Zemi ohrožuje tisícovka nebezpečných asteroidů

2
538

Astronomové z NASA informovali o asteroidech, které pro naši planetu představují potenciální nebezpečí. Je jich okolo 1000 a jsou dostatečně velké na to, aby v případě dopadu na Zemi způsobily katastrofu. Cílem projektu Spaceguard, který inicioval americký Kongres v roce 1998, bylo nalezení 90 % objektů o průměru 1 km, které by se mohly přiblížit k naší planetě.

„K dnešnímu dni jsme objevili 93 % možných ´zabijáků´,“ uvedla na konferenci Amerického geofyzikálního svazu v San Franciscu astronomka Amy Mainzer. Zásluhou vesmírného teleskopu WISE bylo v blízkosti Země objeveno ještě dalších 20 500 planetek o průměru cca 100 m. Podle expertů jich bude ve skutečnosti o něco víc, odhadem 36 tisíc až 100 tisíc. „Také ty by mohly naší planetě způsobit škody,“ dodala Amy Maizner.

Podle ruských vědců představuje v současnosti největší hrozbu planetka Apophis objevená v roce 2004. Těleso o průměru přibližně 400 m se k Zemi přiblíží v dubnu roku 2029 zhruba na stejnou vzdálenost jako Měsíc. Bude záležet, zda se při tomto prvním přiblížení nezmění jeho dráha. Síla zemské gravitace je totiž tak velká, že by při dalším průletu 13. 4. 2036 mohla tento vesmírný objekt poslat přímo na Zemi (viz článek Planetka Apophis zahrozí Zemi v pátek třináctého).

Zdroj: kp.ru

 • miloslav kněžínek

  Má cesta do Česka a nazpět nebyla jednoduchá kde různé potíže se opakují a opakuji i já že to co píšu nejsou jen má slova, a pokud máte přístup k „internetu“, pak si prostudujte to co se dá najít na stránkách „NEBEZPEČNÉ ASTEROIDY“ kde jsem na různých místech právě vložil následující:

  Pokud poznámky že to nejsou jen MÁ SLOVA se odpověď dá najít v „NEBEZPAČNÝCH ASTEROUDECH“ kde se udávají efekty dopadů v jednotkách jako „megashima a já používal i teraKabe“ kde jako měrné jednotky jsou při případném dopadu podle velikostí takovéto rozměry oprávněné

  Energie ve všech případech není nic jiného, než schopnost konat změnu a

  KILOPOND.VTEŘINA je jednotka kterou lze ovlivnit jak směr či pohyb těchto ASTEROIDŮ a tuto lze vytvořit energií menší než 20 kalorií či jinak řečeno PĚTI „kp.m“ !! O čemž bychom se mohli chtít UJISTIT!!!!

  Násobíme-li však sílu „F=m.a“ dráhou „s=v.t“

  vzniká ono NESMYSLNÉ „m.v.kvadrát“

  jinak všeobecně pro energii platí že je to SCHOPNOST KONAT ZMĚNU kterou nelze nejen získat z ničeho, tak ani utratit v nic

  Tuto můžeme konat i podle Newtona třeba po DRÁZE a ideální rychlosti mezi „1,414 až 15“ kde poměr (síly) se mění

  „následující je „zanedbatelné“ ale je dobré i o tom vědět“

  Toto z mé strany není nové a jelikož po návratu jsou mé telefony blokovány a internetem se všechno posílat nedá, připravuju pro Vás dopis s přílohami právě z internetu kam přiložím i několik mých graficky neomylných „výplodů“ které jsem převážné většině z Vás posílal již nespočetněkrát na češ jediná odpověď vždy byla „ŽÁDNÁ ODPOVĚĎ“ kteréžto postrádá porovnání neb takové co na své signály nereaguje, v přírodě NEEXISTUJE !!

  Má poznámka že ve zdravé společnosti není nepřátel ale tam „přátelé“ své různice svobodně vyslovují a dochází k rozumným závěrům není nová a na onom podkladě mohli pracovat „Barack Osma s Ladinem Obamou“ bez vnucování jakýchkoliv „démonkratických právoMOCÍ“ nebo se zastrašovat kdo má větší „megatonbomby“ když s (megashimou) jsou tyto zanedbatelné.

  Čtěte bez chyb, přemýšlejte raďte se a reagujte ale dělejte to dobře!! „miloslav“

 • Clark

  Tak to nás stejně trápit vůbec nemusí, když se to stane v tom až tak vzdáleném roce , když máme na krku rok 2012 s koncem světa :)))