Google pracuje na brýlích, jaké nosil filmový Terminátor

6
855

Google již delší dobu pracuje na speciálních futuristických brýlích, které budou vybavené technologií rozšířené reality. Na trhu by se podle některých informací měly objevit už koncem letošního roku a jejich cena by neměla přesáhnout 300 dolarů. Informaci přinesl server Daily Mail.

Podobné „brýle budoucnosti“ nosil například i filmový hrdina Terminátor.  Budou vybaveny HUD obrazovkou integrovanou do skel brýlí, procesorem, vnitřní pamětí, kamerou, GPS technologií, nebude chybět ani Bluetooth či připojení na Wi-Fi. Brýle by měly pracovat pod speciální verzí operačního systému Android.

Displej bude fungovat jen pro jedno oko. Jeho tvůrci ho navrhli tak, aby reagoval na pohyb hlavy, například na kývnutí. Podle zahraničních médií Google intenzivně pracuje na tom, aby své speciální brýle uvedl na trh ještě do konce letošního roku. A i když tato technologická novinka vypadá trochu neuvěřitelně, podle odborníků se již brzy dočkáme speciálních skel, která s oblibou nosil Terminátor model T-800.

Brýle by prý měly vypadat podobně jako tento multimediální model od Oakley s MP3.

Zdroj: DailyMail

 • Josef

  Nechápu,proč do toho tahají Terminátora.

  • Tom

   Zřejmě proto, že je z daleké budoucnosti, a ukázal jim jak ty věcičky fungují. Ap ropo Terminátor nebyl produkt HOLLYWOODu ale BBC ve spolupráci Discovery Chanel. Jenže by na to nikdo tenkrát nekoukal tak to prodali do Hollywoodu. :-))) a teď s tim dělají masírku.

   • Josef

    To jo. Ale brýle si vzal od motorkáře v současnosti(minulosti). :-)

 • Tom

  hele to bude sranda spousty brejlatych na ulici co budou mit tik ve voku a budou trhaně kývat hlavou aby dali enter

 • Tom

  Jůůůů :-)) a budou i proti sluníčku?

  • MICHAL :)

   nebudou :D