Revoluční objev? Britští vědci prý dokáží vyrobit benzín ze „vzduchu“

8
996

Britská firma Air Fuel Synthesis (AFS) vyrobila první palivo ze vzduchu pomocí revoluční technologie, která by v budoucnu mohla vyřešit energetickou krizi. Mohl by tento vynález v budoucnu plně nahradit ropu?

Odborníci z malé společnosti na severu Anglie tvrdí, že za tři měsíce vyrobili pět litrů syntetického benzínu. Konkrétně z oxidu uhličitého odchyceného z ovzduší a vodíku z vody. Jejich sloučením a dalším zpracováním vzniká metanol, který je pak přeměněn v benzin.

Zástupci firmy AFS na konferenci v Londýně uvedli, že díky využití obnovitelné energie během výrobního procesu je možné vytvořit palivo, které by mělo nulovou uhlíkovou stopu a přitom stejné využití jako normální benzin. V budoucnosti by se prý tato technologie mohla podílet na výrobě takzvaných zelených paliv.

Obvykle je však alternativní výroba paliv podstatně dražší než běžná produkce. Podle agentury Reuters se tento zelený benzín na čerpacích stanicích v dohledné době jen tak neobjeví.

Tento diagram ilustruje výrobní proces nového zeleného benzínu.

„Zatím ho samozřejmě nemůžeme vyrábět za cenu na čerpacích stanicích, nakonec však budeme,“ tvrdí Peter Harrison ze společnosti AFS. „Všechno, co potřebujeme k jeho výrobě, je obnovitelná energie, takže až bude problém s ropou, budeme schopni pomoci udržet auta v chodu nebo letadla v pohybu,“ dodal závěrem.

 • Hutlirosa Golirosa Mukahatota

  bakterie na zlato, vzduch na benzin…. blýská se na lepší časy jak tak koukám :D

  • miskith

   Bakterie na zlato ve skutečnosti žádné zlato nevyrábí, asi čtete jen bulvární nadpisy článků a toto se neuchytí a zapomene se na to, protože co by se potom dělalo s takovýma zásobama ropy? Však i plasty (většina) jsou již nahraditelné a Amíci by měli tím pádem jen obsazené země se skoro bezcennou tmavou hnusnou hmotou. Tolik převratných objevů už tu bylo a doteď sem nic z toho neviděl (jak na vlastní oči, tak skrze internet někde ve světě).

   • Přesně

   • Kolotoč

    ježišiš marjá další konšpirátor co si myslí jak nám vlády tajej věci a myslej to s náma zle xDD

    • miskith

     Si spletl komentář ne? Nepíšu nic o tajení. A pokud sis nespletl komentář, tak ti doporučuji navštívit padagogickopsychologickou poradnu, tam ti s dyslexií poraděj ;).

     • Kolotoč

      navštiv mě.ti vpálim takovou že se posereš

      • miskith

       :D.. nemám slov

       • Kolotoč

        strach je sviňa no…