Významný objev – marihuana může zastavit rakovinu

17
2959

O pozitivních či negativních účincích marihuany bylo napsáno už mnohé. Nicméně nový objev amerických vědců šokoval celý svět. Podle nich by jedna látka obsažená v marihuaně mohla zastavit metastázy při mnoha agresivních druzích rakoviny.

„Trvalo nám to téměř dvacet let, než jsme na to přišli. Můžu ale říct, že z objevu jsme naprosto nadšení,“ uvedl molekulární biolog Pierre Desprez pro server Huffington Post. „Chceme co nejdříve zahájit další procesy. Například čekáme na schválení ke klinickému testování na lidech.“

Molekulární biolog Desprez strávil několik let svého života zkoumáním genu ID-1, který je zodpovědný za šíření rakoviny. Jeho kolega Sean McAllister zase studoval účinky kanabidiolu – netoxické a nepsychoaktivní chemické sloučeniny v marihuaně.

Jakmile své znalosti propojili, došli k výjimečnému objevu. Do Petriho misky totiž umístili kanabidiol a buňky s vysokou hladinou ID-1. „Zjistili jsme, že kanabidiol dokáže v podstatě vypnout ID-1,“ vysvětlil Desprez. Buňky se po zásahu kanabidiolom přestaly šířit a vrátily se do normálu.

Společný výzkum zahájili v roce 2007. Od té doby zjistili, že kanabidiol funguje jak v laboratoři, tak i na zvířatech. „Teprve ale až teď jsme zjistili, že pomáhá téměř při všech agresivních druzích rakoviny,“ dodává Desprez.

Zdroj: Huffington Post

 • Martin

  Účinek na rakovinu je ve fázi ověřování. Částečně pomáhá určitě, a to při léčbě a mírnění příznaků (chemoterapie, nevolnost apod..). Existují případy, kdy konopí proti rakovině účinkovalo ale stále neexistují klinické studie (zatím), pouze výzkumy. Viz třeba https://www.semena-marihuany.cz/cs/blog/45-lekarska-marihuana-lecba-konopim

 • vojin ryanbof

  já bych si dovolil informaci doplnit o velmi důležitý fakt. Ta látka kanabidiol skutečně takto působí ALE, v podlampovkách které mají víc než 14% se téměř nevyskytuje a rozhodně ne v množství které potlačuje negativní účinky zbytku. Takže podlampovky vám schizofrenii naopak můžou navodit. Takže hulte venkovky a nebudete mít vymytý mozky :)

 • dos

  objevujete dávno objevené,spousta lidí se od farmakartelů a našich nejchytřejších vrahů-pardon.doktorů, už vraždit nenechá

 • ezechiel

  O tom, že je to geniálna rastlina niet pochýb,len jednu chybu má žeumožňuje konzumentom rozšíriť vedomie a tým je nebezpečná, že človek vidí aj za oponu a vníma pravdu, ktorá sa nedá uchitiť iba zachytiť cez rôzne pohlady a je zarážajúce, že stále je potieraná!

 • Argan

  Mám Diabetes a marihuana mi pomáhá dokonce doktoři v Ikemu mi to doporučili

 • tHeff

  Už by bolo na čase aby túto rastlinku zlegalizovali aj na Slovensku.

 • Deťák

  ANO, cannabidiol (neboli známěji CBD, pozn. pro redaktora) vážně pomáhá.

  Můj děda měl rakovinu tlustého střeva. Po cca roce užívání výtažku tak, jak doporučuje Rick Simpson v ÚTĚKu PŘED LÉKEM, mu lékaři řekli, že se rakovina zmenšila tak, že již nejde ani změřit – super!!!
  Jako rostlinu bych doporučil Zensation – má velké množství CBD a hodně pryskyřice, která je nejen na palicích, ale i na větvích – pro tvorbu výtažku velmi dobré.

  Osobně konopí kouřím k potlačení depresí, což pomáhá také, ale dosti záleží na odrůdě – Zensation je super (tlumí a uklidňuje).

  Přesto, že to není vše-lék, tak já mohu marihuanu, jakožto lék, vřele doporučit. Ale též musím varovat před marihuanou pěstovanou v místnosti, která se prodává na černém trhu na kšeft. Tato marihuana je vypěstována za pomoci silných hnojiv, od kterých často není propláchnutá (což člověk pozná pálením hrdla při kouření) – o zdravosti tohoto typu marihuany silně pochybuji.
  Proto se snažte si vždy pěstovat vlastní marihuanu za pomoci přírodních hnojiv (např.: kompost (růst) a popel (květ)) – bude pro Vás nejléčivější.

  Zdraví zdarma a všem přeje Deťák.

  Odkazy:
  Útěk před lékem – např.: http://www.celostnimedicina.cz/video-utek-pred-lekem.htm
  Zensation – např.: http://www.5semen.cz/shop/detail/20/39/ZENSATION-indoor-outdoor-
  Věhlasný český vědec přes konopí Lumír O. Hanuš: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095908415-kosmopolis/211562210300007/
  Cannafest 2010 (v Praze): http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095908415-kosmopolis/211562210300002/

  (snad jsem nepřekročil moc zákonů, napsáním tohoto příspěvku :-P )

 • grants1

  Magnum 45 take umi zastavit rakovinu

 • CL1

  Léčit se dá především konopnou mastí a konopným výtažkem
  http://www.konoptikum.cz/articles/2010/02/Vylecila_si_rakovinu_konopnym_vytazkem.php
  kouření konopí pomáhá například při chemoterapii ke zvýšení chuti k jídlu a i u jiných onemocnění. Jak píše Midnight farmaceutické společnosti si prostě nemohou dovolit, aby byla marihuana legální. Nemluvě o využití konopí v zemědělství, stavebnictví, oděvním průmyslu a mnoha dalších oblastech. Tato rostlina kterou vypěstovat je asi stejně těžké jako plevel, je nejvyužitelnější rostlina na této planetě. Pokud vás tahle problematika zajímá víc, doporučuji tento dokument:
  https://www.youtube.com/watch?v=6jO_ncXj7RE

 • Siky

  Takže jestli to dobře chápu tak i kouřením kvalitního skéra, případně vařeným,pečeným se to dá léčit ?

  • creat

   kouření je ta nejhorší možnost jak využít léčivých účinků z marihuany.

 • MidnighT

  Marihuana je ta nejgeniálnější rostlinka na planetě je to všelék horečka bolesti hlavy, břicha, zubů, kloubů nechuť k jídlu a spousty dalšícho vás pár šluků hravě zbaví… Tvrdý alkohol je tisíckrát horší, při jeho užívání můžete vážně ohrozit sebe a svoje okolí, lidi po něm smrdí a už od pohledu jsou odpudiví, přesto je povolen… Tráva je zakázaná z jednoho prostého důvoudu, kdyby si tento všelék mohl každý volně pěstovat na zahradě, tak by lidé z farmceutických společností prodávající předražené chemikálie na léčení migrény, neměly co žrát…

  • Tom

   háček je v tom, že většina huličů ji užívá bez důvodně, to znamená nemají Tebou popsané problémy.

  • tusik

   a dá sa z nej urobiť ešte látka, papier, múka, kŕmna zmes pre zvieratá ale aj pre ľudí, olej, teploizolačný materiál a ešte ktovie čo všetko bez použitia pesticídov a nezmyselného rúbania stromov…

 • Petr Kopřiva

  žádný objev, je to tu už léta. Jen si z lidí dělají blázny.. ovčané čekají na to, až to bude v televizi ve zprávách..

 • CL1

  Rick Simpson už léčí rakovinu konopným výtažkem a šíří osvětu několik let…

 • creat

  Frajeři