Sonda STEREO-B se postarala o senzaci: z hlubin vesmíru se k Zemi blíží obrovský trojúhelník…

8
1045

Ufologové si lámou hlavy nad snímky neznámého tělesa ve tvaru trojúhelníku, které ve dnech 27. – 29. 12. 2011 pořídil teleskop sondy STEREO-B. Jedná se o jednu ze dvou observatoří NASA určených k průzkumu Slunce, které naši hvězdu obíhají po velmi podobné oběžné dráze jako Země, avšak jedna přibližně 45° před ní (STEREO-A) a druhá 45° za ní (STEREO-B).

Milovníci záhad objevili na sérii snímků z konce loňského prosince neznámé těleso trojúhelníkového tvaru, které míří k Zemi. „Pokud jsou moje výpočty správné, pak ve srovnání s viditelnými planetami jde o obrovský objekt,“ napsal na youtube.com uživatel, který si říká BeePeeOilDisaster. Není to poprvé, co snímky těchto sond zvedly příznivce sci-fi ze židlí. Vědci z NASA byli ke všem jejich spekulacím až dosud zdrženliví. Nyní se ale pokusili vysvětlit, že ve skutečnosti nejde o těleso mimozemského původu, ale o hru světel.

„Vysvětlení musíte hledat na opačné straně zobrazení,“ uvedli odborníci z NASA. „Ve chvíli, kdy se na obrazovce objeví tajemný trojúhelník, se nalevo do záběru dostává jasná Venuše.“ Oba objekty se pohybují synchronně a neznámý objekt je vlastně jen vnitřním odrazem Venuše v optice dalekohledu. Tento jev byl pozorován již vícekrát. Tvar iluzorního objektu (obvykle jde o trojúhelníky nebo o kruhy různých velikostí) definuje umístění čoček a zrcadel.

Zdroj: utro.ru

 • Juas

  Do konce roku se uvidi..

 • Toman

  To je zvláštní ale stejné „plavidlo/těleso/bůhvíco“ jsem viděl již při dvou jiných videích tuším z ameriky. A to bylo jen na obloze, ne ve vesmíru.

 • Ivo

  Pro Armina – dočetl jste to do konce? Je tam vysvětlení, o co vlastně jde. Ufologové se domnívají, že jde o UFO, NASA vysvětluje, že jde o odraz Venuše. Sám nejsem žádný ufolog, vybírám jen zajímavosti z různých webů, které by naše čtenáře mohly zajímat.
  Zdraví Ivo

  • Armin

   Dočetl =) Jen jsem odkazoval na jeden starší článek, který by se spíš hodil do již (doufám) neexistujícího časopisu Hrom.
   Co se týká NASA, tak ti o všem, co nedokáží vysvětlit, tvrdí, že je to buď něčí odraz, nebo meteorologický balon =) A ufologové zase ve všem vidí mimozemské civilizace.
   A jelikož i já jsem čtenář, tak vám mohu říct, že mě sice takové věci zajímají, ale jako seriózní novinář bych se v honbě za senzacemi snažil držet alespoň nějakých podložených faktů.

 • Danny

  NASA ať říká co chce.Těm já nevěřím ani slovo.Snaží se všechno jen co nejlíp okecat aby byli lidé v klidu…

 • Armin

  Další mimozemská loď? Nerad bych, abyste si mysleli, že jsem nějaký šťoural, ale nebylo by lepší si ty informace ověřit?

  • Clark

   Nevím co chceš ještě ověřovat z autentického záznamu z družice :))))

   • Armin

    V tom článku o blížících se třech kosmických lodích byly taky autentické fotografie =) A autentické potvrzení SETI =) Tak třeba toto.