Nejlepší vesmírné video všech dob?

20
1190

Fotograf Knate Myers sestříhal nejlepší momenty ze záběrů amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). V tomto impozantním videu se můžete podívat z vesmíru na ozářené světové metropole, polární záři, Mléčnou dráhu nebo vyspělou vesmírnou techniku.

Američan z města Albuquerque v Novém Mexiku převzal všechny záběry, které natočili astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici ISS a v časosběrném videu je doplnil o skladbu Sunshine od Johna Murpyho.

 • bob

  nevite nekdo jak se pise modum?? nebo muze mi to nejakx mod osvetit prosim:-)

 • Marek

  Ta hudba zní jak z filmu Ink. :) Jinak záběry parádní.

 • Tom

  Je to naprostá pecka, užasný, okouzlující, mohlo by to trvat klidně déle třeba 3,5 hodiny nebo 3,5 dne. Zařadil bych to hlavního vysílacího času místo zpráv :-)))
  A teď jaký mám z toho videa pocity…je to naprostá pecka, užasný, okouzlující…….:-))))

  Překvapila mně ta čistota snímků a neskutečný dynamický rozsah. Fakt jsou vidět hvězdy i prakticky ve dne, fakt je vidět atmosfera, města a vše najednou, nějak cítím že toto by mně obsahovat i ostatní záběry, proč jedny jo a druhé ne?

 • Michal

  Ty mateřské lodě kolem Země z tama asi vystříhali :D

 • Black.

  Úžasné. :)

 • Kamil Kotek

  zajimavý je,že na těhlech záběrech jsou hvězdy vidět…

  • Tom

   že jo :-) a atmosféra

  • miskith

   A proč by neměly? Jestli myslíte kvůli tomu, že na fotografiích měsíce nebo země nejsou, tak furt nechápete, že rychlost světla je omezená a není nekonečná. U fotografie musí být nastavená doba otevření záklopky (nebo tak něco), což určí, kolik světla se do fotografie dostane. Pokud je otevřená po dobu menší, než trvá paprsku světla z hvězdy dostat se do fotografie, pak tam není hvězda vidět (nebo teda jako asi je, ale jako černý objekt = není vidět). Nějak tak to je, nejsem fotograf, takže pokud chcete přesnější vysvětlení, počkejte si na nějakého fotografa…

   • bob

    Neco na tom bude;-)

   • Tom

    eeeeee tak tak to rozhodně není, ne jen, že nejsi fotograf ale ani fyzik, foceni s rychlostí světla nemá vůbec, ale vůbec nic společného. Nikdy jsem neslyšel, že by rychlost světla měla být nekonečná. To co tady popisuješ je věc dynamického rozsahu, ne rychlosti snímání.

    • miskith

     Jo aha, tak děkuji za upozornění. Nyní již vím, že je jedno jak fotograf nastaví foťák při focení, protože z toho vyjde vždy to samé.

     PS: Někdo tu má problémy se čtením, protože sem naopak psal, že rychlost světla NENÍ nekonečná.

     • Tom

      Jo aha, Dynamický rozsah materialu pro přijem množství světla a nastavení fotáku jsou opět úplně odlišné věci. Je jedno jestli to je digi nebo analog. To jen lidi s mejdlovýma krabickama si myslí, že se jen cvaka…..:-))) Videl jsi nekdy film….nemyslim v kine, ale film do fotaku…je na nem světlo citliva vrstva a jak je ta vrstva kvalitni urcuje jaky bude dynamicky rozsah…jake bude zrno. jaká bude škalovatelnost od bílé po černou atd.

      Ps. vůbec jsem nepochopil proc jsi do toho rychlost světla zakomponovával. Zřejmě si měl na mysli množství světla – intezitu
      PSS tvoje citace: „Pokud je otevřená po dobu menší, než trvá paprsku světla z hvězdy dostat se do fotografie“… jednoznačně zde hovoříš o časovým údaji v souvislosti se vzdálenosti… neboli vzdálenost za jednotku času a to je rychlost …. ale jinak pokracuj. :-)

      • miskith

       Neustále tu polemizuješ buď o něčem co jsem nepsal tak jak si to tu ty vysvětluješ a nebo o něčem, co se vůbec mého komentáře netýká, proto bychom tu strávili asi zbytek svého života, takže si mysli co chceš. Ano, o rychlosti sem psal a kde sem prosím tě napsal, že sem o ní nepsal? Jestli máš potřebu vyvolávat nějaký hádky nebo se s někým hádat, tak se jdi hádat s někým jiným, já nemám zapotřebí si tu nějakým povídáním o ho*ně nahánět ego. Já pouze psal, proč na některých fotografiích jsou vidět hvězdy a na některých ne a to co jsem napsal je správně. Pokud tvrdíš že ne, potom jsi asi génius a měl bys to oznámit výrobcům fotoaparátů.

       • Tom

        :-) co to meleš? psal-nepsal ztrácím se v tom. Tak Znova Rychlost světla nezávisí na tom zda se promítne objekt do fotky nebo ne.
        ten paprsek světla Hvězdy se dostane VŽDYCKY do foťáku pokud je foťák na tu oblast namířen, jo nebo ne jak píšeš ty je blbost.

        To o čem se tu dohaduješ je dynamický rozsah to znamená schopnost vidět velmi málo světla a Zároveň i hodně světla a to najednou. Proto nechápu proč jsi opět do toho zaváděl rychlost světla. Jestli si to nepleteš s rychlosti závěrky, která reguluje množství světla na snímači, nebo filmu tak jak je to popisováno v té anglické citaci…ale kdo ví :-)

 • Pokud máte nějaké tipy na další záběry, neváhejte se s námi o ně podělit. Rádi je zveřejníme.

  • bob
   • x_Rage

    Bobe ty jsi asi hulil dobrej matroš že sem pošleš to samý co je nahoře ☻

    • bob

     vcera kdxz jsem sem daval ten odkaz tak tam bxlo jeste jinne video vis, jinak matros ma i sve jmeno, je to northern light:-)

     • x_Rage

      Aha,jinač to je dobrej modýlek no ☺ Nicméně já raději bílýho rusa či orange bud ale taky dost záleží na pěstiteli a ne na druhu modelu :)

      • bob

       tak to mas pravdu, nastesti existuji lide co se zajimaji spis o cbd nezli thc:-)