Tým dobrovolníků zvažuje misi k Europě

4
534

Jupiterův ledový měsíc Europa je jedním z nejzajímavějších těles sluneční soustavy. Pod jeho ledovou krustou se ukrývá oceán a je dost možné, že se v něm mohl vyvinout život. Problém ale je, že k tomuto měsíci nebyla dosud vyslána žádná sonda. Skupina vesmírných nadšenců chce tuto situaci změnit.

Za tímto účelem vznikl projekt Objective Europa, jehož cílem je vyslat k tomuto měsíci vlastní sondu s lidskou posádkou. „Výchozí bod projektu je čistě teoretický, ale postupně budou přibývat pokročilejší fáze, včetně výroby prototypů, technologických zkoušek a případně i pilotované posádky – pokud dojdeme k závěru, že taková mise je možná,“ stojí na stránkách Objective Europa.

Tým tvoří mezinárodní skupina výzkumníků, vědců, techniků, architektů i bývalých zaměstnanců NASA. „600 dnů trvající let potřebný k dosažení Europy je možné zvládnout i se současnými technologiemi. Výzva k uskutečnění této mise znamená ideální výchozí bod pro nový výzkum a inovativní myšlení,“ stojí dále na stránkách Objective Europa. Nicméně dobrovolníci, kteří se této mise zúčastní, musí počítat s tím, že se domů na Zemi už nevrátí.

Zdroj: objective-europa.com

 • FFS

  Dokud se nedostaneme bezepčně na Měsíc a zpět, nemá smysl dál vysílat pilotovaný lety. Blbci chtěj na Mars, teď dokonce na Europu. Za současnýho stavu technologie už je jednodušší pochopit ženský myšlení.

  • Tom

   to nepochopíš….. ženy používají iracionální logiku….a na to prostě dirkovaná matematika nestačí…..:-D

   • FFS

    To už je lepší na tu jejich „logiku“ uplatnit teorii chaosu. O.o

  • Mat

   proč zminujete cestu zpět , jak v případě mise na mars tak v případě tohohle se mluví o tom že dotyční se musí smířit s tím že „domů“ už se nedostanou!