Ve skutečnosti jsme Marťané

30
1252

Astrobiologové mají konečně jasno, kde se na Zemi vzal život. Původně se zrodil na Marsu a z rudé planety se přestěhoval k nám. Tvrdí to americký geochemik a odborník na aplikovanou biologii Steven Benner.

„Na Marsu byly pro vznik života mnohem příznivější podmínky než na Zemi,“ řekl Benner na konferenci Evropské geochemické asociace ve Florencii. „Před miliardami let byla rudá planeta suchá, zatímco Země byla pokrytá vodou. V našem kotli s planetární polévkou bylo velmi těžké získat kombinaci molekul vhodných pro vznik živých organismů, protože ribonukleová kyselina (RNA), jež je primárním nosičem genetické informace, se s vodou nesnese.“

Podle Bennera jsou hlavními komponenty pro vznik života molybden a bór. Oxidy molybdenu na Zemi neexistovaly kvůli nedostatku kyslíku. A bór se mohl vyskytovat jen na mimořádně suchých místech. Naproti tomu na Marsu se oba tyto prvky vyskytovaly v hojném množství. A právě ony mají schopnost kontrolovat vývoj organických materiálů. Pokud se totiž organickým molekulám dodá energie ve formě tepla nebo světla, život nevznikne – vytvoří se cosi podobného dehtu nebo pryskyřici. Bór a molybden ale přeměně na dehet zabrání.

Podle Bennera jsou hlavními komponenty pro vznik života molybden a bór.
Podle Bennera jsou hlavními komponenty pro vznik života molybden a bór.

Tyto „stavební kameny života“ se k nám dostaly prostřednictvím marťanských meteoritů. Jejich chemický rozbor potvrdil nejen přítomnost bóru, ale i oxidované formy molybdenu.

Zdroj: DailyMail

 • Jirka

  Ve skutečnosti jsme de….é!

 • Vlada

  Kazdy nazor muze mit zrnko pravdy. Pokud bych se chtel vyjadrit k jednomu tematu, tedy Zeme – Mars. Jsou tady casove souvislosti a ty se drzi faktu. Zeme je stara asi 4,5miliardy let zhruba 4 miliardy kdy se jednalo o urcity druh povrchu Zeme a deje, ktere utvarely celkovou schopnost stavby kultur ( chemickych ). Mars udajne prichazel o atmosferu a jeho podminky k udrzeni zivota se zacaly menit pred cca 4 miliardami let. Meteority obsahuji bakterie a teorie panspermie je vice nez pravdepodobna. Pri narazu telesa do Marsu se sem takove ulomky dostat mohli. Pridam ryze osobni nazor. To ze do planety osete zivotem narazi meteorit, který zpusobi globalni zniceni planety nebo jeji uplne zniceni je vyborny zamer prirody, dostat stavebni prvky do vsech mist vesmiru. Dat sanci vzniku zivota na x planetach v kosmu svetelne roky od sebe. Tim chci rovnou rict, ze nepochybuji o zivote na jinych planetach a je pouze otazkou casu ( snad se toho dozijeme ), kdy lide na zaklade novych technologii budou schopni vice fakticky delat lepsi a presnejsi pruzkum vzdalenych planet s presnym slozenim atmosfery atd. Co se tyka antihmoty myslim, ze ji vedci budou schopni udrzet separovanou dlouho podle potreby jen diky tomu, ze budou pouzity vsechny fyzikalni procesy, ktere existuji nejen na teto planete, jako je gravitace, magnetismus…, ale take ty zakony, ktere jeste nezname. protoze bylo zjisteno, ze ve vesmiru plati jine fyzikalni zakony nez na Zemi a dokonce takove, ktere vylucuji ty pozemske. Proto je antihmota v takovem malem meritku ve vesmiru zapuzena jako „nezadouci“. Faradajova klec utvorena ze zakladnich fyzikalnich principu vesmiru.

 • ID software

  Doom 3

 • Heavy

  To je tak jedno odkial / z čoho pochádzame, pretože nijak to neovplivní chod života na našej planéte. Všetko / všetci sme hmoty a energie , sme z vesmíru.

 • Deidar1

  Tak dodnes som nevedel prečo ma priťahuje Mars, dnes už to viem.Som zvedavý akými zaručenými správami nás ešte vedci prekvapia??????????

 • Jakub

  Možná jednou zjistíme odkud pocházíme,ale bude to trvat hodně hodně dlouhou dobu. To co tu píšou jsou pouze spekulace nic víc,ale já si myslím, že opravdu ze Země nepocházíme,protože nás údajně stvořili bohové z nebes (mimozemšťané) v Sumeru je nazývali ANNUNAKI. Ale jak říkám každý věří něčemu a mi můžeme stále jen spekulovat.

  • Siskus

   Dobrovič zalez

  • Tom

   ANNUNAKI je spekulace, kdežto Steven Benner má teorii a v tom je sakra rozdíl

   • Jakub

    Ano máš pravdu,ale já nevyvracím to,že pocházíme z Marsu.Já jsem jen řekl to co si myslím a to co mně k tomuto článku napadlo. A pozor ANNUNAKI je fakt založený na pravdě (viz. Sumerské hliněné tabulky)
    důkazů je spousta.

    • Tom

     dávný příběh ze kterého se stal mýtus. co by se stalo kdyby po naší civilizaci zbyly časopisy se supermanem. Naši potomci by věřili ba by byli dokonce přesvědčení, že takoví dobrodinci jako superman existoval. Nebo by byly nalezeny panenky barbie . oooo to tenkrát žili krásní lidé se schopností supermana. Naneštěstí odkaz našim potomkův v podobě internetu je porno. škoda. myslím že máme na víc. Dokonce jsem o tom přesvědčen. :-)

     • Jakub

      Každý na této planetě v něco věří………
      Já věřím a jsem si jistej, že ve vesmíru nejsme sami, že existujou daleko vyspělejší civilizace než je ta naše a že po celá staletí pomáhala utvářet naše dějiny,ale ve školách se bohužel učí jen a pouze samá fikce.Ale proč to tak je to asi ví každý.

      • Tom

       Asi nejsem každý…..já to prostě nevím. jaký fikce o čem? čím a jak nám pomáhali utvářet dějny? dali lidstvu brambory? máslo? topinkovač? pračku? internet? metro? hlad? chřipku? atom?

       • Nevim

        Chceš tím říci, že nevěříš vůbec na nic? Hmm velmi odvážné až nesmyslné tvrzení.

        • Tom

         to tvrdíš ty, osobně a je to zde i dost vidět se prostě neřadím mezi „každýho“ . Nic méně nevidím důkaz o intervenci annunaki
         na vývoj člověka, ať duchovní či technický. Máš možnost mě poučit. Prosím konkrátně ne bla bla bla bla….. :-)))

         • Nevim

          Emmmm nevšiml jsem si , že bych psal, že věřím v nějaké Annunaki. Asi máš lehký zmatek v hlavičce

          • Tom

           tvůj komentář postrádá logickou návaznost na předešlé komentáře :-D

          • bob

           pouziju tva slova ano, jen to trosku upravim

           Emmmm nevšiml jsem si , že by Tom psal, že věříš v nějaké Annunaki. Asi máš lehký zmatek v hlavičce

        • Jakub

         Tome ….věř si v co chceš,ale bez nich (jiné vyspělejší civilizace) bychom ani zdaleka neměli takové znalosti jako máme dnes. To znamená,že nám museli pomoct a nebo v dávnověku pozměnili náš genetický kod. Pomáhali utvářet naše dějiny znamená to,že bez nich bychom nikdy nepostavili pyramidy a různé stavby,které by i v dnešní době bylo těžké a obtížné postavit.Nebudu tu vyjmenovávat důkazy těch je opravdu spousta…… Doufám,že jsi pochopil,jak nám pomohli utvářet dějiny,jestli ne tak si prosímtě něco přečti,aby jsi byl v obraze.
         Jo a ještě něco…….jsem zastánce teorie o Archeoastronautech.

         • Jakub

          Nevim omlouvám se to neměl být komentář pro tebe,ale pro Toma.

         • Tom

          hmmmmmm to je právě to „nebudu tu vyjmenovávat důkazy těch je opravdu spousta“ nemusíš všechny tak 3-4 s komentářem proč, abych věděl aaaa jooo tak proto.

          čím nám pomohli utvářet dějny? Jaké máme od nich znalosti a o čem? Jaký pyramidy? Fakt jsem mimo a nic jsem nepochopil z toho co píšeš. Asi máš na mysli spíše hypotézu než teorii.

          • Jskub

           Jestli se o to zajímáš tak si důkazy najdi sám na internetu je toho spousta,ale něco je fake. Ale největší důkazy jsou v textech (Sumerských,egyptských atd.) ty píšeš jaký pyramidy?
           Kde asi pyramidy najdeme u tebe na zahradě asi ne,ale možný je všechno. Pyramidy se nacházejí v Egyptě konkrétně v Gize,ale také v Jižní Americe Tikal dokonce i v Číně jsou pyramidy. ……..Nejdřív si udělej v hlavě pořádek a něco si přečti.

          • Tom

           jSkube: internet obsahuje spousta kravin, které se sice krásně čtou, avšak jsou plně mimo realitu.

           noooo u mě na zahradě je taková pyramida z žuly :-). Asi by jsi měl dostudovati, aby jsi plně chápal co takový důkaz je.
           můj nepořádek – chaos v hlavě mě právě odlišuje od ostatních.
           zkus někdy zapátrat po tom jak vzniká výzkum. Jaký koliv.
           opět jsi nepředložil žádný konkrátní důkaz. mimochodem co nám předali, tím že postavili pyramidu? nebo nás nechali postavit? je v těch textech návod jak získat na poušti vodu? jak rozdělat oheň nebo snad jak vykopat latrínu?

      • necum

       přesně tak jakube …každej věří svému a věř taky svému a jdi si za tím ….pravda je to co hledáme…je zajímavé že máme stejný cíl …ale některé lidi jako kyby doslava ovládaly negace..a podle toho reaguí…tlacháním tady nic nezměníme …

       • Tom

        hele za tenhle komentář máš odemně bod :-)
        – Aby člověk našel absolutní pravdu musí být připraven a ochoten vzdát se pravdy, kterou do teď za absolutní pokládal.
        – už jsis vyměnil spodky? nebo o tom budeš jen tlachat?

   • necum

    prej jsou anunanki spekulace …haha směju seti …pyramidy , sfinga, obři ve skaliscích,chrámy starodávných kultur … a jinde po světě jsou taky fantazie? zpochybnuješ tady mnoho tisíc let staré artefakty a fakta…. benner má teorii ? asi jako drakeova rovnice co? pokud chceš tak si věř teoriím co kdo napíše já ti tady napíšu teorii na výpočet zrnek v písku ty moulo.,… píšeš tady akorát kraviny a zpochybnuješ názory…přitam tak zjistuju moc toho nevíš …ale to řešit nebudem…

    • Tom

     :-D zase někdo plete vlašťovky s klíčema. Přečti si to co jsi napsal pak znova a ještě jednou a až budeš mít pocit že jsi porozuměl tomu co píšeš tak znova. A možná zjistíš, že jsi mimo téma….
     Tvůj zásadní problém je, že neznáš rozdíl mezi teorií, spekulací, hypotézou. Jsem rád, že se mi lidi smějou aspoň je veselo. :-)
     Teorie na výpočet zrnek písku? No směle do toho. po uč mě. ale neřekl bych, že zvládáš vypočítat spotřebu toaletního papíru… tak ho raději necháváš kupovat mamku. Kdo ví třeba mě překvapíš.

 • Toman

  A proč by ne, vznik života je založen na chaosu.

  • Tom

   skoro jsem chtěl napsat, že nevíš co je chaos,….jenže máš pravdu pravdoucí :-))) respekt

 • Jakub

  Nová teorie vzniku života na zemi, přestěhovali jsme se z Marsu………….dobrý vtip :)

  • Tom

   Kdyby jsi četl pozorně všiml by jsis toho, článek uvádí, že jedna z komponent byla na Marsu a druhá na Zemi. Ne, že někdo na Marsu postavil raketu a přiletěl osídlit Zemi. Ale to by člověk chtěl, už asi moc.