Nový lék proti obezitě likviduje přímo tukové buňky

4
1526

Většina existujících léků proti obezitě funguje buď na základě urychlení metabolismu, nebo potlačení chuti k jídlu. Přípravek, který vyvinuli lékaři z Texaské univerzity, cílí ale přímo na tukovou tkáň. A „požírá špeky“ tak dokonale, že korpulentní pokusné opice ztratily během čtyř týdnů 27 % břišního tuku!

Lék zvaný Adipotide se naváže na tukové buňky v krevním řečišti a vytvoří syntetický protein, který je zabíjí. Mrtvé buňky pak tělo znovu absorbuje a následně metabolizuje. Testované opice ztratily za čtyři týdny 39 % celkového tělesného tuku a jejich průměrný hmotnostní úbytek dosáhl 11 procent. Adipotide by měl být stejně účinný i v humánní medicíně, a to nejen při léčbě obezity, ale zřejmě i diabetu druhého stupně.

Zdroj: theweeek.com

 • Lenka

  A kde se dá koupit ? :-)

 • Raw food forever

  Zase další snaha přechytračit tělo. Předně je potřeba vědět proč dochází k ukládání tuku? Je to vlivem naprosto špatného stravovacího režimu. Tělo neví co s „nebezpečným odpadem“ a aby samo sebe neotrávilo toxiny, tak v rámci přežití „zaobalí“ bordel do tuku. Jakmile je čas a prostor tyto škodlivé látky odfiltrovat, tak se do toho organismus pustí sám. Ovšem pokud do sebe někdo neustále cpe nesmysly a má jídelníček založený na vařeném plastickém žrádle, tak se tuků nebaví nikdy! Člověk je frugivor! Už to konečně pochopte a přestaňte žrát nesmysly, na které není naše tělo postaveno… Osobně jsem během pár měsíců shodil +10kg jen změnou jídelníčku. Žádna dieta, žádné omezování, žádné jiné „zázraky“, pouze samoléčba těla přirozenou syrovou stravou. Zbavil jsem se tolika zdravotních problémů, se kterými si klasičtí „Mudrcové“ a mastičkáři nevěděli roky rady, že se tomu musím s odstupem času jenom smát :-)

 • Doporučuji epizodu Doctora Who nazvanou Partners in Crime (1.epizoda 4.série), kde byl Británii představen lék zvaný Adipose, který nechal tuk „prostě odkráčet“. …no a jak to potom dopadlo.

  Moc mi to tohle připomíná, dokonce i ten název. :)

 • Orioniti Mammamia

  Porad je to vsechno moc stare. Vsechny ty leky na leceni neceho. Porad se leci nasledek. Je prece treba zacit lecit pricinu. Proc to tak je? Proc? Je treba zmenit mysleni a zmenit vse kolem stravovani a diet. Je treba prestat drzet jakekoliv diety. Ty jedine pomahaji pak k tomu, ze organismus se bude na ten cas dalsi diety predzasobit a ulozi to vsechno rychle a opravdove. DIety, jako pust a tak jsou velice dobre, ale jenom jako prostredek na vycisteni tela a krve. Jestli prece ty leky neco rozpusti, to co nechceme, tak rozpusti nebo vylouci s tela i to, co chceme. Je treba zmenit zpusob stravovani a zpusob zivota. Koncentrovani se pouze na jedne veci, jako treba jen na jidle a jeho priprave, vede k zvelicovani. Jist, ale jinak.