Co nás čeká pod vlivem krvavého Měsíce

13
8233

Pokud jste se v noci z úterý na středu dívali na oblohu a zahlédli na ní oranžovou „hvězdu“, zcela jistě šlo o planetu Mars. Tu noc se totiž ocitla v jedné rovině se Zemí a Sluncem, a byla tak velmi dobře viditelná. K opozici Země, Marsu a Slunce dochází každých 778 dní a letos připadla na 8. dubna. Na tomto úkazu je ale vzácné i to, že ho budou následovat čtyři „krvavé měsíce“, tedy čtyři úplná měsíční zatmění za sebou, a po každém šest úplňků.

Jevu se říká „tetráda“. „K tetrádě došlo během více než 500 let pouze třikrát a dojde k ní i nyní,“ uvedli zástupci NASA. První krvavý měsíc se objeví 15. 4. 2014, druhý 8. 10. 2014, třetí 4. 4. 2015 a čtvrtý 28. 9. 2015. V 21. století se tetrády budou vyskytovat poměrně často, má jich být celkem devět, ale není to obvyklé. Mezi lety 1600 až 1900 se například nevyskytla ani jednou.

Astronomický úkaz je velmi významný pro četná náboženství. Mnohá v něm vidí počátek konce světa a například křesťané mluví o druhém příchodu Krista. Bible přece mluví o tom, že mu bude předcházet série úplných zatmění. Někteří historikové poukazují na to, že čtyři krvavé měsíce se vyskytovaly vždy tehdy, když se staly nějaké události, které měly mimořádný význam pro židovský národ. První tetráda přišla v roce 1493, kdy byli ze Španělska vyhnáni všichni Židé, což tehdy otřáslo celou Evropou. Druhá pak v roce 1949, kdy byl vytvořen stát Izrael, a nakonec v roce 1967, kdy došlo k šestidenní arabsko-izraelské válce. První ze současných krvavých měsíců se objeví 15. dubna 2014, kdy Židé slaví Velkou noc (Pesach) a potom znovu na podzim 2014 v době Svátku stánků (Sukot). Stejné načasování platí i pro rok 2015 – všechny čtyři krvavé měsíce se tedy na obloze objeví v době židovských svátků.

Zdroj: DailyMail

 • nezmar

  ty datumy zatmění jsou troškuu zavádějící. odkud jsou pozorovatelné? pro střední Evropu platí až září 2015.

  • Mat

   15.4. 2014 obě Ameriky (spíše západ) a Tichý oceán
   8.10. 2014 dtto jen o něco západně (čili i východ Asie; Austrálie a NZ)
   4.4.2015 téměř stejně jako 8.10.
   28.9.2015 Evropa, Atlantik, Jižní Amerika, východ Severní Ameriky

 • Ivet

  Nejdřív četná náboženství,pak křesťané a nakonec půl článku o židech.Tak co nám tím chcete říct?nezajímá mě žid ve spojení s astronomickým jevem.
  Toto je článek na h…o! mohl jste ho napsat mnohem lépe,nebo jste ovlivněn?asi ano.

  • Míla

   Je to zajímavé, že to vychází na židovské svátky:) Nevím, proč by měl být někdo ovlivněn, To že náboženství používalo přírodní jevy pro zastrašování a manipulaci ví asi každý.

   • Ivet

    jistě Mílo ale já to myslela trošku jinak…jako že autor článku upřednostňuje židovské náboženství od ostatních ,proto jsem psala jestli není ovlivněn.

    • kazan

     Zatím to vypadá že jsi něčím ovlivněna Ty!:)

     • Mat

      Já sem ten Ivetin koment zas pochopil jako ovlivnění autora článku Illuminátskými a Žido-Zednářskými teoriemi spiknutí…

     • Ivet

      že by tím krvavým měsícem co teprve příjde?

      • Tom

       :-)

      • Tony

       Zenske budou mit menstruace na cele planete.jiny smysl to nema

   • vaclav

    prosím zhlídnete.https://www.youtube.com/watch?v=-uB0hPyg9jM,a přemýšlejte,lid Izraelsky je lid Boží vyvoleny at se nám to libí nebo ne,kdo mu žehná tomu bude požehnáno ale kdo mu zlořečí ten bude zlořečen.

    • Tony

     Debile, zadny lid israelsky neexistuje.Ttao dabelska pakaz jsou chzarsti vrazi a najezdnici,kteri ukraedli palestinu a take identitu pasaku koz mluvisi Hebrejsky kteri jsou potomci Hyksosu kteri byli vyhnani z Egypta po 200 letch okupace a dnesni debilove tomu rikaji“exodus“ I kdyz jde o ukradenou historku prchajicich Hyksoskych banditu s nakradenym zlatem.cela ta lez je debilni!
     Jak mohli tito bandite odlit zlate tele z kobylincu a suche travy,nebo jestli mohou chodit po dne morskem,pak tedy je shromazdit na pobrezi Spanelka a donutit je jit pesky na Floridu

  • Tony

   Bezte s temi chazarskymi kurvami uz do prdele.Ty mesice by byly I bez tech dablu