Lidé se budou učit jako v Matrixu, tvrdí vědci

4
762

Všichni milovníci sci-fi trilogie Matrix můžou jásat nadšením. Jejich oblíbený film se možná brzy stane skutečností. Vědci z Bostonské univerzity totiž tvrdí, že v blízké budoucnosti bude možné nabývat nové schopnosti podobným způsobem, jaký lidé znají z kultovního snímku Matrix.

Svoji studii publikovali v americkém vědeckém časopise Science.  V té pak tvrdí, že v budoucnosti bude možné učit se nový jazyk, pilotovat letadlo či techniky bojových umění například ve spánku.

Odborníci z Bostonské univerzity spolu s japonskými kolegy z ATR Computational Neuroscience Laboratories soudí, že s pomocí přístroje používaného pro zobrazování magnetickou rezonancí bude možné nabývat vědomosti tím, že do zrakové kůry vyšlou signály, kterými se změní vzorce mozkové aktivity.

K tomu není zapotřebí žádná medikace a lidé mohou během procedury dokonce spát. Přístroj jednoduše změní aktivitu mozku na tzv. cílový vzorec, který může být charakteristický například pro výborného fotbalistu nebo hráče šachu. „Zrakové oblasti dospělých jsou dostatečně plastické, aby umožnily výuku prostřednictvím zrakového vnímání,“ uvedl vedoucí výzkumu Takeo Watanabe z Bostonské univerzity.

Zdroj: tvnoviny.sk

 • vanskij

  Clark: ale takových Bruce Lee jich bude miliony :D

 • Bum

  Za to se bude platit draze jako debil :D Alespoň zákl. vzdělání by mohlo bejt levnější, a různý hovadinky jako kung-fu apod., za to by chtěli majlant.

 • endaria

  to by sa mi zišlo :D aspoň by som nemusela chodiť deň čo deň do tej prekliatej školy :D nech sa poponáhľajú :D

 • Clark

  Tak to bude mazec , už se na to těšim až se stanu novým Brusem Lee , to bude pak rachot.