Vědci zjistili, co způsobuje podivné hučení, které slýchají lidé po celé Zemi

47
3164

Zprávy o nevysvětlitelném dunění či hučení přicházejí každoročně ze všech koutů světa. Až dosud se nevědělo, co tyto záhadné zvuky způsobuje. Odhlédneme-li od absurdních teorií, že ho způsobují mimozemské lodi kroužící kolem Země, objevily se i seriózní hypotézy, že by mohlo jít o vedlejší produkt činnosti plynovodů nebo elektrického vedení. Francouzští odborníci jsou ale přesvědčeni, že hučení způsobuje něco jiného – konkrétně mořské proudy.

Pohybující se oceánské proudy způsobují, že Země jemně vibruje. Tím vzniká mikroseismická činnost, která formuje fenomén „kruhu“. Konspirační teoretikové při vysvětlování záhadných zvuků zvažovali možnost, že je vytvářejí ponorky nebo dokonce ryby při páření, a podle francouzských výzkumníků se jejich úvahy ubíraly správným směrem. Fabrice Ardouin a jeho kolegyně Lucia Gualtieri a Eleanore Stutzmann tvrdí, že hučení je součástí kmitů Země, které vyvolávají pohyby mořské hladiny. Francouzští vědci své poznatky publikovali v časopise Geophysical Research Letters. „Myslím si, že naše zjištění zcela jasně vysvětluje podstatu tajemného šumu,“ řekl Ardouin.

První informace o podivných zvucích pocházejících jakoby z útrob Země se objevily v roce 1970. Velkou pozornost získal později tzv. taoský hum, který začal obyvatele Taosu ve státě Nové Mexiko trápit ve větší míře v roce 1993. V posledních letech je hučení hlášeno každý měsíc z řady míst naší planety.

 • PRVNÍ OČITÝ SVĚDEK

  Nesmysl,tady to hučí,vždycky ,když přilétají ty mimozemské disky ,ale co je nejlepší tak i potom.Železnice také,ale ta neodpovídá hučením připomínající božský pozoun.Vylezl jsem a ptal se zda se ty mimozeštani ukáží a ta věc houkala asi 10x v odpověd,pokaždé na položenou otázku houkání.Prostě se to děje na těch místech kde létají i disky.

 • Jj. Zase článek typu „vědci zjistili“. Víte co? Vědci zjistili, že lidi věří všemu co vědci zjistili.

  • Takže já vědcům nevěřim a ani nebudu.:-P

 • Tom

  :-D

  • FFS

   Třeba to bude ten Sarumanův prsten, co máš v avataru. 3:)

   • Tom

    noooo :-D

 • maybe

  voda hučí po lučinách :)

 • FFS

  LOOOOL. No to na to přišli brzo. Tady kolem Bíliny se to děje, co jsem na světě. To je 27 let. A určitě se to dělo i předtim. Řikal jsem to, že je to pozadí hluku v příměstských oblastech a průmyslových oblastech.

  • 3Bird

   Všechno co píšou v tom článku jsou nesmysly. To co tvrdíš ty, je též nesmysl. Průmyslové zóny jsou od roku 2012? Jak vysvětlíš oblasti mimo průmyslové zony? Jak vysvětlíš, že jsem to slyšel jednou (2012) a pak už nikdy? Nejspíš nevysvětlíš nic. Fakt se neuraž, ale patrně si to na vlastní uši neslyšel. Kdyby ano, nejspíš by si mluvil jinak. Na těch videích z youtube, není slyšet skutečnost, tak jak to opravdu znělo.

   • FFS

    Takže Ty… ty, kterej tu plácáš jeden nesmyslnej konstrukt vedle druhýho… ty MÉ řikáš, že to co slyšim přes dvacet let vlastně vůbec neslyšim? Nechceš jít ještě náhodou říct papežovi, že je málo papež?
    Mimo to, zvuk se šíří vzduchem poměrně dobře, takže i v oblatech, který přímo nesousedí s městem je to možno slyšet.

    • 3Bird

     Nějak si mi neodpověděl na otázky. Jinak můžeš mi říct něco o těch nesmyslných konstruktech?

     • FFS

      Projeď si naše konverzace, co jsi schopnej vyplodit za píčoviny.
      Odpověděl jsem ti na to.

      • 3Bird

       Já si myslím, že když si vzpomenu na tvé nedávné opilecké řeči absolutně mimo téma, tak co bych měl hledat? Příklad si neuvedl a na otázky také neodpověděl.

       Já nevím co si slyšel, ale určitě by to už také někdo od vás nahrál. Třeba i ty. Já to slyšel jednou a okamžitě jsem měl mobil v ruce a nahrál si to. To je jedna věc. Dál jsem se ptal na ty průmyslové zony. Průmyslové zony jsou zde až od roku 2012? Už tu zase nejsou? Já jenom, že v té době (2011-2012) to lidé začali registrovat a nahrávat.

       Máte nějakou vlastní Bílinskou nahrávku, když tam slyšíš tedy to samé několik let? 27let?
       Takže o tom kdo tady mele peechoviny bych pomlčel. Nevykřikuj, že znáš vysvětlení, když ho neznáš. Už zde jeden takový byl. :-)

       Takové to LOOOOOL na to přišli brzo … to fakt miluju.

       Ještě jsem zapoměl. U nás to bylo to samé jako Kiev. Naprosto stejný zvuk. Dokážeš zde uplatnit vysvětlení s průmyslovou zonou?

       • FFS

        DNFTT

        • 3Bird

         Zajímavá a inteligentní odpověd´. Co víc říct. :-)

         • FFS

          Ne, já nemam jedinej důvod to číst, natož odpovídat.To neni z toho důvodu, že bych neuměl odpovědět. Ale ten tón, jakym se mnou mluvíš, aniž bys měl trošku pokory před někym, kdo očividně má alespoň nějakej přehled, to si vážně schovej pro někoho jinýho. Až přestaneš bejt arogantní, můžeme se bavit dál.

          • 3Bird

           Já jsem jenom napsal, že to jsou podle mě nesmysly. V tom nevidím žádnou urážku, ani aroganci. To je názor.

           Ted´ se ty idiote podívej, jak si mě urážel co to šlo. To ty si po sobě přečti tu aroganci a urážky. Ještě si tak drzý, že si dovolíš to napsat mně. :-(

       • Tom

        tak Kiev je fake non plus ultra :-DDDD

        • 3Bird

         Kdyby to bylo fake, tak je pak i tvá teorie o šroubu s plechem fake non plus ultra. :-D To ty ale nemůžeš vědět, jestli je to fake. Já ano a kdybys to věděl, tak zase nenapíšeš, že je to fake. http://img.xchat.centrum.cz/images/x4/sm/47/447.gif

         • Tom

          není to teorie, je vidět, že se zatvrzele bráníš poznání, i když řešení máš před nosem.

          DEBILE!!! /píšu tohle slovo sem poprvé za 2800 komentářů a doufám, že i naposled/

          http://techmania.cz/edutorium/art_exponaty.php?xkat=exponaty&xser=416b757374696b612c206b6d6974792c20766c6e79h&key=481

          můžeš si hrát s rezonancí do haleluja není problém vyluzovat na té desce přesně zvuk co je použit ve videu v Kijevě

          • 3Bird

           Já jsem se tě na to ptal x krát. Mohl si to sem dát hned. Dělal si ze sebe jenom důležitého. Mě žádný obrazce z cukrem nezajímají a navíc to znám. Jesli ten smyčec dokáže dělat takový zkuky, tak jedině přes zesilovač. Těžko by to vyvinulo takový zkuk jaký jsem slyšel. To by ta techmania spadla a navíc jak jsem psal : všichni jsou podle tebe kréteni, že, ale odpověd´ znáš jenom ty z Techmánie a celý svět si láme hlavu.
           Na to jsem chtěl též odpověd´
           Kreten si tady jenom ty. To si říkej tátovi, nebo bráchovi. Blbe jeden namyšlený – egoistický :-) Víc na tebe doslova seru !

          • Tom

           :-D :-D jo jo běž si lámat hlavu s celým světem. Jsem rád, že mě vynecháte.

           Jsi zajímavá duše, která se ptá na to co ji nezajímá, protože to zná a když to, na co se ptá dostane, tak si stěžuje že to nedostala dřív. Hledáš důvody proč NE místo způsobů JAK. Znáš houbelec z nosu. Jinak by jsi už u první indicii vĕdĕl o čem píšu.

           TVŮJ vlastní přínos do problematiky se limitně blíží nule. Mohl jsem tě už na začátku poslat do prdele, avšak myslel jsem, že by ti víc prospěla náštěva Techmanie. No nic taky se občas pletu. :-D

           Hezký den. ;-)

          • 3Bird

           Tome proboha proč to děláš? Co z toho máš? Já se tě kdysi slušně ptal, když jsem našel ten příspěvek o šroubu s deskou a ty si mi to mohl říct. Kdyby mě to nezajímalo, tak bych se neptal. Já byl ve skutečnosti rád, že se snad našel někdo, kdo to snad vysvětlí.

           Já tyto věci znám a je jedno, zda použiješ repro, nebo ten smyčec, ale cukr a obrazce nemají nic společného se zvukem z nebe. Takže zbývá ten plech a struna a já se už na začátku ptal a říkal, že to dělá člověk, ale určitě by to muselo jít přes hutný zesiloveč (pokud si to slyšel, jako že neslyšel) tak bys to věděl. Ten plech s tou pilou zcela jistě nevyloudí zvuk jaký jsem slyšel bez zesílení.

           Další věc je tvrzení FFS o průmyslových zónach, což se příčí i z teorií toho smyčce. Oba ale svorně tvrdíte, že máte pravdu. :-)

           Já ti klidně najdu ty příspěvky, kde jsem se tě slušně ptal asi 3x. Stále si chodil kolem horké kaše. Pak si mě začal urážet jenom proto, že jsem to chtěl vědět. Mohl si to napsat na rovinu. Nevidím důvod to tajit a pokud ano, tak máš mlčet úplně.

           Ptal jsem se, zda si ten svuk slyšel. Bez odpovědi. Ptal jsem se jak ten zvuk vzniká, ale poslal si mě do Techmánie. Tak takové odpovědi si strč někam, pokud nedokážeš rovnou napsat, že je to plech a struna zesílené X Wattama. Pak ale vzniká další otázka, jak to že to nikdo neví jenom ty?
           Kdo by jezdil s reprákama po světě a plašil lidi? Na tyto otázky jsem se ptal a ty mě pošleš do Techmánie. Na to jsem se ale neptal.

           Jenom jsem chtěl znát odpověd´ a místo toho si mě vodil okolo a ještě mě začal urážet. Tak se ted´ nesmíš divit. Jak ty – tak já.

           Našel jsem jedno video, kde je to konečně slyšet. Když se to tak vezme : ty stejně jako já si to někde musel slyšet. Viděl si to ale v praxi? Viděl si, jak někdo dělá ten zvuk s tou strunou a nad městem se nese hřmot? Já jenom, že tohle to na tom videu to není. Jedině zesílené. No a na to se celou dobu ptám. Už to ale vědět nechci jsem ti řekl. Znechutil si mi to fest. Snad ti to udělalo radost.

           Také píšeš, že je Kiev fake, což si dost protiřečíš.

           https://www.youtube.com/watch?v=e7JSSEptgo0

          • Tom

           Kdyby jsi vědomě četl co píšu tak by jsi tohle nenapsal. je to mechanika. To je celý.

 • Anchkaachbachat69

  No já si naopak myslím ,že to jsou vibrace celkově celého vesmíru ,které naráží na hmotu a zpět se odráží od hmoty…tedy země do vesmíru..Může to znamenat jediné…přibližujem se k horizontu všech událostí?Nejspíš ano…

  • FFS

   No, to je kravina.
   Btw. co je to ten „horizont všech událostí?“.

   • Anchkaachbachat69

    No kravina to být může,to nepopírám.
    Horizont událostí je v černé díře a tam se podle mého vesmír nezadržitelně ubírá.

    • FFS

     No dobře, to já vim, že je to hranice černý díry. A teď do který z těch miliard děr se řítí? :)

     • Anchkaachbachat69

      no je to jednoduchý mikro vytváří makro….

      • FFS

       A nemůže i makro vytvářet mikro? :)

       • Anchkaachbachat69

        může

        • FFS

         No mě jen zajímá, kam ta debata povede.:)

         • Anchkaachbachat69

          no záleží na tom kam ji chceš směřovat..pokud se budem držet těch černých děr…dojdeme až ke kvantovce.

          • FFS

           Náhodou fyzika na kvantový úrovni musí bejt sranda. Lze prakticky cokoli s určitou pravděpodobností… v některym vesmíru můžu bejt i hezkej chlap. :)

          • Anchkaachbachat69

           No to můžeš a pravděpodobně si…ale tuším že jsi i tady :-)
           Ono totiž záleží na tom jak vlastně tu krásu vnímáš…prostě jak ji vidíš.

          • FFS

           No já jsem realista. ;)

          • Anchkaachbachat69

           to je v pořádku,protože každá vlastnost je k něčemu dobrá..

   • 3Bird

    Tak tento příspěvek je ukázkou tvé povahy. Když ti napíšu, že tvá teorie je nesmysl, okamžitě mě urážíš.
    Zde ale reaguješ naprosto stehně na Ivetu! Paradox.

    Než začneš rovnat druhé, začni u sebe a ta tvá fráze s tou pokorou a přehledem, tak na to raději reagovat nebudu. :-)

    • FFS

     Troll

     • 3Bird

      Nemusíš se stále podepisovat ty hloupý trolle.

      • FFS

       lol

   • bigbiz

    Kdybych věděl, tak ti to řeknu místo Ivety. Ale ta to taky neví. Tak to ber, že je to jen pojem, který někde slyšela a teď ho šroubuje na všechno, co zavání nějakou záhadou. Jen se divím, že nenapsala nic o vesmírném sexu. Občas to taky totiž použije.

    • Anchkaachbachat69

     opravdu?a jak to můžeš vědět? :-))
     Víš v čem je problém?že ty patříš mezi ty co všechno pojmenovávají hromadou slov a pak v tom mají zmatek..přitom Jsoucno je ve své podstatě velmi jednoduchý zákon.

    • FFS

     Já to beru sportovně. :)

     • Anchkaachbachat69

      však ano…i samotní vědci se musí brát sportovně..

    • Anchkaachbachat69

     a chtěl by si že abych psala,mrkni raději do těch blbých erotických povídek kam věčně chodíš a ještě u nich slintáš jako čokl.

     • bigbiz

      Já ne, ale ostatní by to mohlo pobavit.