Futuristické brýle od Google jsou tady – prý nám změní život k nepoznání

7
557

V posledních měsících na internetu kolovalo nepřeberné množství informací o připravovaných speciálních brýlích s rozšířenou realitou od společnosti Google.  Až nyní se však o nich zmínili i samotní vývojáři, kteří představili i fotky prototypu a video, jak si představují praktické využití.

Divize Google X již nějaký ten pátek pracuje na futuristických brýlích, které by dle slov samotných tvůrců měly ovlivnit naše každodenní životy. Díky nim se totiž reálný svět spojí s tím virtuálním.

Brýle v sobě budou mít zabudovaný speciální displej, fotoaparát a ovládat se budou pomocí hlasových příkazů. Z níže přiloženého videa je patrné, že brýle by měly zvládat všechny funkce, jako současné smartphony – uživatel tak může přijímat hovory, e-maily, SMS zprávy, používat GPS navigaci, sociální sítě… Zkrátka všechno, na co si vzpomene.

Celý projekt nese název „Project Glass“ a podle vyjádření Googlu si na finální verzi produktu ještě hodně dlouho počkáme.

Zdroj: DailyMail

 • gazz

  diky temto brylim se stane tolik dopravnich nehod az to bude k smichu.. treb ana prechode vam vyskoci na obrazovku nejaky strasidelny obrazek.. vy se leknete a prejede vas auto:-D

 • johaness

  .. á, to bude zřejmě další moderní novinář. Ani slovo „ProjectGlass“ neopsal správně ;) asi je z Plzně

  • „Moderní novinář“ není z Plzně, ač k ní má hluboký vztah :-) Je jen trouba, „copa“ si po sobě pořádně nepřečetl text. Děkuji za upozornění.

 • Nejdřív se tomu smějeme a pak to sami budeme nosit. Hm ?

 • přijde mi to uplně zbytečné a nevkusné…už vidím ty ajťáky jak sedí v hospodě, hledí doblba a povídají si sami pro sebe

  • Endaria

   bude to komické :D:D:D

 • Endaria

  asi o takých 20 rokov? :D možno aj viac….ach jaj…čo ešte ľudia nevymyslia :..D