Amišové mají zázračné léky, jejichž složení moderní medicína nezná

2
2610

Amišové jsou svým odmítáním všech výdobytků moderní civilizace sice mnohým pro smích, ovšem jejich medicínské znalosti vzbuzují respekt i u odborníků. Lékaři zjistili, že podíl výskytu nádorových a kardiovaskulárních onemocnění je u amišské populace mnohem nižší než u běžných obyvatel USA.

Členové této komunity trpí také méně často vysokým krevním tlakem a obezitou, uvádí americké Centrum pro kontrolu chorob. Výzkumníci z univerzity v Iowě zjistili, že 95 % Amišů během nemocí užívá velmi účinné domácí recepty předávané z generace na generaci.

Složení svých zázračných léků sice Amišové tají, ale lékařům potvrdili, že jejich součástí jsou výhradně suroviny, které najdete v každé domácnosti: například ocet, med, česnek, zažívací soda, peroxid vodíku, pepř, skořice, sůl, citróny, cibule, olivový olej, bylinky a vaječné bílky. Používají také brambory, bylinky, ořechy, lesní plody a další běžně dostupné pochutiny, jejichž zázračnou sílu moderní medicína teprve objevuje.

Lékaři zjistili, že amišské domácí recepty skutečně fungují. Působí antibakteriálně a potlačují rozvoj nejrůznějších závažných chorob, jako je rakovina, vysoký tlak, či cholesterol. Bude ale záležet jen na Amiších, zda své tajemství prozradí.

Amišové jsou křesťanská sekta, jejíž členové odmítají používat elektřinu nebo moderní techniku, ale také násilí a militarismus. Nejezdí autem a cestují v koňských bryčkách. Chodí oblečeni jako před dvěma sty lety, ženy nosí čepce a muži plnovous. Mluví německým dialektem. Žijí roztroušeni ve 22 státech USA a v kanadském Ontariu, odhadem jich je asi 230 tisíc.

  • VW

    Skutečnost je trochu jinde. Oni už v principu žijí 100x zdravěji než my, protože se hýbou. Existuje studie, která srovnává životní styl této komunity s většinovou konzumní společností a třeba jen na počtu kroků který průměrný člověk udělá za den to lze celkem dobře ukázat. Průměrný Amiš udělá za den 12.000 – 15.000 kroků což je přesně to, na co je naše tělo konstruováno. Průměrný člen konzumní společnosti je rád, pokud jich za den udělá 5.000 a to jsou mezi námi jedinci, kteří se vozí autem i kdyby to bylo 150m daleko, v práci celý den sedí u PC, po práci pro změnu dřepí u TV nebo v hospodě a když dají 1000 kroků za den, tak mají dost. Před 50-60 ti lety byl průměrný počet kroků nad 10.000 a nadváhou trpěl každý osmý, dnes každý třetí. Všichni dnes mají má auto, TV, PC, mobil, myčku, pračku, sušičku, mikrovlnku, neobíháme denně malé obchody s taškou, ale nakupujeme 1x týdně v hypermarketu. Na všechno je dálkový ovladač, elektrická udělátka i na čištění zubů, ne-li zadku. Přirozený pohyb se vytrácí až jednou zbydou jen hroudy sádla na vratkých nohách. Amišové tuto zcestnou filozofii rádoby pohodlného života končícího obezitou, cukrovkou, bolestmi zad a kardiovaskulárními problémy překonají. Vlastně jim závidím, protože bez složité vědy a techniky přežijí to, co nás ostatní zahubí.

  • Zdraví

    Na tom, že strava dělá 90% toho jestli jste/nejste zdraví není nic objevného. Zbytek jsou podmínky, ve kterých žijete, stres atd. Pokud do sebe nervou hamburgery a debilní plastické žrádlo jako většinová populace, tak není důvod, aby byli obézní a nemocní…