Unikátní video – před expedicí „explodoval“ velký ledovec

6
1470

Jedinečný moment se podařilo zachytit na kameru Holanďanovi Lexu Coppoolsovi u pobřeží Antarktidy. Expedice proplouvala okolo velkého ledovce, ze kterého odpadávaly velké kusy ledu, pár sekund na to se celý ledovec zhroutil a posádka měla velké štěstí, že se nikomu nic nestalo…

 • Deidar1

  Tom nikde a nikdy som netvrdil , že si našu matičku ZEM nivočíme ako najatý, ale nesmieme zabúdať aj na jedno, že výbuch jednej sopky dostane do ovzdušia toľko splodín ako celé bývalé Československo za 1 rok a možno aj viac rokov dokopy.Koľko tých sopiek vybuchne za rok.S tým nivočením existuje jeden dôkaz a to prieduchmi na listoch.Robili výskum na listoch koľko majú prieduchov pred 150 rokmi a dnes- prieduchmi listy dýchajú -neviem ako sa to presne volá, vedci boli zhrozený.Dnes ich je len polovica ako bola pred 200 rokmi.Svedčí to len o jednom a to , že pred 150 rokmi bola naša planéta zalesnená viac ako je dnes a pritom nebol tak rozvinutý priemysel ako je dnes.Podľa mňa je to ten najhlavnejší problém otepľovania Zeme, záplav a iných pohrôm súvisiacich s počasí.Starý ľudia tvrdili, že 1 hektár lesa zadrží vodu pre 10 hektárov polí.Prečo boli voľakedy aleje stromov pri cestách.Zamedzovali vetru odnášať ornicu a to nebolo len pri cestách , ale aj medzi poliami.malo to aj iný efekt a to ten mala sa kde zdržiavať zver či pernatá alebo cicavce.

 • Adis_CZ

  Aničko…..měla by sis o globálním oteplování něco zjistit, dřív, než budeš někoho urážet a ne jen tupě hltat média věřit všemu co říkají v TV.

  • No, možná, že to tak nevypadalo, ale to měl být pokus o vtip. Tak pardon, jdu si obstarat nějaká média a tupě hltat…

   • Tom

    Hlavně nesahej po daily telegraph :-)) Myslím že by se měl pojem Globální oteplováni plně nahradit za pojem totální změna klimatu…..je s podivem jak se v klidu pří pouští 26 000 lety cyklus Mayů, ale cyklus změny klimatu se zatím ignoruje, protože nenese tolik chechtáků. A navíc nikdo neví co s tim. Drahocenný čas a peníze se promrhaly ne blbosti typu emisních povolenek, místo, aby se hledala účinná řešení jak čelit „změně“. Jak připravit obyvatele, že budou muset opouštět své domovy atd. A to je bude ta zkáza. Lidi nechápou, a nebudou ochotní se vzdát bez náhrady toho co mají. Tak jako se teď děje analogicky v Řecku. Všichni okolo víme, že měli a mají špatně nastavený systém. Oni to vědí také a stejně neustoupí, proto je čeká zkáza bez ohledu na to kolik se nalije peněz. Nejsou ochotni se změnit. Ne nadarmo se říká, že pokud si člověk připustí problém má z poloviny vyhráno. Pak musí být ochoten ten problém řešit.

 • Kreténi, globální oteplování a oni se tomu smějou :D

  • Tom

   Problém je v tom, že nikdo stále neví co oteplování nebo ochlazování způsobuje. Bylo tady i před 1000000 let a bude tady i po 1000000 let.