Australští astronomové objevili „kosmická vlákna“

3
1341

Australským vědcům se podařilo dokázat existenci hmotné substance podobající se dlouhým vláknům, která spojuje naši Mléčnou dráhu s blízkým shlukem galaxií, jež jsou zase propojeny se zbytkem vesmíru. Astronomové zkoumali pozice starých seskupení hvězd, zvaných kulové hvězdokupy a zjistili, že nejsou náhodně rozptýlené v nekonečném vesmíru, nýbrž že kolem naší Galaxie tvoří úzkou rovinu.

Dr. Stefan Keller z australské Národní univerzity je přesvědčen, že jeho týmu se podařilo dokázat, že zvláštní „kosmická vlákna“ nejenže existují, ale propojují svět, ve kterém žijeme, s ostatními kouty vesmíru. Astronom tvrdí, že hvězdná vlákna jsou podobná pupeční šňůře, a při formování naší Mléčné dráhy jimi proniká energie a hmota. Mimochodem, tento proces stále trvá.

Vlákna se táhnou mezi obrovskými dutinami prázdného prostoru bez viditelné hmoty. Jsou dlouhá až milióny světelných let dlouhá a tvoří jakousi kostru vesmíru – jednotlivé galaxie se nacházejí v jejich blízkosti a v místech, kde se vlákna protínají, jsou obří galaktické kupy, které čekají na to, aby pozřely další hmotu. Také naše Mléčná dráha dosáhla své současné velikosti pohlcením stovek mnohem menších galaxií.

Zdroj: Tainy.net

 • Koza Karel

  Houby pupečná šňůra. Jednoznačně jde o „neuronová vlákna vesmíru“. Představte si vesmír jako mozek a tyto vlákna zajišťují komunikaci mezi buňkami (galaxiemi). Závěrečná scéna Muži v černém nemusí být nutně fantazie stejně jako třeba Cesta na Měsíc od Verna :) Lidi jsou pak jakýmisi neobjevitelnými organismy pro to čemu říkáme Bůh. Vždyť vidíme jen část mozku a už ji považujem za Nekonečno :D Je to asi jako představit si že naše mozkové buňky jsou obrovskými galaxiemi kde na úplně titěrným ( a pro nás neobjevitelným) satelitu jedné častice z kterých se skládají atomové částice jak je známe žijí jakési entity označující se za Pány tvorstva této -mikro-nano/mikro-nano do nekonečna- částice.

  • Tom

   zajímavé pojenání a myšlenky. pro tu paraleu s mozkem tomu chybí synapse……

 • Honza

  Takže možnost vesmnírná dálnice pokud to dobře chápu tak jako jsme viděl v seriálu Andromeda?