nepatří – Planeta Země (či „Gaia“, chcete-li) je totiž v podstatě biologický „vesmírný organismus“, který nedopustí vývin vlastních parazitů, a navíc i reguluje počty všech svých přirozených komenzálů, které vznikli na zemi, či se sem jejich předci dostali panspermatickým transportem. Čili zpět k hominidům – první jedinec s genovými enhancery usoudil, že pěstní klíny, hroty a dýky jsou neefektivní a nasadil pazourkový hrot na dřevěný klacek, čímž vyrobil oštěp – tímto se objevila nová, klíčová strategická zbraň, která vedla k natalitě a prosperitě nového druhu, jenž později vyhladil všechny ostatní žijící hominidy. Tento první jedinec měl již neobvyklé rysy a od běžných hominidů se výrazně lišil – byl to první skutečný Homo Sapiens, u kterého transformace druhu přišla skokově, po vložení řetězců nových genů do genofondu původního druhu, proto nikdy nenalezneme evoluční mezičlánek. .Je zjevné, že to MY jsme skuteční mimozemšťané a je pravděpodobné, že se od nich fyzicky ani trochu nelišíme – konkrétně tedy od druhu, který nás na Zemi před statisíci lety vypěstoval, poté co odstranil obrovské predátory, které by nás mohli ohrozit a znemožňovali by naší efektivní reprodukci (dinosauři).

 • FFS

  No… důkazem inteligentního života ve vesmíru jsme my samotní. Čili jev se musí zákonitě při rozloze vesmíru opakovat. Ale skutečnym důkazem inteligence je, že se nám úspěšně vyhejbaj. Stačí si zapnout TV N@va. Ale zpět k tématu. Ono jde hlavně o to, jestli daná civilizace přežije vůbec svuj vlastní vývoj do fáze, kdy pochopí, že musí spolupracovat jako jeden celek na celkovym rozvoji a ne, že se tady ta špinavá kunda odpálí v tramvaji, protože věří v jinou imaginární komiksovou postavu. Myslim, že se nám ukážou v momentě, kdy dospějí k závěru, že jsme dosahli tohoto stupně civilizačního vývoje.

  • Nezmar

   prefektní film o tom jak dopadne přistání mimozemšťana na Zemi
   http://www.csfd.cz/film/10933-muz-ktery-spadl-na-zemi/prehled/

   • FFS

    Na to jsem úplně zapomněl. Musim se podívat.

  • juras

   Jev se nemusí opakovat. Může být unikátní. Známe jenom jeden případ, kdy se na planetě vyvinul život, neznáme příčiny vzniku života, ani nutné podmínky (všechny). Veškeré pokusy odhadnout počet planet s životem nebo dokonce s inteligentním životem (anebo dokonce existenci života bez planety ;-) ) jsou možné pouze díky tomu, že se v nich počítá s nějakou neprokázanou premisou. Např. Drakeova rovnice předpokládá hned několik věcí, které jsou pouhým předsudkem. 1) život vznikl samovolně 2) život má tendenci samovolně vzniknout, když k tomu jsou splněny vhodné podmínky 3) jediné vhodné podmínky ke vzniku života jsou ty, které existují na Zemi 4) Veškerý život je možný pouze na organickém základě pozemského typu. Myslím, že podobné úvahy vůbec nemají cenu, nemáme dostatečné znalosti na to, abychom dokázali odhadnout, jestli existuje ve vesmíru ještě nějaký jiný život kromě života na Zemi.

   • Iva

    Nemáme, nebo nechceme brát v potaz mnohá svědectví lidí, kteří už leckde byli v rámci utajených projektů? A kde všude to musí zaznít, aby tomu uvěřily davy? Mám zato, že informace jsou a není jich tak málo, ale jelikož nejsou v meinstreamu ani mezinárodních vědeckých časopisech ( a to záměrně,protože tam být nesmějí), tak se dělá, že se nic neví.

    • juras

     Jste si jista, že dokážete odlišit pravdu od výmyslů? Jestli nějakému svědectví věříte, jak moc jste si ho ověřovala?

     • Iva

      To je stejné, jako bych se Vás zeptala, zda dokážete odlišit pravdu od lží v televizních novinách a tisku a jak si to ověřujete… Navíc mám sama zážitky a znám dost dalších lidí se zážitky a dokonce i s viditelnými a hmatatelnými implantáty (některé jsou rentgenem potvrzené). Víte, co řekl Bolek Polívka ve slavné komedii paní právničce skvěle zahrané Ivanou Chýlkovou: „Vaši…. jsem taky neviděl a přesto věřím, že ju máte“. Jinými slovy-určitě nelze věřit všemu, čím nás kdokoli krmí-a to na jakékoliv úrovni. Je na každém z nás, našich vlastních zkušenostech a na důvěře k někomu, jaký si udělá závěr. Jsem už nějaký pátek na světě, takže vím, že hodně lidí (více mužů), hodnotí svět jen pěti základními smysly, čili na hmotné úrovni. A podceňuje další mimosmyslové vnímání, intuici, řeč srdce, sny atp. Neboli řeč ducha (duše). Mnozí materiálně založení ani existenci duše nepřipustí. Jsem z těch, kdo věří a vnímají, že duch je nad hmotou. A má to souvislost i s jinými světy a inteligencemi. Já mám prožitky, které hodnotím jako reálné, netrpím žádnou psychickou poruchou ani chorobou, takže přirozeně nemám tendenci odsoudit podobné zážitky a poznatky hned jako blábol.

      • juras

       Přesně tak a ptáte se oprávněně. Člověk by neměl automaticky věřit všemu, co vidí a slyší v televizi. Informace by měl přijímat kriticky a s rezervou. *** Pokud máte osobní zkušenost, máte jistou oporu ve svém subjektivním hodnocení, co je anebo není pravda. S tou Bohůšovou větou je to ale trochu jinak. Je to moc krásná ukázka nesmyslnosti argumentu „určitě neexistuje, protože ho nikdy nikdo neviděl“, není však důkazem existence. *** Já všechny zkazky o setkáních s mimozemšťany považuju za nevěrohodné. I Vám spíš nedůvěřuju. Když vyloučím možnost, že si záměrně vymýšlíte, pořád tady ještě je možnost, že jste sama něčím obelhaná a obluzená. Tedy na všechny tyto příběhy se dívám s nedůvěrou, ale v žádném případě nevylučuju, že mohou být pravdivé.

       • Iva

        Snažím se to pochopit.Pokud se člověk s ničím zvláštním nesetkal. A věřte, i pro člověka vychovaného v soc.-realismu je to nelehké.:-), proto taky se lidi jako jsem já, mají tendenci hledat, nalézat, sdružovat, svěřovat spíš jen mezi sebou, bez ťukání si „nevěřících Tomášů“ na čelo. Dřívější reklama firmy Toyota s opičákem a heslem „nic není nemožné“ má hodně co do sebe.:-)

       • Nobody

        Podotýkám,že tento komentář je opravdu velice pravdivý ani nevíte jak.:D

        • bigbiz

         Anální turistika je též tvou doménou, Iveto.

         • Nobody

          Ještě pár komentu na někoho kdo tu není a vím co mám udělat.

          • Iva

           Zmizet.:-)

          • Nobody

           Proč?Kvůli tobě?Jen tu zbytečně ukazuješ jak se necháš ovlivnovat,bud komentuj článek nebo ……….

          • Iva

           Přestaň vyhrožovat, na to tu nikdo není zvědavý.

          • Nobody

           A na tvý lživý a obtěžující názory teprv ne,tak neortravuj a věnuj se tématu !!!
           A koukej s těma urážkama přestat,na to nejsem zvědavej !!!!

          • Iva

           Zvědavá.

          • Nobody

           Takže konec,jak chceš tebe a bigbize nahlasím

          • Iva

           Hlas si, co cheš. jsem slušná a mluvím pravdu. Za to se nějak postihuje?

          • Nobody

           Pravdu nemáš a nikdy jsi neměl/a a o slušnusti se dá výrazně pochybovat.
           Mimochodem oba dva jste nahlášení.A tím s vámi 2 končím.

          • Iva

           A co jsem se řekla neslušného? Ani slovo! A pokud se s Ivetou šíbujejte o jedno heslo, i toje zjistitelné. já jsem tu slušně a poctivě jen pod svým nickem, i to si admin snadno ověří, narozdíl od vás, vy máte problém.;-)

          • Nobody

           Piš si sem co chceš,stačí se podívat nahoru.A co se týče tvých domněnek sou nepodložené a lživé.Vysvětluj si to komu chceš,u mě jste oba dva skončili.A konečně přestan tu svým nepatřičnými komentaři znečištovat vlákno.Ten článek je o něčem jiném

          • Iva

           Jestli je slovo trubka neslušné, pak už není co dodat.:-) A za tím si stojím a rukopis taky poznám-ten slovní.;-) Tak mlč a bude ticho. To zneužití tohoto nicku NOBODY jsem viděla na vlastní oči, ono to totiž trvá, než to zase přeskočí po přehlášení. Nemám ráda, když někdo podvádí, to je celé.

          • Nobody

           Píšeš nesmysly.A jsi to ty a bigbiz co se tu do mě navážíte.
           Uvidíme.A teď se buď věnuj článku,nebo ho komentuj,ale koukej se vyhýbat nějakým tvým domněnkám na mou osobu.A psal jsem to a píšu znova.To co jste znás událi to jsem byli.Ani slůvko o mě.Takže mě tu napadáš zcela bezdůvodně,sleduješ mě a už vůbec se nedržíš pravidel.Co ještě chceš porušit?

          • Iva

           Promiň, ale tolik komentů, co mám já k tobě, máš i ty ke mně a ještě vyhrožuješ, což já nedělám. Tak už proboha mlč.

          • Nobody

           Já se bráním,navíc jen ty a bigbíz tu do mě šijete,A píšete o osobě která tu není.Takže zmlkni.

          • Iva

           Tak fajn milý Nobody, konkrétně k diskuzi. píšete stejné nesmysly jako jistá, vám zcela neznámá Iveta z těchto stránek.Nyní již hovořím k vašemu konkrétnímu výplodu. Zatímco v první části ještě byla jakás myšlenka, ten konec už je slátanina vyčtenin bez pořádného smyslu.

          • Nobody

           A pravda je co?Jen se ptám,když tak všechno víte,povězte co jsem?

          • bigbiz

           Hahahahaha

          • 1va

           Ne nejsem slušná vlastně a nikdy jsem nebyla.
           Jsem posedlá.

          • Iva

           Iveto, ty jsi omyl přírody. původně jsi měla být balvan, ale pánbůh si to na poslední chvíli rozmyslel…

          • Nobody

           Fikce a předsudky – další námět na hádku?.)

          • bigbiz

           Komu, Elektryonovi?

          • bigbiz

           Stejné výhružky, jak na esowebu, co, Iveto? Tak to jsem klidný. Zase se nic nestane.

          • Nobody

           A má se stát,pane „pravdomluvný?“

          • Nezmar

           Kdo neustále odbýhá o d tématu jste vi , ať už se za Nobody skrývá kdokoli.
           Neodpovídejte mi od teď vás všechny Ignoruju.

          • Nobody

           Stejně tak jako fakta a pravdu :))
           Jak tu někdo může psát,že to a to je pravda,když si nikdo z Vás nic neověřil?Co o mě víte,jen to co jste si o mě vymysleli.Žádý fakt,jen hlouposti. :D

         • 1va

          Tvoje nejspíš taky

         • Nobody

          Vy jste byl vždy nechutný

          • bigbiz

           Iveto, tebe to ještě baví? Vždyť jsi tu všem akorát pro srandu.

          • Nobody

           A jak jste na to přišel,že jsem Iveta?Nijak,jen píšete hlouposti a ještě ignorujete pravdu.Držte se tématu a neotravujte mě !!!!

     • Nobody

      Tím se milý pane netrapte :)
      (Pravda bývá někdy skryta,ale pro někoho zřejmě slepá :) (Tím myslím korespondenta IVA).
      No neověřovala,pouze píše své názory (často daleko od pravdy),což je patrné,a má k tomu právo :D

      • bigbiz

       Iveto, že jsi to ty už tady ví naprosto všichni. Jen ty ve své hlouposti si myslíš, že tě nikdo nepozná.

       • Nobody

        Pane,vy jste věštec?Nebo snad děd Vševěd?Jen,že mě tu nazýváte cizím jménem a ještě k tomu v ženském rodě :D
        Stává se to u vašich příspevků často,nebo je to pouze krátkodobá indispozice?Nejdříve si ověřte fakta k tomu co píšete (když už ty fakta tolik chcete) a pak sem něco o mě pište !!! A ne nějaké Vaše domněky !!!
        Navíc jak tenhle váš koment souvisý se článkem?

        • bigbiz

         Vševěd nejsem, ale stačilo mi, jak jsi byla nachytána při tom, jak sis přehazovala nick z anchka na Nobody. Jeden z tvých dřívějších komenářů, který byl odeslán pod jménem Nobody, se při prohlížení vašeho profilu zobrazil pod nickem Anchka. Tak se Iveto přestaň ztrapňovat a raději se přiznej. Ty smajly totiž o tobě taky dost vypovídají. Anebo ti mám říkat Plamínku, nebo Neferkaris? Tak jestli ti to udělá dobře, můžu ti taky říkat třeba Anaxo, jestli chceš.

         • Nobody

          Samy nesmysl.Žádný fakt,jste uplně mimo :)
          Mě je to jedno a jak jsem psal jinde,uplně v klidu Vás v tom nechám.
          Vy jste si něco vysnili a my vás jen při tom nechali.Váš názor se opíra o nazory jiných,a to celé je klam.Jediný kdo o mě může něco psát sem já sám.A já to neudělám.Dál si piště,ale s tím,že vám již absolutně nic nevěřím :DD

          • Iva

           Kdo my?:-)

          • bigbiz

           Zbyněšek a Dana.

          • Iva

           Myslíš jako externí poradci?:-)

          • bigbiz

           Ano, přesně tak.

          • Iva

           Cituji: „a my vás přitom nechali“. A ptám se, kdo je to MY?!!!

         • 1va

          Trubko

       • 1va

        Ale no tak, jsi paranoik a posedlý a proto se spolu kamarádíme.

       • Nobody

        Nejsem Iveta – pokud nějakou takovou osobu znáte,pište to jí a ne mě !!!

        • bigbiz

         Však já to tobě píšu, Iveto.

      • Iva

       Pleteš se do úplně jiné otázky, trubko.:-)

       • Nobody

        Kdepak,jen tu někdo ze sebe dělá něco co není,viĎ? Iveto

     • 1va

      Nejsem, mám problém z rozlišováním.

     • Iva

      To je opět Iveta ze zapadákova Jiříkova-tisíc a jeden nick a IQ houpacího koně. Nobody, Neferkaris a teď krade mně… Ale kdo s čím zachází, tím taky schází, všeho do času…

      • Nobody

       Nepodložené tvrzení – chci důkaz .)

   • Nobody

    Jen malá reakce:
    Jistěže milý pane,zřejmě se v tomto komentáři nemýlíte.
    Jen chci podotknout – pro náš není život hornina.Je to kus kamene bez života,co si jen tak „postává někde v okolí.Pro lidi je to mrtvý předmět.Ale co lišejníky?Popř. různé jiné rostliny,které by bez právě toho kamene zahynuli?Chci tím naznačit,že pro nás je rostlina živá.My jsem živý ale přesto kus skály je pro nás mrtvý.A na druhou stranu,pro např nejaký druh lišejníku,pokud by si dejme tomu uvědomil sám sebe (inteligenci rostliny zřejmě mají – nejde o zavírání květů,ale pokud jsou napadeny škudci a to pravidleně v místě,najednou si rostou o kus dál,popř zavírají listy pokud vedle rostlina umíra např po utoku mšic – otazka je jak si to dokáží sdelit,když přeci sou si cizí a nemyslí … :D)pak pro něj bude živý on sám,možná že pochopí i lidský život,ale co ta skála – na které parazituje,dodává mu potrebné produkty k jeho „životu?“Bude take pro něj mrtvou věcí?:D
    Podle mě,především záleží na úhlu pohledu.Zřejmě jsme se nedopracovali ještě tak daleko,že nedokážeme všechen ten princip pochopit.Stejné jako věda vychází z předem stanovených rovnic.Ale co se týče proměnných,které existují ve všem a ve všech vědeckých bádání,o tom se raději mlčí či mlží :D

    • Iva

     Iveto, vřele ti doporučuji být tu za sebe a ne jako Nobody a Neferkaris. je to trapné a tvůj rukopis příliš čitelný. Takto moc sympatií nezískáš….

     • Nobody

      Trapná jsi pouze ty,když tu napadáš osobu o které nic nevíš.
      Tak s tím nesmyslem koukej přestat !!!!
      :D

      • Iva

       Poslyš Iveto, ono je to totiž v určitém okamžiku poznat, že jsi to ty, stačí ve správný čas kliknout na nick. Jsi asi jediná, kdo to tu ještě neví.:-)

       • Nobody

        Zajímavý,všichni všechno o mě víte a přitom o mě nevíte nic.
        Ivetu neznám,tak o ní nepiš.Dál odkud máš podložený že jsem někdo jiný?
        Další fikce.A pokud sem dal budeš tahat nesmyslný,a neustále psát tyhle hlouposti,vím jak na to :)

        • Iva

         Víš, jak krást nicky. To víme taky mnozí zde-ale neděláme to, protože jsme normálně slušně vychovaní.

         • Nobody

          Další fikce,jen tak dál ……………

          • Nefekraris

           .dfkghdfhglhugiourfh

          • Nefekraris

           zdfjugfzjvhjnghjzdfhjg

          • Nefekraris

           jcghnmnbm nbmjghfjgxhb hgfhjgfzj ghhjfdtzerrtzfhd

          • Nefekraris

           jhgjjdghdghnd th gfjgzjdgzujtzhrtzuh

          • Nefekraris

           přežerte trola

          • Nefekraris

           přežerte trolanhbgfhngfnvbnbgfhfgt

          • Nefekraris

           bvcnbgnbgfnbgfhnfg htdszh thbv bfdgtertevg

          • Nefekraris

           přežerte trola ghfghngfhtrhcvnbcvhrtzdfbxdfgzerg

          • Nefekraris

           ghdfgdfsh sdftbhdfghcdfhbsftdvh rthzhzweřvgdftchg zdfghfz chftzhgzjz

          • Nefekraris

           přežerte trola fdhzrfthjf htr zhrtzh rth rttzhrt

          • Nefekraris

           přežerte trola rgrgvzčřztchgfsdhb tsrvcchgtdrfuj mmgvzvstcgcthbrtzhrwctzbgfbgfhbrthzev

          • Nefekraris

           ta jednička je průhledná idiotko

          • Nefekraris

           rffgvvhgbgfhjfb gfhjd jdzg j hjtzj etuz jjzv hjdfvhe dc

          • Nefekraris

           přežerte trolabbbngfhj brthdv hjdf h eth

          • Nefekraris

           dg dfgdfhgfhjdfgjghjfj
           přežerte trola
           přežerte trola
           přežerte trola
           přežerte trola
           přežerte trola

          • Nefekraris

           dgbdf hfthhfhtrthrtthstrh fjjdzjghzj g jjdjmz j d t djcjd zjdtzjzhj tz djtzj j z jtzj ughj

          • Nefekraris

           přežerte trola

          • Nefekraris

           přežerte trola
           kjhfkhdjghlshglsdlgjs
           kkjlkjbhljghlhglhgkh
           lkůkjhlůjhljhljl

          • Nefekraris

           přežerte trola

           dgdfh hgfh jrgfh jfgdh gfhdfghgfhjdf

          • Nefekraris

           přežerte trola

           likjdghjsdkgdůfhgkdfjgbhfhbfkjhlsbkhldfkjshvbldfkjhflgkjhflbkjsdhfklgbjhsdfkjglkjhgdfjgkjdfhgkjhfklgjhdflkjhglkjdfkljh
           dfgujdfkghjfkdjhgkůdfjgůkjhkjhgf
           lůlkjůkljůkjůůjhfg

          • Nefekraris

           přežerte trola fhfghgbvcghdfbcfghdtbfdghdfhbv ghfbggbrf ghtgfgdrft

          • Nefekraris

           přežerte trola

           kjgfkjghdjhgfvjsdgfkg
           ldkgvksdfhvkj

          • Nefekraris

           nech toho ty hlupačko nebo spustim skript kerej tě nacpe tak až pukneš

          • Nobody

           ještě více – pořád mám hlad

          • Nefekraris

           JAK CHCES—————– MAS ESTE SANCI —————KLIDNE KECEJ HLOUPOSTI————– NENAPADEJ OSOBY ———- PRIZNEJ BARVU

         • 1va

          Zase lžu, je to můj koníček

          • bigbiz

           To víme všichni, že lhaní je tvoje parádní disciplína, Iveto.Jo a když někomu kradeš nick, tak to dělej aspoň pořádně. Na Adanom beztak nemáš.

          • Nobody

           A jak jste na to přišel drahý pane?Zřejmě jste si to nějak vypátral nebo snad ověřil a máte i k tomu podklady.Ne nemáte !!!
           Tak s tím jménem přestante,nikoho to nezajímá,jen vás,své lživé domněky si nejdříve ověřte,než zde opět začnete uvádět klony výpisu od jinych

          • Adanom

           No Ahoj Bigbi v cem na me nema?

        • bigbiz

         Iveto, Iveto.

   • FFS

    Jestli ono to nebude tim, že Drejkova rovnice je přežitek. Dívá se na to z úhlu života na Zemi, což je už předem chybná premisa, kterou nelze aplikovat na všechny podmínky.

  • Neferkaris

   Rozhodně civilizace přežije, otázkou však je,jak si představuješ tu spolupráci na tom celkovým rozvoji.

 • Nobody

  Takže si to rozeberme:

  „Složité formy života jsou podle nich spíš ojedinělým jevem a nejsou ve
  vesmíru rozšířené tak, jak se domnívají někteří jejich kolegové. Pokud
  se na některé z exoplanet život objeví, nebude mít nejspíš čas rozvinout
  se do mnohobuněčných forem jako na Zemi, a vyhyne.“
  Takže z čeho nám tito odborníci vycházejí?Z domněnek?Nebo si dali ráno studené kafe a měli depresivní náladu?Nikdo z pozemštanů na podobné planetě ať exo nebo jakekoliv jiné nestál,takže zde by bylo spíš na místě napsat že spíše než život a jeho princip který známe zde na Zemi tam bude více než ojedinělý.A je dosti pravděpodobné,že život tam existuje popř.existoval i v rozvinuté fázi,ale bohužel zatím nemáme prostředky jak to zjistit.A vyhyne?
  Bakterie,viry a mnohe jednobuněčné organismy přežijí velmi nepříznivé a tvrdé prostředí.Navíc mají tu krásnou vlastnost že se dokáží rychle množit a hlavně se dokáži velmi rychle prizpůsobit jakýmkoliv podmínkám.

  „Výskyt člověka je spojen s miliardami let evoluce. Před čtyřmi
  miliardami let panovaly na povrchu Venuše, Země i Marsu stejné
  fyzikálně-chemické podmínky. Zachovat je dokázala ale pouze modrá
  planeta – na Venuši je dnes extrémní vedro a na Marsu zase chladno.“

  Pojem o čase byl jistě že znám již před miliardami pozemských let.Takže i tato událost je velice přesná :) A modrá planeta,že je dokázala zachovat?Opět nepodložené – ono je i pravděpodobné,že první život mohl vzniknout např.na Marsu.Mars mohl mít vlastní gravitaci,atmosféru ale i vodu.Mohli se tam proto vyvinout bakterie,hmyz apod.To co bylo před x miliardami lety jsou pouhé spekulace.Jak jsem výše uvedl – od kdy je znám a měřen čas?A od kdy známe přesnou minulost naší sluneční soustavy?Neexistuje pro to žádný fakt.Je to pouze o rovnicích,kde neexistují žádné proměnné :)) Ale v životě proměnné existují ve veliké míře.A to že existovali stejné podmínky – snad ano,ale opět je to nepodložené,spíše bychom někdy mohli přijít na to,co způsobilo,že Mars přišel o svojí atmosféru,proč na Venuši doposud existují skleníkové efekty apod.Nic hmatatelného nemáme a vycházíme opět z něčích domněnek či zkreslených údajů a fotek :)

  „Pokud se lidstvo někdy vypraví na exoplanety, na kterých existoval
  život, objeví na nich nejspíš pozůstatky jednoduchých, nikoli složitých
  organismů.“

  No ale toto si odporuje s tím předchozím.Nejdříve se jedná o ojedinělý jev a nakonec tu máme
  exoplanety, na kterých existoval život?:D
  Tak kde je pravda – jsou ufouni nejsou?A co když my jsme ufouni na planetě Zemi a původní obyvatelé jsou ryby a hmyz popř.šelmy a ptáci?My jsme tu jaksi navíc?.))

 • bigbiz

  Dovedu si docela dost živě představit, co by se stalo, kdyby nějaký signál zachytili. Poslali by tam sondy, zjistili by, že je tam něco k těžbě, co má velkou cenu, za nějakých 50 let by tam možná přiletěli a domorodou civilizaci by vyhladili. Proto se před námi mimozemšťané schovávají, protože moc dobře vědí, co by se s nimi stalo, kdyby byli odhaleni. A jestli čtou tohle, tak se musejí řehtat a popadat se smíchy za břicho.

  • Nezmar

   přesně :o) hrajou na schovku a maj radost že vyhrávaj. :o)))

 • Tom

  Oni k nám mluví, ale my neumíme poslouchat, konec konců neumíme poslouchat ani sebe.

  • bigbiz

   Přesně. Lépe bych to nenapsal.

 • Lincoln

  To jde vidět jak jsou omezení. Uvedu to do příkladu. Jdete kolem mraveniště a co uděláte? Nic. Jdete dál a nezajímáte se o něj. A proč? Protože to není inteligetní forma života. Silně pochybuji, že si kleknete k mravencům a začnete s nimi navazovat kontakt. Přesně to si myslím i mimozemšťanech. Pro ně jsme tak primitivní a sebedestruktivní rasa, že by jenom idiota mohlo napadnout nás kontaktovat. Pozn. Nic proti mravencům.

  • Nezmar

   Vidim to podobně, ale myslím, že se o nás nezajímají protože pro ně nejsme vhodnými zdroji. Což je asi dobře, protože myslím, že „nejvivinutější“ formy vesmíru musí být dravci. Tedy bojovníci …… .
   Druhá a asi prvděpodobnější možnost je, že jsme tak daleko že nemá cenu navazovat kontakt, protože vyslaný signál už prvděpodobně bude směřovat k jiné nebo vyhynuté cicvilzaci.

 • OKO

  Miluji tyhle „závěry“ od stolu. Obzvláště, když o exoplanetách víme zatím akorát to, že existují a nejsou nic výjimečného. Podle mne nás příroda jako vždy pořádně překvapí a našim současným představám se naši potomci budou od srdce smát :-)

 • 3Bird

  Co jste to udělali s tím webem? Tak to je katastrofa.

  • Iva

   Copak, nelíbí se ti menší velikost titulků a fotek, aby se vešla pohyblivá reklama? Ani mně ne….

   • 3Bird

    Hele, že tady píšou pro malé děti, je už tak dost a ta nová grafika a ještě to blbne, tak to už nemám důvod sem ani nakukovat, když nevidím komentáře. Hrozný. Jestli máte jiné místo k diskusi, přijdu rád. Toto pro mě skončilo už dávno a po dnešku je to uzavřeno. Určitě vás ale potkám rád jinde. Tak kdyby něco, tak napiš. Debata může pokračovat i když to co se děje v Německu mi v tom neutvrzuje.
    Bohužel. Kdo by měl ted´ myšlenky na nesmysly …

    • Iva

     Nejen v Německu. Ale Německo sleduju hlavně na Youtube.

   • Nezmar

    naoupak. nové stránky jsou přehlednější a rychleji se mi načítají. O reklamě ani nnevim, používám Mozzilu s doplňkem Addblock plus. :o) Ale protože vim , že tvůrci stránek, musej taky něco žrát, slibuju že ho občas vypnu a na nějakej baner kliknu.

    • Iva

     Máš pravdu, že se to rychleji načítá. To je příjemné. Reklamy už jsem si taky blokla. Vadilo mi, jak to bliká. Rušilo to pozornost od textu. Ale menší obrázky a bílém prostoru mi vyhovují méně.

   • Lincoln

    Mě se stránky líbí. Používejte adblock a je to hezky přehledné a text mi vyhovuje. Za mě je to určitě plus než ten archaický předtím.