Země se může změnit v Planetu opic

2
743

Někteří vědci tvrdí, že příběh popsaný ve filmu Planeta opic se může změnit v realitu. Ačkoli jejich výzkumy potřebují ještě ověřit, už nyní bijí na poplach.  Podle nich by se rozhodně mělo zabránit „humanizaci“ zvířat, která je krajně neetická.

Pod slovem humanizace se míní výuka zvířat lidskými schopnostmi – řečí a chůzí. Pokud by se to opice jednou skutečně naučily, změnily by se v monstra.

„Ve Velké Británii jsou pokusy na opicích zakázány, ale v jiných zemích se provádějí zcela běžně. Humanizace zvířat, speciálně opic, by pro lidstvo měla fatální důsledky,“ varuje profesor Thomas Baldwin.  „Pokud se do mozku primátů budou implantovat lidské mozkové buňky, což dnes vědci v některých zemích dělají, opice změní identitu a stane se osobností ovládající schopnost řeči a manipulace s předměty. To, co dnes někteří považují za fantastické, bychom ale měli vnímat jako přímou hrozbu pro celé lidstvo.“

Dodal také, že v USA vědci implantovali lidské embryonální kmenové buňky embryím myší a podobný pokus chtějí udělat i s primáty.

Foto: Flickr.com

  • Kultak

    Tomu nevěřím, protože i kdyby všichni primáti světa získali najednou lidskou inteligenci, neměli by proti lidem šanci, protože je jich oproti nám strašně málo. Umlátili bysme je čepicema kdyby to bylo třeba.

    • František

      No hlavně…armáda :D bez šance…totální blbábol o ovládnutí světa opicema. Oni banánem a klackem my kobercové nálety a automatické zbraně, asi tak :D