Za pár let budeme žebrat o pitnou vodu

7
717

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) přichází se zprávou, ve které představuje svoji vizi lidstva za 40 let. A bohužel, tato prognóza nevypadá nijak růžově…

Ze zprávy OECD vyplývá, že již za pár let budeme mít omezený přístup k pitné vodě a umírat na choroby, které souvisí se znečištěním ovzduší. „Změna klimatu bude mít za důsledek také úbytek fauny či flory,“ píše se v nové studii.

Podle OECD však máme ještě šanci tuto nepříznivou budoucnost zvrátit. Chce to však radikální změny. „Jestli máme být schopní zabezpečit potřeby více než 9 miliard obyvatel Země v horizontu do roku 2050, bude klíčové, aby zemědělství, zásobování vodou, produkce energie a průmyslové aktivity byly k životnímu prostředí ohleduplnější,“ uvedl generální tajemník OECD A. Gurría.

Mezinárodní spolupráce je prý nevyhnutelnou součástí celého procesu. „Je potřeba zajistit, aby ekologické alternativy byly ekonomicky výhodnější než znečišťování,“ dodává Gurría.

Může tak lidstvo odvrátit ekologickou katastrofu, či se jedná o nevyhnutelný scénář samotné matky přírody?

Zdroj: tvnoviny.sk

 • Endaria

  ani sa nečudujem,že budeme mať taký problém….nevážime si tento svet, ani prírodu ani seba samých….doplatíme všetci na to

  • Tom

   třeba to jde ještě změnit………….

  • Amnhi

   To by byla konecne spravedlnost, ale svetovi vudci se vzdy snazi vsechen nedostatek zbytecne nafukovat. Zeme by uzivila trebas i 20 miliard lidi, jen kdyby jsme vyuzili vsech 5000 utajenym vynalezu rocne, co se nedostanou dal, nez do spisu CIA. Slo by zit jinak, ze dne na den, nenasilnou formou vuci Gaye. Je to skoda, snad na to prijdeme vcas, nez se tento scenar skutecne odehraje.

 • Daniel

  Slovensko je na tom podobne,máme tu zásoby pitnej vody ale nevážime si to a znečistujeme si podzemné zdroje.. :(

 • Tom

  To je ta samá OECD co se snažila prosadit zákon o tom, že kdo bude vlastnit semena rostlin porušuje její AUTORSKY zákon? Ano pro naplnění tohoto účelu se experimentuje s tím aby rostliny neměly semínka a lidé byli závislí na koupě rostlin tak jako dnes na energiích. Hrozná představa. Chraňte si ČR na světě není země která by měla tolik vody…………tolik pitné vody. Je to naše největší bohatství o kterém se nemluví.

  • Amnhi

   Nejvic vody? Paaani, to je hezke… :) No… s tema seminkama je to asi fakt, u okurky jsem je dlouho nevidela, stejne tak papriky maji jen takove cerne susinky, blby bude, az nebudou ani v jablku :)