Nádherné snímky Mléčné dráhy z celého světa

7
2365

Když se v noci díváme na oblohu plnou hvězd, uvědomíme si, jak nepatrnou tečku ve vesmíru tvoříme. Podle starořecké báje je Mléčná dráha mlékem bohyně Héry.  Ta svým mlékem kojila boha Herakla, ale po nějaké době zjistila, že jde o „kukaččí mládě“ – nebyl to její syn, ale nemanželské dítě Dia a pozemské ženy. Proto ho Héra odvrhla a z jejího mléka vznikla Mléčná dráha.

Mléčná dráha nad…

Švýcarskem

Kanadským Ontariem

Pravěkými skalními kresbami

Státem Utah

Kráterovým jezerem na Havajských ostrovech

Státem Wyoming

Jezerem Jackson v Národním parku Grand Teton

Zdroj: tainy.net

 • DM

  Vskutku krásné fotografie

 • Venca

  Nááádhera, jen bych si lehl s jointíkem a kochal se:-)
  Zajímalo by mě, jestli se dá podobná scenérie vidět aji třeba někde u nás nebo je potřeba velkej odstup od velkoměst..??

  • MaZuL

   yas kámo moje slova, jen se kochat a poprdět si u toho, nechci strašit ale 16 prorocství odkazu je na 21.12.2012 tak by sme měly víc se kochat a víííc hulit dokud to jde (O_O) … posílaám wšem huličům shota nebo joint znikl ze slova:
   (Já ON I Ty) zdílet !!! na a to jestly se da pozorovat taková krase z naší skurveny česky země?? kamo mi tu mame všechno jako poslední vem si kdy se tu naskytla třeba iphone mánie 2007 to už v jinych zemích bylo dávno takže pokud chceš něco vidět tak musíš jinam nebo na http://www.procproto.cz :D

  • Tom

   Jde……

   • Venca

    Jak na to? nebo spíš kam? U nás na chalupě na vysočině jde vidět určitě líp než ve městě, ale rozhodně né takhle

  • Endaria

   ja som v našom meste mliečnu cestu videla..ale nebolo ju až tak dobre vidieť ako tu na obrázkoch…..a neskôr som ju videla u mojej tety na dedine…tam je väčšia šanca mliečnu cestu vidieť lebo tam nie je toľko svetla ako v mestách…bol to proste nádherný pohľad :) a tie obrázky sú tiež nádherné :)

  • zemine

   tak ako na týchto obrázkach ju nikdy na vlastné oči neuvidíte. fotky sú fotené s dlhou expozíciou ktorá zbiera svetlo možno aj cez pol hodinu s foťákom na motorčekovom otáčavom statíve nastaveným cez gps aby hviezdy neboli rozmazané