Vědci se obávají, že do Země může narazit kometa, kterou zatím nevidíme

2
5583

Dosud neznámý meteorický roj objevily kamery institutu SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence). Úkaz byl pozorován v prvních hodinách Nového roku na jižní polokouli a byl dobře viditelný například na Novém Zélandu i na pozadí právě probíhajících ohňostrojů.

Astronomové byli v šoku. S meteorickým rojem nepočítali a nikdo ho ani v danou dobu nečekal. Roj byl pojmenován Volantidy podle latinského názvu pro souhvězdí Létající ryba (Volans). Meteorické roje se samy od sebe neobjevují –  generují je komety, jejichž ledové jádro se cestou ke Slunci pomalu rozpadá a nechává za sebou pás prachových částic. Všechny mateřské komety, které vytvořily meteorické roje, jsou dobře známé.

Vědci nevylučují možnou srážku Země s dosud neznámou kometou.
Vědci nevylučují možnou srážku Země s dosud neznámou kometou.

Jenže mateřské těleso Volantid známé není a nikdo netuší, kde se nyní nachází. Co je ale mnohem horší: podle astronomů není vyloučeno, že by tato dosud neznámá kometa mohla ohrozit Zemi. A navíc, je prý docela dobře možné, že již letí směrem k naší planetě. „Usilovně ji hledáme,“ ujišťuje dr. Peter Jenniskens ze SETI. „Díky Volantidám jsme dostali varování před nebezpečím.“

  • Nobody

    To co může nebo je možné či není je v tomto směru irelevantní.Otázka spíš zůstává a co lidstvo pro svojí ochranu,ale i ochranu celé naší planety udělá či již udělalo?To že hrozba z vesmíru je reálná,je fakt.A reálné je i to,že dodnes nemáme nic,co by naší planetu před podobnými kometami,asteroidy apod. ochránilo.V podstatě je naše civilizace,civilizací hazardérů s vlastním životem :)

    • 3Bird

      Ti bohatí mají kryty, které jsou až neuvěřitelné. Lidstvo nemůže dělat nic. Když vidím jak se tu chováme, tak my se zničíme do roku 2100 sami.