K Alfě Centauri za pouhé dva týdny?

19
1055

NASA vyvíjí vesmírnou loď, která překoná 4,3 světelných let za pouhé dva týdny. Na unikátním pohonu pracuje tým Harolda Whitea z Johnsonova vesmírného centra. Půjde o tzv. hyperprostorový motor (warpový pohon), který umožní dostat se k jiným objektům ve vesmíru s bezprecedentní rychlostí. Měřeno pozemským časem bychom se tak k nejbližší hvězdě Alfě Centauri mohli dostat už za pouhé dva týdny. Projekt má název Rychlost.

Prostorová bublina (neboli warpové pole), která by nebyla omezena fyzikálními zákony, podle vědců není nemožná. Whiteův tým využívá nový interferometr, v němž sice nevznikne warpové pole, do kterého by se vešla kosmická loď, ale přinejmenším se ukáže, zda je v lidských silách něco podobného zkonstruovat.

 • Nemo Veřitel

  Tak jak?
  Vyvíjí NASA vesmírnou loď, nebo zkoušejí více méně teoreticky, zda vznikne warpové pole?

  Zase článek bla bla bla :(

 • roman

  Lidi neblbněte , nikam se nepoletí . Lidstvo jako takové na toto ještě není duševně připraveno . Pokud nás bude ovládat násilí a mamon tak se nikam nedostanem .

 • Kulich

  Až to bude, uvěřím. Naše přání, zvědavost a touha, jsou většinou v rozporu s realitou. Bohužel.

 • kl

  ještě uvidíme, třeba nakonec nebudou many, aby se dalo něco takového postavit :)

 • Ivet

  Nikola Tesla napsal: Toho dne, kdy věda začne zkoumat mimo fyzikální
  úkazy, zaznamená za jediné desetiletí větší pokroky, než za celá staletí
  své dosavadní existence…

  No museli by každičkou částici z té loďi a i posádku napolohovat na Alfu centauri a díky
  magnetickému poli „rozředili“ na „jemnohmotnou“ a
  gravitace té planety by ji automaticky vytáhla. :-))
  Žádné bubliny ale tunely….z bubliny se nic nedostane,je jako zazipovaný ZIP :-))

  • Zeus

   No Ivet a co tím pán Tesla asi myslel? Copak není fyzikální úkaz?

   • bob

    Jako bychom fyziku poradne chapali:-DDD

    Tady je tezko vysvetlitelny ukaz:-))

    Na hoře Shoria na jižní Sibiři vědci zjistili masivní stěny žulových kamenů. Některé z těchto obrovských žulových kamenů váží více než
    3 000 tun a byly zabudovány do zdiva ve výšce 40 metrů. Zahi Hawass uvádí podobný případ: „Některé hrobky jsou zahloubené a přikryté obdélníkovými kamennými bloky o velikosti několika nákladních vagónů nebo malých domů“. Nijak to nekomentuje, vyzní to jako by šlo o každodenní samozřejmost. Podle současného výkladu přepravy hornin v pravěku by mělo platit, že třiceti tisíci tunové horninové kvádry byly transportovány pomocí tažných lan, a do výše 40 metrů byly vyzdviženy neznámo čím. Bohužel je to hledisko i ostatních vědců, které nemůže obstát racionálním úvahám.

    • Mat

     proč motáte k článku vychazejícím ze skutečných a zveřejněných informací konspirační nesmysly ?

  • Mat

   Jenže o té „bublině“ mluví vědci už řadu let , stačí sledovat, vy tunele ! A rozředění hoty ? Philadelphie co :D

 • C Jako Filip

  Zajímalo by mě co všechno mají už opravdu vyvinuté a kolik % pustí mezi lidi ;)

  • Zeus

   To že chtějí zkoumat něco na úrovni částic a kvantových jevů neznamená, že mají něco vyvinutého.

   • martin suchodol

    asi tak jako ten jejich iontový pohon. Už si to nepamatuju přesně kde sem to četl, bylo to někde na zahraniční stránkách podobných proč proto. Psalo se tam že NASA vyvíjí iontový pohon, pak bylo chvilku po pěšince klid a najednou se ukázali informace o tom že tento pohon existuje a sondy to používají. Chci tím říct to snad trvá vyvinout něco takového pár měsíců od nuly? Bylo tedy evidentní že něco takového již existovalo a oni jen vypouštěli info o tom že se to je vyvíjí kvůli veřejnosti

    • Zeus

     No dobře tak já to vysvětlím:
     1)Iontoví motor se začal vyvíjet od roku 1959 (jednoduše dostupná informace) Nepředpokládám, že ta informace, kterou předkládáte je z onoho roku. Pokud je starší, je jasné, že v té době již funkční prototypy existovali.
     2) Vývoj iontového motoru vlastně nebyl stále dokončen. Všechno vesmírné použití byly pouze testy.
     3) Je mnoho typů iontových motorů. Staré koncepce se opouštějí a nové vznikají (pokud někdo ohlásí vývoj iontového motorů nového typu neznaméná to, že neexistuje vývojově starší funkční prototyp.
     4) Chyba bude asi v informovanosti, použitých zdrojích informací a zpracování informací.

     • martin suchodol

      O tom že prototyp iontového motoru existuje delší dobu samozřejmě vím, ale řeknu to jinak jsem programátor a pokud chci vytvořit novou verzi stávající aplikace a neopomenu-li všechny postupy tak mi celý proces zabere nejméně polovinu času ergo já jako vedoucí vědecké skupiny ohlásím vývoj nového iontového pohonu vezmu stávající informace a výzkumy předám je týmu ten si tyto informace musí projít pokud to uváží za vhodné tak nejspíš propočítají nějaké vzorce a data znovu poté aplikují nové postupy takže doba mezi oznámením vývoje a výsledkem cca 3 měsíce to je k smíchu to je možná možný u nového druhu paliva pro automobil ale ne celé pohonné jednotky ale kam jsem tim mířil. NASA již dávno může testovat funkční prototypy mezihvězdného pohonu a výsledky mohou být slibné tak si řekli že vydají prohlášení o tom že něco takového připravují protože dle mého „lodě“ s takovým druhem pohonu jen tak neutají ne na dlouho

      • Zeus

       To by ta 3 měsíční lhůta musela být pravda (skutečnost by se musela ověřit, protože nevím co máte za iontový pohon na mysli, tak nejde to). Ale s největší pravděpodobností jen informační nedopatření.
       Mezihvězdný pohon nebude jen tak jednoduché udělat. K nastartování by jste podle nejnovějších vylepšení potřeboval energii ukrytou ve skoro tuně antihmoty. Podle starších výpočtů bez vylepšení hmotu několika Jupiterů. To leda že by nasa objevila stargate :-)

 • František Zemek

  ano, 2114 )))))))
  Co já už viděl obrázků o tom jak bude vypadat svět a co všecko budeme mít v roce 2010 ))))))))))))))))

  • juri

   planovat moozu :) su radi ze im sondy pristali na marse

   • Zeus

    To je dost podlé. Posledních x přistání bylo v pořádku. A asi si ani nedokážete představit te práce, co se za tím skrývá.

    • bob

     Presne tak! Pro inzenyry tymu je to droga vseobecne, kolik lidi ma moznost poslat cokoliv na jinou planetu:-)) Ten pocit, kdyz modul v poradku doleti a s vozitkem pristane, musi vypavit vic Endorfinu nez jakakoliv droga…