Vzdálená budoucnost Země, které se naštěstí nikdo z nás nedožije

15
1631

Video nazvané „Vzdálená budoucnost vesmíru“ hledí bilióny let dopředu. Ukazuje, jak jednou skončí naše planeta, Slunce a jak zanikne samotný vesmír. Za 100 000 let se poloha Země v Mléčné dráze změní natolik, že souhvězdí na noční obloze budou vypadat úplně jinak. Někdy v příštích 500 000 letech do naší planety narazí obrovský asteroid, čímž se významně změní klimatické podmínky.

Za 600 miliónů let zanikne fotosyntéza, protože v zemské kůře uvízne příliš mnoho oxidu uhličitého. Za 4 miliardy let se naše Mléčná dráha srazí s galaxií Andromedou. Za 7,9 miliardy let dojde našemu Slunci vodík a začne se zvětšovat. Pohltí nejbližší planety Merkur a Venuši a za další 1,6 miliardy let se změní v bílého trpaslíka. A za 110 biliónů let pak bude konec úplně všemu – hvězdám i vesmíru. Jak připomíná průvodce videem Joe Hanson, je to samozřejmě jeden z možných scénářů konce vesmíru.

Zdroj: DailyMail

 • gazz

  vesmir zanikne? ok tak mi ukazte co je za nim a pak vam budu verit… teorie velkeho tresku? blbost, kterou se snazi vysvetlit rozpinani… vsechno je to jen teoreticka veda, se kterou chteji vysvetlit proc jsou veci tak jak jsou… proste se jim to hodi tak plac tam s tim… stejne jako tomu bylo, kdyz si lide mysleli ze je zeme placata a ze prepadnete prez okraj;-)

 • Pavel

  Zániku naší planety se opravdu nemusíme bát. Pokud se k ní budeme chovat, tak jak se k ní chováme několik posledních let. Vyhyneme do pár desítek let. :)

  • Tom

   otázkou je zda to neni přirozený vývoj, to naše vyhynutí….

 • ondra

  Jak může zaniknout vesmír když se pořád rozpíná ?

  • bob

   jsi si jist? rozpina se jen vesmir, nebo i veci v nem? proc?

   • Tom

    Ty Bobe co kdyz vesmir ma stejny objem ale diky tomu ze chladne nam pripada ze se rozpina……. zajimave co?

    • bob

     Verim ze se k odpovedi dostanem, ale kdyz neco chladne, nesmrstuje se to nahodou? aspon pri pozemskych podminkach to plati..
     Me nejde do hlavy porad to roztahovani, natahuje se mi teda i pozemek? a znamena to ze kdyz mam ted pozemek 2km² tak budu mit casem 2.1km² a nebo se vytvori mezi mnou a sousedem misto a budu mit noveho souseda? s cimz nesouhlasim protoze soused i sousedka jsou super:-)

     • Mat

      Ne, nenatahuje. Kdyby se natahoval, natahoval by se i „metr“ a vzdálenosti by se tedy neměnily (tudíž ani plocha pozemku), respektive nešlo by na to přijít, protože metr by se natáhl na třeba 1,1 metru, ale furt by „ukazoval“ metr. Roztahuje se jen prostor. To, co gravitace ještě udrží jakžtakž pohromadě jsou kupy galaxií = galaxie v kupách spolu zůstávají (prozatím); vše vzdálenější jde pápá…
      Sousedka, jo?…. :D:D

      • Tom

       A koukam ze jsi jiz tu. :-D
       Propozice:
       Vesmir se ochlazuje
       Ochlazenim klesa tlak
       Ochlazenim se veci jak bob podotknul smrstuji
       Jsme uvnitr systemu, tim padem se od nas ochlazene veci vzdaluji jak klesa jejich hustota ( maziplanetarni hmota) a vznika dojem rozpinani.

       • bob

        ahaa:-)) tak takhle to funguje..

       • Mat

        No ale ochlazováním hustota roste, kromě vody, která má největší hustotu při 4°C. Tvá teorie ale nevysvětluje zrychlenou expanzi, protože při současné „teplotě vesmíru“ už není moc co ochlazovat.

        • Tom

         No do toho vstupuje právě povaha temné hmoty o které nevíme zhola nic. Ta se může chovat úplně obráceně. Např:
         – Smrštěním řídne
         – čím víc se ochlazuje tím se ten jev zrychluje.
         – nebo může docházet k fázové změně

         Ještě mě napadá jiná věc. s tím rozpínáním.
         může to být skutečně zdánlivý efekt. Rozpínaní nevysvětluje, že se někdy galaxie srazí, protože při rozpinaní by se měly od sebe všechny vzdalovat

         dále je zajímavé, teplota černé díry, která asi nebude tvořena temnou hmotou.

         Otázkou je zda může temná hmota překročit práh absolutní nuly. Možná právě černé díry dělají efekt rozpínání. a bariony přemění na temnou hmotu. Při které se uvolňuje temná energie.

         to by byl mazec.

         No Snad se v tom aspoň trochu vyznáte. :-))

      • bob

       no jasne ze sousedka:-))

       • Zeus

        tak do toho neplet souseda, když jde o sousedku :-)

  • Tom

   Nafukoval jsi nekdy balonek? To take nejde do nekonecna.