Zemi žádná mimozemská invaze nehrozí

5
962

Zprávy, že k Zemi se blíží tři mimořádně velké kosmické lodě, vzbudily ve světě velkou senzaci. Plavidla objevili spolupracovníci organizace SETI, která se zabývá hledáním mimozemského života, a už také vypočítali, kdy by mělo dojít k jejich vstupu na oběžnou dráhu Země. „Celé je to nesmysl,“ říkají o „objevu“ astrofyzikové.

Vysvětlují to na příkladu největší planety naší Sluneční soustavy – Jupiteru, jehož průměr je 11x větší než zemský. Když se ale na Jupiter podíváte tím nejvýkonnějším teleskopem, bude velký sotva jako hrášek. Objevená mimozemská plavidla se v současnosti nacházejí za dráhou mnohem vzdálenějšího Pluta. Jak by je tedy mohli lidé ze SETI vidět? A ještě popsat tvar jednotlivých lodí?

Pokud je skutečně spatřili, znamená to jediné – lodě jsou tak neuvěřitelně velké, že svými rozměry překonávají naše Slunce. Astrofyzikové jsou přesvědčeni, že autoři této „senzační zprávy“ vůbec nemají představu o velikosti Sluneční soustavy.

[quote]Čtěte dále na ProcProto.cz: Vědci ze SETI varují: mimozemšťané se blíží![/quote]

 • derbby

  JEŽIŠ aby to zas nebyli nake zakrivarny … nebo tak :D :)uz dlouho se o to zabívam ,,a opravdu se ty objekty k zemi blíží,, :) vsak sami uvidime :) co to vlastne bude ….

  • Aha

   A kde jsou ?

 • Danny

  Souhlasím :) Divím se že ty chudáky ze SETI nenechala americká vláda zavraždit aby zavřeli hubu :D

 • Clark

  No jo snažeji se to pěkně okecat aby nebyla panika :))

  • Dome

   tiež si to myslím, že sa naozaj blížia, len sa to snažia ututlať…