Pátek, Červenec 28, 2017
Odborníci z biotechnologické společnosti Bioquark ve Filadelfii chtějí už letos provést experiment, který přivede zpátky na svět mrtvého.
Osmý světadíl? Nic pro básníky ani pro hledače tajemna, geologové mají jasno. Podle nich bychom měli přepsat učebnice zeměpisu a překreslit mapy.
Čínští vědci se domnívají, že první Evropané pronikli do »Říše středu« o 1500 let dříve než cestovatel Marco Polo (1254 - 1324).
Latinská učebnice matematiky, která vyšla v roce 1716, má na přebalu vyobrazené UFO, jež se vynořuje z oblaků.
Pravěký muž, kterému se říká Ötzi, zemřel před 5300 lety a jeho dokonale dochovaná mumie byla objevena v alpském údolí Ötztal v roce 1991.
Keplerův vesmírný teleskop objevil zřejmě další Dysonovu sféru (hypotetickou superkonstrukci, která umožňuje využití absolutně veškeré energie, již uvolňuje hvězda).
Podivný pohyb tělesa, které bylo nedávno zpozorováno za drahou planety Neptun, je pro vědce velkou záhadou.
Odborníci z ruského Planetárního institutu S. A. Lavočkina podrobně zkoumali oblasti, kam dopadly Tunguzský a Krasnoturanský meteorit.
Nová studie zjistila, že z velmi vzdálené galaxie nepřišel jen Luke Skywalker. Australští astronomové totiž prokázali, že ne všechny fotony, které jsou zodpovědné za vaše opálení, pocházejí z našeho Slunce.
Ruští archeologové objevili v Děnisovské jeskyni na Altaji ohromující artefakt – kamenný náramek starý 50 tisíc let.

NEJNOVĚJŠÍ

NEJČTENĚJŠÍ