Mimozemšťané prý přiletí na Zemi už 10. září 2011

5
792

Něco pro milovníky E. T. – letos prý můžeme napevno počítat s jejich návštěvou. Neuvěřitelnou zprávu zveřejnil letos 1. dubna ředitel Centra astronomického výzkumu v argentinské provincii Misiones Sergio Toscana.

Jeho avízo považovala odborná veřejnost původně za vtípek, jenže v Latinské Americe se „apríl“ slaví až 28. prosince. Toscana pro jistotu publikoval varování podruhé a tentokrát se jím zabývala i americká NASA.

Argentinský astronom zkoumal podrobně snímky komety C/2010 X1 Elenin objevené v prosinci 2010 a všiml si, že za ní letí dvě válcovitá tělesa. „Jedná se o kosmické lodě řízené mimozemskou inteligencí,“ uvedl Toscana v argentinském vydání Contexto.  „Schovávají se za kometou, abychom si jich nevšimli. Kometa jim také slouží jako štít před asteroidy. Není vyloučeno, že sama je součástí obří lodě.“ Podle astronoma tímto způsobem mimozemšťané brázdí mezihvězdný prostor a navštěvují nejrůznější planety.

Ke stejnému závěru došli podle Toscana i čínští astronomové, ale informaci se dosud dařilo udržet pod pokličkou. Ke kontaktu prý dojde 10. září 2011, kdy se kometa k Zemi přiblíží na minimální vzdálenost. Podle názoru jiných odborníků se Toscana mýlí – kometa bude Zemi nejblíže až 16. října 2011.

„Celé je to nesmysl, který jen vyvolává zbytečnou paniku,“ zlobí se objevitel komety Leonid Elenin z Ústavu aplikované matematiky, podle kterého Toscano snímek přečetl špatně. Ve skutečnosti jsou na něm kromě komety i dvě hvězdy roztažené do krátkých proužků. „Nejdřív letí kometa a vzadu za ní se zleva i zprava táhnou stopy dvou hvězd, které vypadají jako tzv. kosmické lodě,“ vysvětluje Elenin. „Celé je to způsobeno pohybem kamery.“

Právě kvůli Toscanově senzančnímu závěru vzbuzuje kometa na internetu mimořádnou pozornost a navaluje na sebe nejrůznější spekulace. Někteří fantastové jdou až tak daleko, že o ní mluví jako o tajemné planetě Nibiru. Ta kdysi údajně vyvolala přesun zemských magnetických pólů. Důsledkem jejího návratu by bylo obrovské kataklyzma spojené s náhlou změnou klimatu, jež by zapříčinilo vyhynutí všeho živého.

Jiní si všímají souvislosti jména komety Elenin se zkratkou Ele, která označuje „extinction level event“ (globální katastrofa) a „nin“ (Nibiru in November). Proč by se ale měla Nibiru ukázat zrovna v listopadu, také není jasné. Katastrofisté s jejím příchodem počítají přece až 21. prosince 2012.

Kometa Elenin je v tuto chvíli vzdálena od Země více než 60 milionů kilometrů.

Zdroj: Tainy.net

 • jirka hroděj,socialní ústavy euro union.

  @poradím:ten co piše o mimozemstanech,tak mu doporučuji,aby velmi rychle koukal vychladnout.a hodi se rychle do klidu,ano?jirka hroděj.

 • Planeta New

  UZ SME TU. KTO CHCE IST???
  21.12.2012 sa planuje vystavba vesmirnej dialnice cez miesto kde je vasa Zem. Preto sme dnes prileteli a budeme tu az do 20.12.2012. Dovtedy bude prebiehat vyberove konanie a 10 000 z vas zoberieme na novo vytvorenu planetu kde zacnete odznova.
  Ako bude prebiehat vyberove konanie:
  -budu sa sledovat relacie ako „Cesko Slovensko ma talent“ „Talentmania“ „SuperStar“ a vyherca tak neziska vecnu cenu ako tomu bolo doteraz ale letenku na planetu „New“ (tak sme tento projekt docasne nazvali. Vy si uz potom vymyslite vlastnu historiu…) kazdy stat bude mat vlastnu sutaz
  -budu sa sledovat OH v Londyne 2012, kde bude mat kazdy sport 1-10 uspesneho sportovca ktory ziska letenku
  -budu sa sledovat politicke strany a ich zastupcovia, ktory maju vynimku, ze aj ked sa dostanu na miesto ktore zarucuje listok, ten sa presunie na nasledujuceho v poradi, kedze vynimka znamena za politicky cinitelia ostanu na tejto planete az do konca, kedze im nechceme zobrat ich moc a aby si ju takto mohli uzivat az do konda Zeme. Vynimka plati aj pre politikov ktory uz niesu aktivny. Ostavate.
  -buda sa sledovat aj cirkev. Maju rovnaku vynimku ako politicky cinitelia, aby mohli ludom ktory ostanu davat az do konca aku taku nadej. Sami si to urcite tak praju, kedze ich poslanie to kaze.
  -a co dalsi ludia, budu postupne pozvany na nasu operativnu zakladnu „Hope“ ktora bude vybudovana v Kazachstane, kde budeme mat odbornikov (nesnazte sa ich uplacat, nema to zmysel, kedze vase peniaze ani ine hlupe kamienky nepotrebujem), ktory zapisu data, spravia testy (forma otazok, nieco ako mate psycho testy) tiez celkovu prehliadku (nebojte sa ziadne testy prezentovane vo vasit sci-fi) a od 1.oktobra kedy sa vyberove konanie ukonci, budu vybrany ludia postupne prevazany na vybudovane miesto „Live“ kde bude prebiehat priprava a odkial bude uskutocneny odlet na planetu „New“ 20.12.2012
  To je len strucny popis. Vsetko vam bude v cas oznamene.
  Mier vsetkym.

 • sx

  to je preci enterprise cestuje z budoucnosti na zem protoze jim doslo palivo a vsem bude devadesat let, a pak tu postavi stroj casu a zas se vrati :D
  http://www.trekkies.cz/storage/obrazky/2006/200604282346_ent.jpg

 • O den pozdeji

  Meli to naplanovat o den pozdeji a v New Yorku…To by bylo symbolicky :-)