Vědci žádají o pomoc při hledání mimozemských artefaktů na Měsíci

4
626

Američtí vědci hledají online dobrovolníky, kteří by spolu s nimi hledali známky mimozemského života na snímcích pořízených sondou NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO). Ta od roku 2009 pořídila více než 340 tisíc fotografií měsíčního povrchu.

Podle Paula Daviese a Roberta Wagnera z Arizonské státní univerzity není možné, aby stále rostoucí počet snímků dokázal zkoumat jen jeden tým. Navrhují proto, aby se do projektu zapojili také laičtí pozorovatelé, kteří by na jeho povrchu mohli zaregistrovat i případné mimozemské artefakty.

Ve své zprávě publikované v online magazínu Acta Astronautica vědci uvedli:„Ačkoli je jen nepatrná pravděpodobnost, že na Měsíci zůstaly stopy po mimozemské technologii, ať už ve formě artefaktu nebo povrchových úprav, výhodou je jeho blízkost i zachování neporušených stop po velmi dlouhou dobu.“ V případě Měsíce jde o miliony let. Oba vědci považují svůj návrh zapojit do sledování amatérské nadšence za výborný vzdělávací projekt.

Zdroj: huffingtonpost.co.uk

 • Hana

  nejsem normální ale ani nenormální .Ráda pomůžu ,jen nevím kde a jak .

 • watt

  podle mne je hloupost aby byly jakekoli stopy ci naznaky ze existuji mimozemsti tvorove a byly na mesici.Myslim si ze Mesic neni zrovna 2x zajimavy aby tam kdokoli pristal,ale rad se podilim na hledani.

  • Muerte

   to se pleteš na Měsíci je spoustu nerostného bohatství a z tohohle hlediska je velmi zajímavý

 • qayxsw

  oba vedci su viac naivny ako ludia co tvrdia ze zijeme v krasnych casoch :D