Proč létají zvířátka do vesmíru? Kvůli sexu!

3
1174

Je tomu skoro 60 let, kdy do vesmíru vzlétl první živý tvor. Byla jím fenka Lajka, která byla od startu na oběžnou dráhu v podstatě odsouzena k smrti. Tehdy ještě nebyla k dispozici technologie k návratu z vesmíru a počítalo se s tím, že nebohá Lajka do týdne zemře. Smrt si ale pro ni přišla následkem stresu a přehřátí už po několika hodinách.

Dnes už se z vesmíru sice vracet umíme, ale zvířatům tam asi zrovna dobře není. Přitom jak Američané, tak Rusové mají „zvířecí kosmické týmy“, které pravidelně vysílají na oběžnou dráhu. Například ruští vědci vypravili v těchto dnech na vesmírnou expedici 45 myšek, 8 pískomilů a 15 gekonů, kteří budou v kosmu „poletovat“ nejméně měsíc. Cílem experimentu jsou pozorování, jak živé bytosti reagují na pobyt ve vesmírných dálavách.

A jeden ze současných projektů americké agentury NASA vysílá pravidelně drobná zvířata do vesmíru, aby si tam do slova a do písmene užívala sexuálních hrátek. Výsledky jejich snažení budou využívat astronauté při dlouhých pobytech v kosmických lodích.  Navíc až jednou budeme létat k vzdáleným planetám nebo pobývat v oblastech s nízkou přitažlivostí či v beztížném stavu, musíme být připraveni i na rozmnožování v těchto specifických podmínkách.

  • a co takhle vymyslet spolehlivej způsob na umělou gravitaci než tam začnem lítat? myslim, že by to ve finále vyšlo levněji než tam furt posílat pokusný zvířátka. nehledě na to, že je spousta lidí, kteří by rádi byli těmi pokusnými zvířátky. tak proč trápit je? tzv. pán tvorstva(člověk) by nikdy neměl za sebe nastrkovat nikoho jiného, pokud by si měl tu přezdívku zasloužit.

  • Nevim

    Stupidní lidi se furt někam s*rou a vždy na to doplatí zvířata :(

    • wikx

      Taky jsi jen zvire tak bud v klidu.. To totiz clovek rozdelil jeden pojem ve dva: Zvire – clovek.. Jenze ono je to uplne jedno, je to proste jen ten samej organismus, jen nektery vyvinutejsi, nektery mene… silnejsi prezije.. kdyby umel lev vyrabet kalasnikof a naucil by se litat do vesmiru, tak ver ze by lvi nebyli o nic ohleduplnejsi nez „my“ lidi, protoze touha sehnat potravu je proste neprekonatelna, zivotne dulezita potreba a ver tomu, ze takovej lev by se s tim taky nesral..