Pět důkazů, proč 21. prosince 2012 nenastane konec světa

38
1022

Příznivci konspiračních teorií jsou přesvědčeni, že bohatí a mocní tohoto světa se v tichosti připravují na apokalypsu, ke které má dojít 21. 12. 2012, a snaží se to před obyčejnými smrtelníky utajit.

Britští psychologové radí: nebuďte paranoidní a postupujte podle jednoduché logiky a pozorování. Kdyby měl totiž konec světa opravdu nastat, chovali by se „zasvěcení“ úplně jinak.

[box_light]

Proč nenastane konec světa 21. prosince 2012

1. V celém světě pokračují nejrůznější vědecké projekty i výzkum. Kdyby mělo dojít k nějaké apokalypse, jistě by se zastavily, protože jejich financování stojí velkou spoustu peněz.

2. Volby, které se konaly v letošním roce, se nesly ve znamení vysokých nákladů a rivality mezi konkurenty. Kdyby se měl blížit konec světa, politický boj by nebyl tak nákladný a horlivý.

3. Ani jeden z miliardářů nepřišel s mimořádně štědrým finančním darem na dobročinné účely. V případě očekávaného konce světa by se určitě někteří z nich rozhodli rozdat svůj majetek ve prospěch potřebných.

4. Akciové trhy nevykazují žádné anomálie. Blížící se apokalypsa by zcela jistě ovlivnila chování velkých korporací a akciový trh by okamžitě zareagoval.

5. Astronomové neobjevili žádný ohromný asteroid, kometu nebo dokonce nebezpečnou planetu, která by se měla v prosinci 2012 přiblížit k Zemi. Nejde jen o profesionální astronomy, noční oblohu sledují i stovky amatérů a někdo z nich by na blížící se hrozbu zcela jistě upozornil.

[/box_light]

 • Jonáš Jirovský

  Omlouvám se, teď jsem si uvědomil chybu v pravopise.
  Oprava:
  Jak to, že se musíme rozhodovat pro konec světa jen proto, že Májům mohl dojít materiál, anebo zlenivěli?

 • Jonáš Jirovský

  Konec světa být může, ale ne tím, že se svět zničí.

  1. Jak to, že se musíme rozhodovat pro konec světa jen proto, že Májům mohl dojít materiál, anebo zlenivěly. A navíc – proč se musíme řídit podle Majského kalendáře, když si v dnešní době dokážeme vyrobit kalendáře sami?

  2. Jestli-že nebude konec světa, přesto nás může čekat ovlivnění sluneční erupčí, neboli vyřazení elektřiny na pár měsíců. Což může být životní hrozba, nemocnice má akumulační baterie nanejvíš na 6 hodin (aspoň u nás).

  3. Nemusí být konec světa takový, že zanikne planeta. Jde o to, že může zaniknout lidstvo. Může to být nějakou epidemií, nebo psychicky či fyzicky. Za těchto podmínek je možné, že by smrtící virus mohl vyhubit lidstvo, nikoliv celý život. A v budoucnu, asi za sto tisíc let, se může opět, např. z opice, vyvinout nový člověk.

  Toto si myslím zase já.

 • Jakub

  Úplné nesmysly se zde píšou :-D Jeden větší než druhý..Nevím jestli konec světa bude, či nikoliv, ale ten, kdo nás chtěl utěšit těmito bláboly, asi moc neuvažoval. A největší blbost z toho všeho je asi to, že by přišel miliardář s věnováním svého majetku vůči těm, kteří to opravdu potřebují. Proč by milionář dělal něco takového. Protože, kdyby věděl 100%, že bude konec světa, jak by to těmto lidem pomohlo? Aby si užili poslední dny,hodiny,či vteřiny naplno? Myslím si že v této chvíli, kdy by měl nastat konec světa a on by to věděl by takový člověk, respektive žádný člověk nemyslel na druhé. Nevidím v tom žádnou logiku, proč by to dělal. Asi aby pomohl nemocným uzdravit se a oni by pak mohli umřít zdraví…Zastavení vědeckých výzkumů.. I tito lidé (vědci), kdyby věděli, že něco takového, jako je konec světa mělo nastat, tak si myslím, že financování vědců by místo úplného zrušení financování naopak prudce stouplo, aby mohli tito vědci, zabránit dané katastrofě, nebo se o to alespoň pokoušeli.. Pátý bod se naprosto ruší s bodem prvním. Protože,kdyby vědci věděli,že má nastat konec světa, snažili by se to nějak odvrátit, jakýmikoliv prostředky a kdyby naopak nevěděli, že daný konec má nastat, hledali by jiná řešení do budoucna. Pátý bod mi rovněž nedává vůbec žádný smysl. O dalších bodech se asi nemá cenu ani bavit..Politici na sebe budou vyvíjet nátlaky i po konci světa a ekonomika s příchodem konce světa se zastaví sama. Tak nevím proč by to někdo zkoušel už před tím. A myslím si že nikdo nemá 100% jistotu, že konec světa bude..

 • 99TravelTips

  To jako vážně? Tohle je snad ten nejslabší článek co jsem kdy četl. Co je to za důkazy? Žádné důkazy o konci světa nejsou a možná kdyby byli tak se teprve něco změní v těch vašich pěti bodech. Nedělejte z tohohle webu takovej low level. Tohle se opravdu nedá číst.

 • adriana

  Did prave kdyby to vedeli a tedy tajne se pripravovali tqk tezko budou neco rusit aby to znepokojilo verejnost…pravr naopak pokud by se neco melo dit a tajili by bohati sve ukryty nebo pripravy na konec sveta urcite by nezverejnovali nic coby pohlo pobourit verejnost

 • Wallace96

  nevim co si vsichni myslite pod pojmem konec sveta ale verit tomu ze tu budete vecne,to snad ne..to co se stalo s Dinosaury,muze se stat i nam a do ted neni technologie treba proti kosmickemu zareni z hvezd,nebo jak uniknout cernym diram nebo kdyz tu pukne super vulkan,nebo do nas narazi Nibiru o ktere se hodne mluvi..jde o to ze nase vyspela a lziva spolecnot jde cestou rovnou do zahuby a nemusi to zapricinit ani Nibiru,sopka,nebo asteroid..uz za 20 let nemam dobre vyhlidky,nase slunce nam tu pekne zatopi..,viry zmutujou a budou se sirit nemoce,nastane hlad,skrze zmeny klimatu,pokud nebudeme pestovat umele,nevypestujeme skoro nic a nikde..Nas organismus se dokaze prizpusobit hodne ale ne vsemu..Radeji bych toho 21.12 sledoval vesmir,nastanou 3 kosmicke udalosti ktere by si Mayove ani Egyptani nenechali ujit,to mi verte!!!
  Jinak to jakou jdeme ted cestou,to nastavily predgenerace chamtivych obchodniku a bohacu z celeho sveta a ti to ridi dodnes,jsou to bohati chamtivci,lhari kteri chcou vic a nevedi nic o tom,jakou jit cestou!!Moc a penize jim zatmnelo mozky!!!Jestlli prijde konec sveta?Ja myslim ze uz nastal,jen si to neuvedomujeme,jdeme dal,zatim co se ten konec rozsiri jako aids..pak poznate co je to hlad;)Mejte se tu krasne a budte dobri;)

 • KarLiX

  od chvile.,kdy muzu vnimat svet zpusobem.,kterym mne neustale media a nasledne i jejich posluchaci nuti k tomu,.to tady brat jen jako zlej sen.,mi postupne dochazi.,ze zamerne se snazi vzbudit mou duveru k jejich pravdam a bez vlastniho nazoru jim vse uverit.,a to bohudik se nikdy nestane.,protoze.,proc by ,,najednou “ si vubec nekdo pral.,abych nicemu neveril.,ze je to blbost a tak pod.,ze by o mne mel nekdo zajem ?.,pochybuju……..:)

 • Skille

  Bod 3. nedává absolutně smysl :D

 • vicheros

  Doufám, že aspoň přiletí(nebo se ukážou) mimozemštani já se totiž vy*ral na všechny semestální práce :D

 • Pata

  takovyma clankama u me tenhle web ztraci na vaze..tohle je fakt stupidni zverejnit

 • Atrey

  A kdo vubec rekl ze ma byt konec sveta ? Achjo jo timhle se dost shazujete jako web na ktery rad chodim se docist zajimave info. Pokud mluvite o 21/12, tak uz vischni DAVNO vedi jakym zpusobem to Majove formuluji a tim padem vedi, ze nema jit o zadny konec sveta. Vice netreba dodavat ………..lepsi zadne info nez tohle… hawk.

 • Ivan

  Britští psychologové radí ?? ti možu vediet velke H . Ale ako majovia mohli vedieť že dna 21.12.2012. budú všetky planety v jednej priamke??

  • Jak to mohli vedet? Skutecne? No mozna tak, ze si to spocitali. Treba. Nahodou.

 • MidnighT

  To nejsou důkazy, to si někdo vycucal z prstu… Je to jen důkaz toho že lidi dál netuší jestly se něco stane nebo ne… Co přepólování o kterém by jsme neměli tušení dokud by k němu nedošlo ??? co extrémní sluneční bouře…

  To že nikdo nedal svoje love potřebnejm je jako důkaz toho že nedojde ke sluneční superbouři ???

 • miskith

  Konec světa nebude, ale…
  1) Nesmysl. Jakej je rozdíl mezi tím utratit za vědecké výzkumy pozemské peníze, které by v případě apokalypsy stejně ztratili svou cenu? Tak zafinancuju výzkum s tím, že buď nebude konec světa (a to nebude) a nebo prostě bude a přijdu o prachy tak či tak.
  2) To samé co jednička.
  3) Jo, to je OK.. Jakési vykoupení se.
  4) Víceméně to samé co 1. a 2.
  5) Sice ne, ale ani to není stoprocentní. Pokud nemáme meteorit pod rypákem (což měsíc před 21.12.2012 by sme teda už měli), tak je to skoro hledání jehly v kupce sena…

  • Harimata89

   přesně tak, přece když vím, že se blíží konec světa, proč bych měla přestat cokoli financovat, když by to jen ukázalo právě na to, že se něco možná děje, nehledě na to, že mi ty peníze na konci světa nebudou k ničemu. POkud mají dost peněz na to zařídit si nějaké bezpečné místo a zásoby a nějakou soběstačnost, víc není třeba. S tou charitou je to podobné. Proč dávat peníze někomu, kdo za pár dní zemře? Nehledě na to, že nikdo nevíme, komu kdo daroval jaké peníze. Neříkám, že konec světa nastane, ale tyhle důvody by mě rozhodně neuklidnily.

 • FFS

  Kromě toho 5. důvodu jsou ty první čtyři, jako by je psala ženská svojí slepičí logikou.
  Nejjednodušší vysvětlení je mylná interpretace původního kalendáře a systému cyklů po 26k letech. Tento systém značení doby používaly takřka všechny staré civilizace.

  • Sexisto. :D

   • FFS

    Po mých srážkách s tímto vysoce logickým myšlením bych prosil spíše „realisto“. :)

    • Uznavam, ze nektere exemplare stoji za to prastit zidli, ale obcas se mezi nami zenami najdou i krasni, mladi a inteligentni lide, jako jsem treba ja.

     • FFS

      Vezmeš si mě za manžela? Mě to začíná připomínat hledání svatýho grálu tenhle typ. :)

      • Já ti nevím, jsi Harrison Ford? Nebo Bruce Willis nebo Liam Neeson? Nebo aspoň starý a nesmírně bohatý? Jinak do toho asi nejdu, mám nějaké ty standarty a těch se musím držet.

       • FFS

        Hm… tak to se asi se svym řetězcem hotelů, vlastnim golfovym hřištěm a dvacetimístnou garáží, nějak nechytám. :P

 • M2T

  no jistě a budema na sebe hodní :) jsme jen lidi a lidma i zustanem. No radši bych se nechal překvapit co příde než si všude čet spoustu blbostí a spekulací. Je hodně zajímavé co dokážeme vymyslet o tom,o čem nemáme ani páru

 • M2T

  Moc pěknejch 5 bodů. Tenhle tip lidí, jako akcionáři,miliardáři a myslim ,že i vědci mají uplně jiný problémy než nějakej konec světa. Pěkná kravina :) I dělnická třída žádný konec nečeká. Tedy kromě mě. Očekávám konečně změnu! :)

 • creat

  A proč má bejt jako konec světa? Protože končí jedna éra v Mayském kalendáři? Moc mě mrzí, že z tak vyspělé a chytré civilizace dělají dneska blbce tím, že si vymýšlí nějaký apokalipsy :/

  • miskith

   Nejen tím. Tak za 100 let se bude ve školách učit, že jejich znalosti o hvězdách byly odhady nebo možná se bude říkat, že to jsou výmysly. Přijde mi, že se cenzuruje (nebo jak to nazvat) to, že i staré národy mohli být geniální a prostě a jednoduše dnešní člověk je ten TOP a lidstvo předtím byla tupá spodina.

   • Mušketýr

    Kde jsi na takový blábol přišel? Je nadmíru jasné, že dávné civilizace byly vyspělejší, než si dokážeme představit. Snad každým dnem přicházejí archeologové a badatelé na nové nejrůznější skutečnosti, které dávají těmto lidem obraz jiného člověka, než jaký se učí ve školách. Zajímavé je, že desítky kultur této „prehistorie“ má o hvězdách a fungování vesmírů nesmírné znalosti, které jsme my „dnešní dokonalí lidé“ objevili až plus mínus 400 let…

    • miskith

     Aha.. Akorát to cos napsal je to samé co sem psal já, nevadí.

     • Mušketýr

      máš pravdu, jen jsem tě špatně pochopil…

  • Luboš Slůně

   Souhlasím s tebou!! Dělají z nás akorát blbce, a někeří jim na to ještě skáčou. Kolikrát už byl předpovězený konec světa a nikdy se nic nestalo!! Je je jeden konec naplánovaný, a ten je až se naše slunce začne měnit… za pár milionů let. A nebo to my lidé stihneme dřív a to tím, jak se chováme k naší planetě… léto je cca 14 dnů, zima taky nějak nebývá kdy má být… záplavy sou čím dál častější… prostě si ten konec doslova přejeme, proto se tak chováme!!

 • Toman

  Mno, … nechci být škarohlíd, ale když člověk sám sebe přesvědčí, že konec světa opravdu přijde, jeho přemýšlení se potom podobá sebevrahovu myšlení, tzn. „A k čemu by to stejně bylo“, bod 3 k ostatním nesedí.

 • nevim

  Nikdo přece netvrdí, že bude konec světa …. jenom se vnímá lidí změní a bude nám líp ;)

  • miskith

   Ani to není pravda, podle toho co nynější potomci Májů říkají. Jde jen o příchod nového období, které bude probíhat tak, jak se lidi budou chovat v přechodu mezi těmito obdobími. Zní to sice trapně jako „Jaký si to uděláš, takový to máš“, ale je to trošku složitější. Prostě a jednoduše: Nestresujte se nějakým koncem světa, těšte se každého dalšího dne a užívejte si života. Důležité je také své štěstí sdílet a neukrajovat si pouze ze štěstí ostatních. Ať si vám to přijde trapný nebo ne, přesně tak to má být.

 • Mjollni

  Takže to tričko „Konec světa 2012“ je mi k ničemu? :D

  • V nejhorším budete jen přešívat číslovku :-D

   • miskith

    Nula na osmičku by mohla jít celkem lehci. A tričko ti vydrží až do smrti a ještě několik následujících generací, než přestane být aktuální.

  • kamaka

   No místo něj je na místě nosit s tímto emblémem: