Vědci objevili v jezeře Vostok neznámé organismy

6
657

Ve vzorcích vody z antarktického jezera Vostok byly objeveny bakterie, které nepatří do žádné známé skupiny těchto jednobuněčných organismů. „Před týdnem jsme dokončili poslední analýzu,“ sdělil serveru RIA Novosti Sergej Bulat z Petrohradského institutu jaderné fyziky. „Po vyloučení všech kontaminantů jsme objevili bakteriální DNA, která se neshoduje s žádným druhem uchovávaným ve světových databázích. Tento život je pro nás neidentifikovatelný a neklasifikovatelný. Nepodařilo se ho přiřadit k ničemu známému.“

Ruští vědci se do hlubin zamrzlého jezera Vostok provrtali loni v květnu. Po vyloučení znečišťujících látek izolovali tři druhy bakterií, dva ale nakonec také vyloučili. Až třetí nález byl zajímavý – ve vzorcích bylo zjištěno sedm fragmentů DNA, která neodpovídá žádnému známému druhu. „Podobnost byla nižší než 86 %, což v případě DNA znamená zcela novou unikátní skupinu,“ dodal Bulat.

 • kamaka

  Takže, dementi, zde odkaz: http://www.osel.cz/index.php?clanek=6770

 • Pingback: Neznámé organismy v jezeře Vostok | Atlara's Blog()

 • MidnighT

  Jindříšku nic proti ale já jsem tu několikrát psal svoje názory ohledně Atlantidy a možném mimozemském životě a často jsem dostal i víc než 20 plusů a spousty souhlasných reakcí, takže nevím na kterej web jsi chodil ale na tenhle určitě ne…

 • jindrich77

  TENTO KOMENTÁŘ SI URČITĚ PŘEČTI AŽ DO KONCE…KDYŽ JSEM OBJEVIL TYTO STRANKY,TAK JSEM VĚŘIL,ŽE SE DOZVÍM NĚCO NOVÉHO,ŽE SE DOSTANU DO ZAJÍMAVÉ DISKUZE KDE BUDEME ROZEBÍRAT MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE,STARÉ CIVILIZACE A VĚCI CO BY MOHLY BÝT MOŽNÉ.MÍSTO TOHO SE TU DOHADUJETE O UPLNÝCH PÍČOVINÁCH.A KDYŽ SE TU OBJEVÍ NĚKDO KDO BY VĚŘIL NA MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE,TAK HO SETŘETE JAKO MALÉHO KLUKA.KDYŽ TU NAPÍŠI NĚCO NA CO BYCH CHTĚL ABY JSTE REAGOVALI,TAK NEPADNE ANI PÍSMENKO,ALE NA KAŽDOU KOKOTINU KTERÁ NAPADÁ JISTÁ EGA JE TU KOMENTÁŘ OKAMŽITĚ.JE MI LÍTO,ŽE JSEM TENTO SERVER DOPORUČIL NĚKOLIKA LIDEM,ŽE SE ZDE PRÝ DOVĚDÍ NĚCO NOVÉHO A ZAJÍMAVÉHO.ROZHODNĚ SEM JIŽ NEPUJDU PROTOŽE TO NEMÁ SMYSL!TAKŽE SI ŽIJTE V TOM SVÉM UZAVŘENÉM SVĚTĚ.DOUFÁM,ŽE VÁM NĚJAKA ZAJÍMAVÁ UDÁLOST OTEVŘE OČI.NĚKTEŘÍ Z NÁS NA TO JSME JIŽ PŘIPRAVENI.DÁL SI TADY DOKAZUJTE JAK JSTE CHYTŘÍ :o) .

  • Ivo Rozehnal

   Dobry den, Jindrichu, omlouvame se, ze nereagujeme na Vase komentare. Bohuzel je pro nas casove nemozne reagovat na vsechny dotazy u claku, jelikoz diskuze se vytvari napr. i nekdy u starsich clanku nekolik mesicu a nestihame to kontrolovat. Na druhou stranu, kdyz jsem se snazili reagovat, vetsinou to bylo tzv. „pro dobrotu na zebrotu“ (samozrejme ne vzdy, ale mnohdy jsme se pak setkali s negativni reakci a nechteli jsem zbytecne popouzet ctenare). Nicmene behem nekolika dalsich tydnu planujeme na web zabudovat uzivatelske forum, kam budou mit pristup jen registrovani uzivatele a moderovat ho budou samotni redaktori.

   Doufam, ze jsem alespon trochu zmirnil Vase rozhorceni a ze se budeme setkavat na foru. Diskuze pod clanky ma byt volna, bez osobniho nazoru redakce.

   Dekuji a hezky vikend preji,

   Ivo

 • kazan

  Pokud je to pravda tak hurá na Europu!!