Země mohla před pár dny získat druhý měsíc

10
900

Pozemšťané měli od minulého víkendu šanci vídat na nebi dva měsíce. Finský matematik Esko Liitinen tvrdí, že podivný oranžový objekt, který se 21. září rozpadl nad Irskem (viz náš článek Vesmírná show nad Irskem), se mohl stát další přirozenou družicí Země.

Liitinen připomíná, že těleso letělo mnohem pomaleji než meteory či meteority a navíc letělo od východu na západ. Stupně raket a části družic k Zemi přitom většinou přilétají ze západu na východ ve směru otáčení planety. Podle něj šlo proto o bolid o hmotnosti od jedné do deseti tun, který se dostal do zemského gravitačního pole. Změnil tak svou trajektorii a dostal se na oběžnou dráhu Země. Nad územím USA a Kanady byly totiž zaznamenány dva jeho oblety.

Bohužel těleso nakonec dopadlo na zemský povrch. Naše planeta tak přišla o jedinečnou šanci získat sice velmi malý, ale přirozený satelit. Existují ještě dvě kosmická tělesa, která kolem Země létají po shodné orbitě jako Měsíc, ale ta jsou tak malá, že je za klasické měsíce považovat nelze.

Zdroj: utro.ru

 • Kamil Kotek

  jak snadno nás může zasáhnout meteorit…nikdo o tom nevěděl,nebo aspon to nikomu neřekli…kdyby to bylo větší,nebo to spadlo pod jiným uhlem,tak by tohle byla teprve show..

  • Kamil Kotek

   Jen tak mimo téma..jelikož nevím jak to napsat,tak to napíšu sem.
   Jak byla ta konference o Ufo teďka nedávno..kde bych našel nějakou správu co se tam dělo?v češtině..Nebo ještě líp,bude tady na procproto nějakej článek o tom?

   • Tom

    Taky by mě to zajímalo, ale myslím se že nejzásadnější informace vypadala asi takto:
    Přátelé, kamarádi, soudruzi. Lítá, nám tady UFO. Nevíme odkud. Nevíme kam. Nevíme čím. Nevíme pro co. Nevíme nic. Jsou to Neidentifikované Létající Objekty. tzv NLO. aááá upřímně děkuji za vaší účast na této konferenci. Uvidíme se zas za rok. Pokud chcete koupit dárky s UFO tématikou na vánoce ve vestibulu máte možnost. Nabídka je rozšířena i o fenomén roku 2012.No a pak standardní klábosení volná zábava vyprávění atd. Kdo co tají. kdo co ví nebo dokonce viděl. :-)))

 • A hned by bylo zase vsude plno konspiratoru, kteri by tvrdili, ze to tam tajne vystrelili illuminati, aby nas mohli vsechny bedliveji sledovat :D

  • kazan

   presne tak a nebo že to je ve skutecnosti mimozemska lod a podobny nesmysly))

  • llll

   konspirátor sice jsem, ale todle by mě teda nenapadlo :-)

   • Napadlo by to jine a dozajista by prinesli same presvedcive dukazy :]

  • Tom

   a nebyla to přeci jen z prdu kulička? :-)))

  • creat

   ale vždyť to už dávno dělají z odvrácené strany měsíce :D

 • kazan

  Tak tohle bych za klasicky mesíc taky nepovažoval