Na Marsu byla sladká voda

31
663

Na rudé planetě byla v dávných dobách nejen voda, ale jmenovitě i sladká voda, kterou bylo možné pít. Objev sondy Curiosity nyní potvrdil i rover Opportunity, který na Marsu pracuje už 11. rokem. Je tedy zřejmé, že na planetě byly kdysi podmínky vhodné pro živé organismy.

Objev potvrdilo studium kamene nazvaného Esperance 6, který dnes leží pod vysokou vrstvou prachu. Zjistilo se, že tento kámen ležel před několika miliardami let v proudu vody a tato voda byla sladká.

Zdroj: oko-planet.su

 • Jaroslav Rosa

  k marsu:
  -mars byl kdysi dříve podobný zemi…. byl tam život stejně jako tady.
  -jenže se tam začli vměšovat reptilodní rasa a začaly války a experimenty s atmosférou…. byla vyhlazena skoro celá civilizace.zbytek se musel uchýlit do podzemí kde jsou až dodnes.Jsou tam obrovská města a základny.
  -zdali byla nebo nebyla voda na marsu je zavádějící…jasně že byla.
  -pro některé mám i doma snímky z nasa s teleskopu kde má jeden snímek kolem 40mb (jpeg) a jsou tam vidět zbytky vody,moří.a jak nečekaně jsou tam i pyramidy.
  -mars měl i kdysi než přimontovaly měsíc ,jiné planetární zarovnání….byl jinde než dnes stejně tak jako země neměla měsíc….

  NASA jsou lháři ..nic víc nic mín….

  • Jaroslav Rosa

   v 50. létech byla konjunkce Marsu a Země, z Marsu přišly signály. Byly to světelné záblesky. A řekly pozemskému lidstvu, ţe na Dei je čekají.(dei je rasa která sídlí na marsu)

   – Při útoku se Na Marsu vypařila mělkovodní moře. Celá planeta vyhořela, a lidé, aby se zachránili, se museli uchýlit pod zem…..

   tyto informace jsem sem předal ze 3 nezávislých na sebe nikterak nenavazujících zdrojů…všechny pojednávají to samé.

   • kamaka

    tyto informace jsem sem předal ze 3 nezávislých na sebe nikterak nenavazujících zdrojů…a všechny pojednávají to samé…a zapoměl jsi doplnit, že všechny jsou bohapustý blábol a nesmysl. Ty tomu jako věříš nebo si děláš prdel?

    • Jaroslav Rosa

     pokud nechcete nevěřte tomu…jednoduchý ne?

     otázka co jste mě položila je zcela mimo logiku …kdybych to nevěděl tak bych to sem nepsal.já si říkal že tady hned budou zpochybnovači…věřte si třeba že nebe je zelený…já věřím v jiné věci,stejně jako vy a vyvracet si názory a tvrzení nemá smysl.

     • kamaka

      Á jéje, takže v tom případě no comment…

      • Jaroslav Rosa

       ee mile rád si přečtu vaši pravdu ,jak to vidte vy….klidně přispějte do diskuze ..rád si to přečtu.) nic ve zlém.

       • Tom

        že by strach z pravdy…..hlavně neříkejte že se pletu…. :-)))

        • PowerControl

         Proč by to nebylo možné? Možné je vše proč jsou na marsu pyramidy? Je spousta věcí co obyčení lidé nikdy nebudou vědět co se děje. Jak to doopravdy je?! Ale nechápu jednu věc jak někdo může vůbec spochybňovat to že nexistují mimozemšťané :D Vždyť mi jsme jen malá planeta oproti miliónům dalším a naše slunce je jedno z nejmenších co je v galaxiích okolo nás. Mimozemšťané jsou a budou a mi stím nic neuděláme je jen otázka času kdy se snima setkáme všici né jen hrstka šťastlivců a vědců.. My se na mars nedostanem tak můžem jen spekulovat jestli tam doopravdy je to co se píše říká a řeší kolem toho. Ale je jedna věc kterou lidstvo ještě nepochopilo!! Kdyby jsme všici si byli rovni a pomáhali si tak to lidstvo dotáhne dál a jsem na jiné urovni v technologii. Mimozemšťané to mají dávno za sebou a proto mají technologii nás i navštívit. V ČR je to tak že všici přemýšlí jen na tom jak si nahrabat do vlastních kapes a jak nejvíc ojebat každýho o co má..

         • Tom

          Zajímavý koment:
          – Ano možné s určitou pravděpodobností je skutečně vše.
          – O pyramidách na Marsu nevím. To, že jsou tam útvary, které připomínají pyramidy…..možná. Ovšem reálný snímek z cestovní kanceláře jaksi stále chybí.

          – Obyčejní lidé to nikdy vědět nebudou, protože nemají chuť ani čas se o to zajímat, je jim v celku jedno zda na Marsu, Antaktidě nebo horní-dolní Lhotě je život. A pokud ano stačí jim článek v bulváru o 150 slovech, aby dokázali zaujmout neměnné stanovisko:-)

          – Zpochybňovat to lze do doby, než bude nezvratný důkaz. Do té doby jsou to tlachy starý Blažkový všem mladým Blažkovým se omlouvám. :-D
          – Nejsme malá planeta, malá planeta je třeba Merkur, nebo Mars.
          – To, že Slunce je malé je velkou výhodou jinak by tu žádný život tak jak je známe nevznikl.
          – Ano Mimozemšťané budou jednou určitě, první tvor, který se narodí i v případě nějakého experimentu, mimo naší planetu se stává mimozemšťanem, a to včetně lidí.
          – Otázka času je v tomto zavádějící, spíš otázka štěstí.
          – Je Otázkou zda budem šťastni, až ke kontaktu někdy dojde…Analogies Indiány je víc než výmluvná. Neřekl bych,že indíani jsou HAPPY po setkání se zástupci starého kontinentu. A zas tak dlouho to neni…..co k tomu došlo.
          – Spekulovat nemusíme, můžem vytvářet teorie a ověřovat je experimenty tak jak se teď děje.
          – Jen jedna ? :-))))
          – Tak to je ta největší p—–na co jsem tu četl. Pokud mi máš být roven dostuduj to co znám. A pokud já mám být roven dál…..noooooo —- prostě blbost. Nelze a nejde, aby si lidé byli rovni. Nemusíme zabředat přimo do politiky. Stačí sport. Vždy bude někdo lepší a někdo horší. Vždy bude mít někdo víc….svalů a jiný mozku. Někdo má vozíček , jiný nožičky. Jen bezmozci chtějí mít stejně.
          – lidstvo to v tuto chvíli v ten to čas může dotáhnout dál jen díky kooperaci. Děje se však pravý opak a tou je konkurence. Nakonec se ti tvé přání splní a nikdo nebude mít nic. Pak všichni budou mít stejně.

          – Úroveň technologie je na velice dobré urovni, tady problém rozhodně neshledávám.
          – No je dost možné, že E.T. to mají skutečně už dávno za sebou …… proto tu nikde nejsou.
          – V ČR je to tak, že vědě se nedaří obyčejným lidem vysvětlit povahu výzkumu. To na co narážíš ty je charakter jednotlivých lidí, kteří se shlukují v politické strany. Všimni si, že ač lidé se v PS mění charakter zůstává stejný. Tak jako to bylo dřív. Co se tohoto tématu týče, věř, že může a bude mnohem hůř………mnohem hůř

     • Tom

      a proč je nebe modrý? :-)
      ba naopak vyvracet totalní bludy se musí….jinak vzniknou obludy a ty vylezou z podpostele a sežerou tě

   • Heavy

    mimo tohoto, som o tom tiež počul. Internet sa tím začína zaplnovať. Ale podstatne je,že je to je možné.
    A ak to je pravda, sme nebespečstve. Tí čo zničili mars môžu zničit aj nás. Už tu predsta boli konšpiracie o jašterích luďoch a aj očití svedkovia. + Ilumináti
    + proroctvá
    + vzájomné vedomie ludskej rasy (ano existuje to a každí kto vie meditovať o tom vie)

    niečo sa chystá a bude to nie vojna, ale vyhladzovanie.

    moja rada – nebojujte a nechytsajte sa na vojnu, je to zbytočné… pripravte sa na kludnu vyrovnanu smrť. Chcu našu planétu? nech si ju maju. Okrem toho že stím nič nenarobíme, možeme si tích pár posledných chvíl užívat života a nemať starosti. Najdite si nejaku vieru o posmrtnom živote čo vám vyhovuje a držte sa jej…. budete to potrebovať.

  • Tom

   Nasa je výzkum

  • Tom

   K Jardovi:
   – nesmysl
   – Nesmysl
   – voda je i v kometach
   – Nasa nemá snimky v JPG nasa nemá teleskopy, Nasa lže…. už jsi to poznal kde je chyba?
   – ach jo….

 • ..::malys::..

  o tom že tam byla voda (a stále je v podzemí ) se už dávno ví jen se to klasicky tají :) proč by tam jinak plánovali osídlení :)

  • wikx

   a proc by nam to meli tajit? jako ze by si rekli: „vazeni obyvatele, na marsu je sladka voda“ tak se polovina lidi sbali a odleti na mars autem, nebo proc tedy vlastne by nam to mela tajit?

   • kazan

    Taky nemyslím že nam neco o vodě na Marsu tají.To jen tady ve slezine ba i líhni bláznivych konspiratorů,co veří i v nejšílenejsí konspirace jen když to bude proti USA,narazíš na takovy názor.Na to si můsíš zvyknout.Zde platí přísny zakon konspirace nehledě na absurdnost daného blábolu a když projevíš ůsudek na zakoně fyziky jsi prohlášen za naivku:) Ale jsou zde i vyjímky.

    • Nevim

     Co má s tíhmle společného fyzika prosimtě? :D A jinak, já bych možná jeden důvod našel a to je klasicky otázka, která by se naskytla . Mars – voda = život ?? Konspirace ohledně osídleného Marsu by neuvěřitelně posílily , možná je to z toho důvodu. Na závěr uvádím, že nejsem žádnej fanatik, ale celkem logický mi to přijde.

     • kamaka

      Takže, projev jakékoliv formy života na Marsu a jeho osídlení je krajně nežádoucí, aby se o tom vědělo? Takhle jsi to myslel? To, že se pod povrchem Marsu (ne v podzemí) nachází celý rezervoár vody, o tom se ví už víc jak deset let jak od sondy NASA Mars Odyssey tak i od evropské sondy Mars Express. Obě kosmické agentury to tehdy s velkou slávou zvěstovali světu a dokonce se i přeli o prvenství. Takže nevím kde ..::malys::.. přišel k tomu, že se to tají. To je kravina.

      • ..::malys::..

       Mluvím o té sladké vodě o které je i článek !!! s tím přišli až teď ven…

       mimochodem v podzemí a pod povrchem je jedno a to same…

       • kamaka

        V tom případě si s tou sladkou vodou pěkně protiřečíš, protože to, co Curiosity zjistila ze zkušebního vrtu v únoru, že se hornina z toho vrtu vytvořila ve sladké vodě se veřejně publikovalo a nic se nezatajovalo. A taky mi jaksi uniká, proč by se ohledem na, jak ty říkáš, „plánované osídlení“ mělo něco jako toto tajit. Mimochodem, v souvislosti s Marsem je lepší mluvit o podpovrchové vodě ale budiž.

        • ..::malys::..

         Jak si můžu protiřečit – četl si to vůbec po mě :)

         Proč by asi tak CIA shromaždˇovala data ze sociálních sítí, když je to porušování práv :) postě to jsou jejich praktiky oni říkaj jen to co se jim hodí…….

         -> a proto si myslím a né jen já že zatajujou i tu vodu …….na to prostě museli přijít už dřív za těch x let……..

         …..mimochodem o tom co všechno zatajujou se nám ani nezdá :)))

         • Tom

          a co zatajujou? že vydechovaním tabakového kouře do vody zlato nevzniká? :-)

          • ..::malys::..

           no ty voe ….special pro tebe nezatajujou fakt vůbec nic :)))

          • Tom

           každý výzkum než je ukončen je tajen ze zřejmých důvodů…na to fakt nevidim nic špatnýho. A je jedno zda je to NASA, ESA, nebo recept na dobrou náladu ….

         • kamaka

          Shromažďování dat CIA ze sociálních sítí z důvodu „ochrany“ amerických občanů a průzkum těles sluneční soustavy je nebe a dudy. Výzkumem planet se nezabývá jenom Amerika ale i Evropa, Japonsko, Čína a taky Indie. Takže nějaké ovlivňování nebo utajovaní dosažených výsledků u těchto dalších „konkurentů“ NASA, je ze strany CIA prakticky nemožné. Už vidím, jak si ESA nebo JAXA nechá od CIA kecat do toho, co smí například ohledně Marsu zveřejnit a co musí utajit.

        • Tom

         Respekt fakt jo. Děkuji za komentáře :-)

      • Nevim

       Tak to už jsou ale jen dohady, do toho mě netlač. Ikdyž bych proti tomu „argumenty“ měl, kašlu na to. :)

  • wikx

   ..a jeste mi prosimte ukaz, neco, podle ceo vis ze je v podzemi voda. dik

   • ..::malys::..

    asi moc nečteš …. informaci je mnoho ….. ono je výhodné informace tajit a upravovat neboť v tom jsou atronomické částky a bez peněz se takovéto výpravy konat nemohou :)

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Voda_na_Marsu

    a nebo do googlu zadat „voda na Marsu“ či „water on Mars“ a podobně…

 • wikx

  tak jo.. kdyz je to potvrzeny, proc neni zdroj primo z nasa? proc porad ty azbukove zdroje…

  • wikx

   mimochodem zajimava domena..