Vědci objevili stopy mimozemského života na místě, kam dopadl Tunguzský meteorit

9
11407

Odborníci z ruského Planetárního institutu S. A. Lavočkina podrobně zkoumali oblasti, kam dopadly Tunguzský a Krasnoturanský meteorit. V tektitech, které zde nalezli, objevili fragmenty zkamenělin živých tvorů.

Šéf výzkumu Jevgenij Dmitrijev uvedl, že v některých tektitech byly skořápky primitivních mořských tvorů, které se strukturou podobají současným mořským houbám. Po podrobné analýze jeho tým usoudil, že na kometách, odkud k nám meteority dopadly, existuje i nadále voda a slané oceány. Jeho výzkum tak potvrzuje teorii, že život na Zemi přinesly komety.

Dmitrijevův tým chce zkoumat i další místa dopadů meteoritů a zjistit, jaké další formy života na naši planetu přinesly. Rád by také založil nový výzkumný obor: kometární paleontologii.

 • Vít Bednář

  Bylo by možné podobné „teorie“ alespoň nějakým způsobem ocitovat? Nějak se mi totiž nechce zdát, že by zrovna šéf výzkumu mluvil právě s autorem článku. To se ale týká skoro všech těchto rádoby konspiračních článků.

 • FFS

  Hele, čtete si to vůbec někdy po sobě? Ta věta nedává smysl.

  „Po podrobné analýze jeho tým usoudil, že na kometách, odkud k nám meteority dopadly, existuje i nadále voda a slané oceány.“

 • Nobody

  Tak nevím,tohle všechno je pěkné.Ale lepší by bylo začít od začátku.Nastolit jednou pro vždy celosvětový mír.Přestat dávat peníze za výzkum nových zbraní a vojenských technologií.Přestat se povyšovat nad ostatní viz. rozvojové země a my.(Ale ne to dělat jak angela – nechat jim jejich přirozený vývoj.Ano,možná ze začátku by to byl masakr,ale jen oni sami tito lidé musí projít tím čim my jsme prošli.Nijak jim nepomáhat a nevnucovat svou technologii).Pokud se takhle stane pak finance by opravdu šli na výzkum a to jak na vesmírné projekty pak na výzkum naší minulosti ale i na výzkum léků proti nemocem.A myslím si že ta částka kterou by „mocnosti“ usšetřili na celosvetovém míru by nebyla vůůbec malá.A možná že za 10 let bychom se nestačili divit,co vše je nám doposud utajeno a co by stálo za výzkum nebo aspon se tomu víc věnovat …………

  • Neferkaris

   Ahoj Nobody,jak je?

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Vědci objevili stopy mimozemského života na místě, kam dopadl meteorit()

 • Tomas Vybíral

  Hloupější ilustrační obrazek jste tam už dát nemohli.

 • Pokud vím, tak se žádný úlomek z tzv. tunguzského meteoritu nikdy nenašel.

 • Martin Brzuchanski

  http://procproto.cz/objevy-2/vedec-nasel-stopy-po-mimozemskem-zivote/
  Totéž už v roce 2011,něco aktuálnějšího na za plácnutí okurkové sezóny by nebylo?

 • Pingback: Vědci objevili stopy mimozemského života()